Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz berVi #3 üzenetére

    Régóta vártam a dologra, aztán ma jön az email, először azt hittem valami phishing scam, de aztán látom, hogy tényleg a netflix oldalára mutat a link. Bárcsak minden év ilyen jól kezdődne!

    Én PayPal-lal regisztráltam, mögötte hitelkártya van, és nem nyúlt a kártyához. Tényleg zseniális, ma kicsit későn keltem, de még így is belefért a regisztráció anélkül hogy elkéstem volna. Este összelövöm az otthoni két Kodi-val, aztán mehet a tárhelyigény nélküli instant szórakozás.

    Az nálam plusz pont, hogy nem próbálják lenyomni a torkomon a gyenge szinkront. Az hogy moziban szinte lehetetlen felirat nélküli eredeti nyelven beszélő vetítést találni botrány.

    A lelépő tartalommal kapcsolatban én is nagyon megijedtem, mert sok kedvenc volt a listán, de lejjebb ezt írják:

    " this list are simply up for negotiations with the content creators so it may not necessarily mean that the title is gone for good"

    Szóval még van remény.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Apollyon #7 üzenetére

    Nem lehet letölteni, gondolom egészen más szerződéseket kellene aláírniuk a tartalom-tulajdonosokkal, ha erre lehetőséget adnának. Sőt, nem csak jogilag, de technikailag is szinte lehetetlen, az egyetlen megoldás egy screen capture: beállítasz egy PC-t, ami 24 órában játsza a letöltendő tartalmat. Még gyorsítani sem lehet.

    De kis hazánkban a torrent díját megfizeted az adathordozók árában, úgyhogy ha repülsz vagy egy évet akarsz egy kis középafrikai faluban tölteni, akkor nCore, minden másra ott a Netflix.

    (#8) Dilikutya

    Én felirat nélkül tanultam az angolt először Cartoon Network-ről, aztán sorozatokból és filmekből (persze jártam angolórára meg egy félévet felsőfokú előkészítőre gimiben, de a passzív szókincsemet netről, irodalomból meg filmekből szedtem össze). Néha néztem feliratos tartalmat, de a feliratot nagyrészt a feliratból fordítják, és olvashatóságra optimalizálnak, egyszerűsítik a szöveget, és elvesznek a nyelvi szépségek. Egy csomó szófordulat hiányzik a magyar nyelvből, és sok szónak ugyan van fordítása, de a hangulatot nem adja vissza. És akkor a feliratban van valami, ami előreviszi a cselekményt. De egy bizonyos szint fölött már nem segítenek a feliratok, sőt kifejezetten zavaróak. Amikor valamit nem értek, kiszótározom. A számunkra érthetetlen kultúrális referenciákat meg meg lehet találni a filmekhez kötődő fórumokban. Általában már a sorozatrészekhez is vannak ilyen "magyarázatok", hogy akik nem amerikában szocializálódtak, azok is megértsék az ilyen poénokat.

    A hangminőség valóban kell, és van néhány akcentus és színész, akivel nehezen boldogulok, de szerencsére általában amerikai színészek próbálkoznak az akcentusokkal, és azok inkább paródiák, mint autentikusak, cserébe jól érthetőek.

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Dezsike #13 üzenetére

    Melyik sorozat? Én sajnos sokat követek, kb minden estére jut egy, kiváncsi vagyok, mi az, amit az választ, aki csak egyre szán időt.

    (#20) berVi

    Van egy olyan rég elfeledett tartalomterjesztési csatorna, amit ennek ellenáre állítólag még mindig 4-6 órában néz a teljes magyar lakosság. Oda kerülnek ezek a rég elfeledett filmek, 15 percenként megszakítva egy 7 perces reklámblokkal. Gondolom ez még mindig egy masszív bevételi forrás a jogtulajdonosoknak: minden Karácsonykor minden országba el tudják adni a Reszkessetek Betörőket - és a nézők még szeretik is. Szerintem ezt a bevételi forrást veszélyeztetné, ha minden fent lenne Netflixen.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Tertius #189 üzenetére

    Egy erős starttal elérték volna, hogy százezrek, milliók regisztrálnak a nulladik napon, és nézik ingyen a filmeket, és még az is lehet hogy cserébe mindenkinél akadozik majd a szolgáltatás, mert nem tudtak elég nagy sávszélességet lefoglalni. Bosszankodnak az ISP-k, bosszankodnak a felhasználók, és megvan az alaphangulat.

    Ehhez képest inkább megszólították azt a szellemi elitet, akinek nem gond az angol nyelvű tartalom (bár ez inkább alap), aki nem panaszkodik amiatt, hogy regisztrációnál hitelkártyát kérnek, és aki megérti, hogy minden szolgáltatásnak vannak határai, és nem várja el egy jobb ebéd áráért hogy minden filmet, minden sorozatot bármikor, akár letöltve is, BDRip minőségben nézhessen. És lesz kevés elégedett, fizető felhasználó, meg fórumokon morgolódók.

    Az a gyanúm, hogy még ha sokkal kisebb kört is szólítanak meg a választott megközelítéssel, kevesebb gondjuk, és összességében lehet hogy nagyobb üzleti eredményük lesz, és a szolgáltatás megitélése is jobb lesz.

Új hozzászólás Aktív témák