Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz zdanee #47 üzenetére

    "De ha egy nagy partner, konkurens, hw-gyarto is igy gondolja, es tesz ezert lepeseket, es az MS ezt megtorpedozza, az mar nem torvenyes, az visszaeles."

    Egyetértünk!

    A rendszerben lévő kis primitív utilok tőlem elférnek, persze az igaz, hogy annak idején amikor még ezeket a komponenseket ki lehetett választani, akkor nem telepítettem mindet... de 1-2 mega pluszban elfér.

    Nézzetek meg riportokat arról, hogyan fejlődött a számítástechnika és kik lettek sikeresek és kik nem. Akik annó az elsők voltak az ötleteikkel (mások ötletének alkalmazásával ;] ) de mégis háttérbe vagy spéci rétegbe szorultak, azok egytől-egyig azt hozzák fel elkövetett hibájukként, hogy nem kínáltak elég komplett megoldást... nem volt elég alkalmazás a gépükhöz/oprendszerükhöz, mert ha csak a gépet kezeli, azzal még nem lehet semmire sem használni a rendszert - kell alkalmazás is rá.

    Tehát a siker kulcsa az, hogy minél komplettebb megoldást adjanak a felhasználó kezébe. Lásd a mai linux distribek, lásd OsX..... és sokszor hivatkoznak is arra milyen sok segédprogramot és alkalmazást tartalmaz a disztribúció. Sokszor pont ezzel érvelnek a saját termékük mellett a windows-zal szemben.

    Tudom, hogy milliónyi progit lehet a netről szedni windows alá (és a többi oprendszer alá is)... de az első benyomás is sokat számít. Melyik átlagemben kínlódna különböző programok összeguberálásával linux alatt, ha csak egy kernelt meg egy x szervert kapna? A disztribek pont arra vannak hogy egy kész megoldást szállítsanak. Akinek nem elég, az persze bővatheti újabb programokkal... ahogy a bármelyik oprendszert.

    Egyébként az oem gyártók valószínűleg a windows embedded változatát is használhatnák, ha nagyon a géphez akarnák szabni... akár graf felület nélküli parancssorig le lehet csupaszítani a rendszert. (egyszer csináltam 350 megás winxpsp2 telepítést)
    De valamiért mégis a sima változatot használják... talán azért mert ha kivesznek valamit, akkor az valamikor, valakinek hiányozni fog... a minden az lefedi minden felhasznláó igényét... míg a kasztrált változatokat használva biztos lesz olyan aki hiányolja a kihagyott részt.

    Az más kérdés, hogy az oprendszeren belüli api-k specifikációját illene szabadon elérhetővé tenni (ingyen)... az ezzel foglalkozó eu akadékoskodást jogosnak tartom. De azt ami a cikkekből lejön, hogy azért perelik mert tartalmaz valamit... és alapból a benne lévő alkalmazást kínálja fel.... hát ha rátelepítek valamit akkor használhatom azzal... és hozzá is rendelhetem.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz zdanee #47 üzenetére

    Tehát kapsz egy oprendszert, ami lekezeli neked a TCP/IP protokollt és ennyi. Hogy fogsz beszerezni bármilyen böngészőt? Megrendeled CD-n? Ugye te se gondolod komolyan, hogy bárki venne ilyen oprendszert :)
    A paint ebben a formában szerintem is baromság, sokkal célszerűbb lenne egy irfanview / xnview szerű programot berakni a helyére (sok formátum megnyitása, egyszerű átméretezés, stb).

    Amúgy leírásod alapján tudom javasolni, fogj egy linux kernelt (csak magát a csupasz kernelt), s próbálj csak abból elindulva egy használható linuxot létrehozni. Mert te kb. ezt szeretnéd most.

Új hozzászólás Aktív témák