Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz azbest #46 üzenetére

    Persze, nem kell csokkenteni egy program tudasat, sot, en orulnek az Officceal egyutt arult winfosnak addig, ameddig megvehetem office nekul is, es paint meg solitaire nelkul is. Ha egy oprendszert veszek, azt a kovetkezo funkciokra veszem: hw kezelese (driverek), programok futtatasa (multitasking, multithreading, pipe, semafor, stb), filekezeles. A DOS peldaul tud hw-t kezelni, es programot futtatni, illetve fileokat kezelni. Az OS/2 1.3 (tudom, h elavult, tulhaladott rendszer) peldaul grafikus volt, igy a szoveges filekezeles melle kapott egy filekezelo programot is. Az operacios rendszernek feladata, hogy elerje a merevlemezem tartalmat, de nem feladata ertelmezni azt. A filekezelo resze a rendszernek, de termeszetesen lecserelheto, sot maga a GUI is lecserelheto. A Win 3.x GUI-ja szinten lecserelheto (Calmira, WPS, Pubtech, stb), a Win95 GUIja ugyszinten, a 98-e is, es a Vistanak meg ez egy kihangsulyozott pontja (aero).

    DE!

    Nem varom el az oprendszertol, hogy tudjak vele rajzolgatni, mert az nem a feladata, eppen ezert nem vagyok hajlando fizetni egy amator Paint-ert, ha ugyis megveszem a PS-t, vagy letoltom a GIMP-et. Nem varom el az oprendszertol, hogy lejatsza a vieoimat, hogy ertelmezze a HTML, XML, CSS, stb informaciokat, csak tudjon kapcsolodni TCP/IP-n, ennyi eleg. Erre nekem mind van sajat megoldasom, amiket megkapok ingyen, vagy kifizetek, nincs szuksegem ra. Egyebkent tudok ReiserFS, Ext2/3 bovitmenyeket is feltenni a rendszeremre, ez viszont a filekezeles kategoriaba tartozik, ezt illene a rendszernek tudnia.

    Ez most a velemenyem, mint egyeni felhasznalo, es termeszetes, hogy tojik ra mindenki, ideertve az MS-t, is, maganugy. De ha egy nagy partner, konkurens, hw-gyarto is igy gondolja, es tesz ezert lepeseket, es az MS ezt megtorpedozza, az mar nem torvenyes, az visszaeles.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák