Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz martonx #3 üzenetére

    Xamarin kapcsán rendszeresen látom a csillogó szemű fejlesztő kollégákat, azt gondolva, hogy így majd három rendszeren fut az appjuk amit csak egyszer kell kifejleszteni. Ez a marketing. Viszont tudtommal a rendszer specifikus dolgokat továbbra is meg kell írni mindre, legfeljebb c# nyelvet használhat hozzá.

    Szóval, valamivel hatékonyabb lehet egy nyelven fejleszteni mindent, de attól még ismerni kell mindhárom rendszer api-jait és sdk-ját.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz martonx #13 üzenetére

    A minden másban azért például a push üzenetek kezelése is benne van, ami megint teljesen más a rendszereken. Persze lehet venni 3rd party libet, meg fizetni 3rd party szolgáltatót, hogy fedje el a különbségeket, de ennyi erővel akkor már lehet fizetni valakinek, aki megcsinálja rendesen.

    A layout leírók is teljesen mások. Szóval három féle kell abból is. A platformfüggetlen forms pedig csak egy szűk metszete a platformok közti hasonló dolgoknak. Ez így konkrétan a videóban is elhangzik.
    Persze, aki c# -ot ismeri az szeretné mindenütt azt használni. De attól még simerni kell a platform sdk-ját is hozzá, mert anélkül nem lehet dolgozni. Többször volt már, hogy android fejlesztés közben információkat kerestem és xamarinos tutoriálba botlottam. Elsőre csak furának tűnt a kód, aztán esett le, hogy nem javát hanem c#-et nézek, de ettől függetlenül kiderült belőle az, amire kíváncsi voltam.

    Ha az app egyébként is natív binárisokra épül és minimális platformfüggő api-kat használ, akkor teljesül a marketingesek álma. Az egyik navigációs alkalmazás is ilyennek tűnik, gyakorlatilag egy canvasra rendereli saját magát, nem használ natív ui-t. Lehet, hogy 3d játékoknál is nagy előny ez. Szóval megvan a létjogosultsága, de amikor a szent grálként állítják be az erős túlzás és a projektvezetés megvezetésére szolgáló marketing szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák