Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Pgraph #395 üzenetére

    +1

    Pont erre próbálok én is utalgatni. Értelmes ember nyilván nem a pár ezer forintot akarja megspórolni, hanem valamiért nincs olyan helyzetben, hogy SSD-t használjon.

    Az átlagfelhasználó számára, egy meglevő gépbe jóval nagyobb szívás lehet egy beépíttetés, mint HDD-t használni.

    Nem is beszélve a notebookokról. Használt eszközöknél, ahol ugye gyakran eleve csak cseréről lehet szó, nagyon kétséges lehet a fejlesztés racionalitása, de egy csomó új gépnél még mindig lehet szükségszerű választás a HDD-s kivitel, mert egyszerűen nincs elég nagy SSD-vel adott konfiguráció.

    Az ilyen "kell az SSD" jellegű véleményeket meg egyszerűen nem tudom hová tenni. Olyan ez számomra, mint a 200 lóerő alatt nem szabad autót venni, 120 alatt motort, nem kadenciahelyesen nézhetetlen a film, 4K alatt zavaróan pixeles a mobiltelefon kijelzője, stb.

    Persze, jobb a jobb, de a többség remekül elvan a gyengébb megoldásokkal, mert nem tud arról, hogy azok mennyire elviselhetetlenek.

    Van a családban napi 10-14 órában használt, HDD-s notebook -- a nejem dolgozik vele, hétvégén viszont az SSD-s privát notebookját használja. Most megkérdeztem tőle, hogy mennyire lassú a HDD-s eszköz, amire az a válasz jött, hogy reggel a bekapcsolásnál annyival többet kell várni, hogy közben elő tud venni iratokat, de utána, munka közben már egyáltalán nem érzi a lassúságot.

    Szóval azok, akik szerint SSD nélkül nincs élet, szerintem az átlagos felhasználói igényekkel nincsenek tisztában.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák