Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz DEJVID #16 üzenetére

    Én is így vagyok vele. Főleg, ha ez is (kiegyensúlyozottan) wide-gamutos lesz és a fényerőt is kellő mértékben vissza lehet majd venni. Akkor egyszerűen überkirály lesz!

    Bizonyára nem lesz túl olcsó, de a kategóriában eddig megszokott árakhoz képest úgymond "ajándék" -- már ha követik az új trendet (2711, 2211H, 2311H, illetve már a 2410-es sem volt olyan horror, a képességeihez képest). Lényegében a 2-3x-os árat olyan fícsörökért kell megfizetni a frofinak mondott monitoroknál, mint pl. a beépített, "hw-es" kalibrációs LUT. (Bár ilyen pl. az U2410-esben is van, de user szinten nem hozzáférhető és a gyári beállítás nem valami fényes, mintha a marketing osztály úgy gondolta volna, hogy hülyék ezek a mérnökök, na nehogy már ennyire elszaladjon az ár/érték arány. :N )

    akosf: Nem láttam még full fehéren világító hibás pixelt IPS panelen, ez leginkább a TN-ek jellemzője. Az IPS-ek jellemző pixelhibája a nagyrészt működő, de kikapcsolt állapotban is halványan világítva maradó szubpixel, leggyakrabban zöld. Ritkábban sötéten maradó szubpixel.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Narasim #22 üzenetére

    Előbb TN-ből kell majd olyannak lennie, játékra ugyanis főleg a TN-t veszik. De nem tartunk még ott, csak nemrég jöttek be a 16:9-es 24"-esek is.

    Nem-TN 30"-asoknál nem túl nagy az igény full-HD-sre, mivel ezeket továbbra sem kimondottan játékra veszik. Filmezésre meg inkább tévé...

    Egyébként milyen összeköttetés van a tévéd és a géped között?

    Kopi31415: Egyszerű: sötétben(*) vegyél vissza a kontrasztból is (mint ahogy pl. írtam a róla szóló írásomban). [Csak ne Custom módban, mert ott ilyenkor túlszaturált lesz a vörös.] A 27-essel egyébként nincs ilyen "probléma", ott igencsak visszavehető a fényerő. Remélem, a 30"-as is ilyen lesz.
    * A legjobb a 2410-es mögé betenni egy kislámpát (20-30W sima égős) estére.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ijk #29 üzenetére

    Inkább úgy fogalmaznék, hogy elsősorban nem játékra valók, de arra is teljesen alkalmasak (kis válaszidő és lag). Azt sem mondanám, hogy kár erre ennyit áldozni, hiszen monitor fronton minőségibb élmény a TN-eknél, a tévékhez viszonyítva pedig a nagyobb felbontás a hétköznapokban is jól jöhet (esetleg egyes játékokban is). Szóval, ez a pénztárca mélységének is a kérdése, hogy kinek éri meg. Akinek meg van rá pénze, hogy nem kimondottan munkára ilyet vegyen, annak lesz pénze videokártyára is alá.

    Egyébként 100-125 ezerért hol veszel te 60"-es tévét? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ijk #31 üzenetére

    "de aki kifejezetten "gamer" talán nem ez a legjobb választás."

    Mint próbáltam kifejezni, ez lényegében pénztárca függvénye... Ha a pénz nem akadály, lehet ez is jó választás. Nyugatabbra (és a távolkeleten) sokan veszek ilyesmi monitorokat játékra. Vagy pl. egyre többen nyomják 2-3 monitoron egyszerre (na nem itthon), akkor már egy nagyobb felbontású monitor szerintem jobb.

    "Mondjuk ilyen nagy felbontáshoz igen erős vas kell, ha milliomos az illető akkor nem probléma"

    Mint arról magam is "megemlékeztem". ;) De szerintem erős vasban nincs hiány.

    Brekk: Hát, ha 350 körül lesz az ára, akkor csak simán egy új típus lenne kb. azonos áron. Azaz ez azt jelentené, hogy itt nem érvényesül az új trend. Bár a HP új, hasonló monitora (ZR30w) is 350 (bruttó), de a Dell mostanában jóval olcsóbban hozza ki a modelljeit. Én még reménykedem a 250-ben. Aztán lehet, hogy éppen 300 lesz.

Új hozzászólás Aktív témák