Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz azbest #46 üzenetére

    Persze, nem kell csokkenteni egy program tudasat, sot, en orulnek az Officceal egyutt arult winfosnak addig, ameddig megvehetem office nekul is, es paint meg solitaire nelkul is. Ha egy oprendszert veszek, azt a kovetkezo funkciokra veszem: hw kezelese (driverek), programok futtatasa (multitasking, multithreading, pipe, semafor, stb), filekezeles. A DOS peldaul tud hw-t kezelni, es programot futtatni, illetve fileokat kezelni. Az OS/2 1.3 (tudom, h elavult, tulhaladott rendszer) peldaul grafikus volt, igy a szoveges filekezeles melle kapott egy filekezelo programot is. Az operacios rendszernek feladata, hogy elerje a merevlemezem tartalmat, de nem feladata ertelmezni azt. A filekezelo resze a rendszernek, de termeszetesen lecserelheto, sot maga a GUI is lecserelheto. A Win 3.x GUI-ja szinten lecserelheto (Calmira, WPS, Pubtech, stb), a Win95 GUIja ugyszinten, a 98-e is, es a Vistanak meg ez egy kihangsulyozott pontja (aero).

    DE!

    Nem varom el az oprendszertol, hogy tudjak vele rajzolgatni, mert az nem a feladata, eppen ezert nem vagyok hajlando fizetni egy amator Paint-ert, ha ugyis megveszem a PS-t, vagy letoltom a GIMP-et. Nem varom el az oprendszertol, hogy lejatsza a vieoimat, hogy ertelmezze a HTML, XML, CSS, stb informaciokat, csak tudjon kapcsolodni TCP/IP-n, ennyi eleg. Erre nekem mind van sajat megoldasom, amiket megkapok ingyen, vagy kifizetek, nincs szuksegem ra. Egyebkent tudok ReiserFS, Ext2/3 bovitmenyeket is feltenni a rendszeremre, ez viszont a filekezeles kategoriaba tartozik, ezt illene a rendszernek tudnia.

    Ez most a velemenyem, mint egyeni felhasznalo, es termeszetes, hogy tojik ra mindenki, ideertve az MS-t, is, maganugy. De ha egy nagy partner, konkurens, hw-gyarto is igy gondolja, es tesz ezert lepeseket, es az MS ezt megtorpedozza, az mar nem torvenyes, az visszaeles.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • slartibart

    csendes tag

    válasz azbest #60 üzenetére

    Nem csökken az oprendszerek ára?

    Nem bizony. Hiába van a linux már sok sok éve, mégsem tudja megvetni a lábát igazán, leszámítva a szervereket. Az operációs rendszerekre pedig arányaiban egyre többet költ a vásárló, nem történt meg az a fajta áresés, ami a hardveráraknál történt meg. Az olcsó gépeknél pedig tetemes részét teheti ki az árnak a rendszerszoftver, amit meg ugye muszáj megvenni.

    De otthoni használatra is annyi féle remek alternatíva van... sőt... még céges környezetre is van más is mint ms... de miért nem azt használják akkor?

    A felhsználók azt veszik, illetve az OEM azt rak a gépre, amivel tudják használni a gépet, szoftvereket tudnak rajta futtatni. Ebből a szempontból a Windows a legjobb, hardevrtámogatás és szoftverellátottság terén ver mindent.

    Tessék csesztetni a szoftverek készítőit, hogy csináljanak alternatív oprendszerekre is változatot...

    A szoftverkészítők nem fognak nekiállni egy linuxos verziónka pár felhasználó kedvéért. Van néhány ellenpélda, de nem ez az általános.

    Ha meg kevés, akkor pedig nem kell mindenki nevében panaszkodni.

    Én nem panaszkodom, csupán leírom, hogy én hogy látom a helyzetet. Az én céljaimra megfelel az XP, de most a piaci viszonyokról van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz azbest #367 üzenetére

    "elvileg úgyis csak ms platformokon futhat"
    pont az a lényeg, h elvileg bárhol futhat. inkább gyakorlatilag nem. de abba is be lehet kötni, mivel ott a mono. de azzal úgy kell bánni, mint a JAVA-val, a legkisebb közös nevezőt kell figyelembe venni. ezzel viszont pont azt veszti el, ami miatt a .net-et szeretjük...

    hivatalosan jelenleg 2 platformon érhető el, az egyik xpsp2 a másik a vista. ez elsőre nem tűnik lényegesnek, de ha jobban megnézzük, a .net a 4 legnagyobb vista fícsört áthozza xp-re.

  • cousin333

    addikt

    válasz azbest #367 üzenetére

    Nem. A cikkben az szerepel, hogy a Windows a piaci súlyánál fogva előnyt élvez a böngészőpiacon is. És ezt olyan módon ki is használja, hogy alapállásból tesz a szabványokra. Ez azzal jár, hogy a fejlesztők főképp az IE-re fejlesztenek, a szabványokra kevésbé. Ami hátrányosan érinti a szabványkövető böngészőket (Opera, Firefox, Safari, Konqueror...), amelyeknek az IE kompatibilitáson kell ügyködniük (felemás sikerrel) ahelyett, hogy funkcinálsan és szabványkövetésben fejlődnének. Ez a kereset egyik lényege, és szerintem igazuk is van.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák