Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz dabadab #59 üzenetére

    "contact manufacturer or installer"

    nem a Microsoft ígérte meg. ez a képernyő jól láthatóan az OEM-előtelepítéseknél szokásos dupla EULA-s form, tehát a fenti rész nem a Microsoftra vonatkozik, hanem a gyáróra, ezesetben a Lenovo-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz dabadab #59 üzenetére

    "Nem arrol van szo, hogy miert van rajta Windows (nem errol szol a cikk), hanem arrol, hogy miert nem adjak vissza az arat, ha egyszer megigerik."

    Lassan elveszítem a fonalat, rajtam mégis azt kérte a fórum számon, hogy miért kell megvenni a géphez az MS-t... miért nincs annélkül. Miért nem mondok gépet win nélkül? Erre mondtam: DE igenis van!

    Ez a licenszfeltételek élveboncolása, pedig afféle úri huncutság, kekeckedés, hiszti, műbalhé :)

    moonman: oké, értjük mi a szót! :C :))

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • cucka

    addikt

    válasz dabadab #59 üzenetére

    Átjött a lényeg, nem vitattam, hogy jogi szempontból teljesen korrekt az egész eljárás.
    A normális szerintem az lenne, hogy minden win-es noti vásárlásánál a kezedbe nyomnának egy 30 oldalas füzetet az EULA-val, amit hazavihetsz, tanulmányozhatsz, és csak annak elfogadása esetén vehetsz win-es notit. Jogilag támadhatatlan. Persze ha belegondolsz, akkor agyrém az egész, de lehet, hogy ez lesz a policy, mert így nem perelik majd be őket. Az EULA lényegi részét is meg lehetne fogalmazni fél oldalban emberi nyelven, csak ugye mindent az utolsó betűig ki kell kötni, mert ha nem tennék, biztos jönnének a szoftver szabdságharcosok, akik perelnének..

    Egyébként is, a dolog onnan indult, hogy egy felhasználó vett egy windows-os notit, elolvasta figyelmesen az EULA-t majd megvilágosodott és rájött, hogy ő ezt nem fogadja el. Vagy esetleg ő eddig is linux felhasználó volt, és direkt windows-al szerelt gépet vett, hogy utána visszakérje az árát, ha esetleg nem megy, akkor meg rohanjon a bíróságra. Gondolom egyértelmű, hogy inkább az utóbbi történt, nekem pedig ez bántja az igazságérzetemet. Nagy szájjal lobogtatják a jogi paragrafusokat egy olyan probléma miatt, ami valójában nem létezik.

    Igen, véleményem szerint jogi paragrafusok mögé bújni, valótlan, kreált problémák miatt perelni nem okés. Jogilag persze támadhatatlan, ezért is írtam többször, hogy szeretem inkább a józan ész szerint megközelíteni a dolgokat.

Új hozzászólás Aktív témák