Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz M3 #11 üzenetére

    "túlságosan lebutított verzió a fizetésre"

    Ez a célja.

    "kártya elvesztésénél bukhatsz pár ezer forintot párszor, jóváhagyták a szabálysértéseket, veszélybe sodorták az ügyfeleket"

    Erre felhívják az ügyfél figyelmét. Ez reális veszélyforrás a kényelemért cserébe. Én itt azt tartanám jónak, ha nem a PayPass funkciót tudnád tiltani, hanem a PIN kód mentes fizetés tokenjeit tudnád magad szabályozni (ha nullára állítod, akkor minden érintésnél kér PIN-t is).

    "miért nem lehet csakis egy NFC-s telefonhoz társítani a kártyát"

    Lehet. Sőt, OTP-nél van lehetőség arra is bármely bank ügyfeleként, hogy Simple virtuális kártyát hozz létre, amire egyenleget tölthetsz és abból fizetsz 5000 Ft alatti tételeket. A telefont vagy PIN kóddal, ujjlenyomattal oldod fel vagy maga az alkalmazás fog minden fizetés előtt Simple jelszót kérni.

    "miért nem lehet letiltani a közvetlenül kártyával történő efféle fizetést?"

    A kártyakibocsátónak és a banknak is érdeke a PayPass erőltetése, hogy a kisebb összegű vásárlások esetén is kevésbé legyen csábító a készpénzhasználat. Magának a funkciónak a letiltása amúgy is felesleges lenne, én a korábban említett token beállítást tartanám jónak.

    (#12) NGA: Ezt írtam le én is korábban. Leolvashatók az adatok, de azért nem eszik olyan forrón a kását.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz M3 #11 üzenetére

    "- kártya elvesztésénél bukhatsz pár ezer forintot párszor, jóváhagyták a szabálysértéseket, veszélybe sodorták az ügyfeleket"
    Ha kp-t hagysz el, akkor azt meg 100% bukod. Szóval nyilván rendes PIN-es fizetésnél kevésbé biztonságos, de kp-nál még mindig jobb ilyen téren.

    Amúgy azt miért nem hozza fel senki, hogy paypass-os fizetés esetén:
    a) nem kell odaadnod a kártyád, így esély sincs rá, hogy a pénztáros lefotózza, CVC kódot megnézze, stb.
    b) kis értékű vásárlásnál nem kell beütnöd a PIN-t, így biztos hogy senki se tudja azt lefigyelni, terminálról leszedni

    Szóval ilyen értelemben biztonságosabb, mint a hagyományos bankkártya. Mielőtt valaki azzal jön, hogy ezeknek kicsi az esélye, annál semmivel se kisebb, mint hogy random valaki nekiáll nfc olvasót emberek zsebéhez dugdosni (amivel ráadásul kevesebb adat nyerhető ki, mint egy egyszerű szemlevételezéssel).

    Ettől függetlenül a telefonos verziót én is preferálnám, feltéve hogy tényleg gyors (bár nyilván olyan gyors sose lesz, mint a paypassos kártya), mert az "odatartom a telefont, elkezd szüttyögni, előbb-utóbb felugrik az ablak hogy oké-e, rányomok, megint szüttyög egy sort, aztán utána jön rá hogy oké" procedúra nem hiányzik.

  • NGA

    addikt

    válasz M3 #16 üzenetére

    Igen, ez azoknak, akik nem otp-sek. Aki otp-s azoknak ez nincs.
    Szerintem ez is nagy előrelépés a semmihez képest sokaknak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz M3 #16 üzenetére

    "Prepaid, jelenleg nincs átutalási díj a feltöltésekor, de majd márciustól "ha úgy lesznek a számok, akkor emelnek" gondolom"

    OTP ügyfélként digitalizálhatod a kártyád. A prepaid virtuálsi kártya egy másik dolog. Az meg borzasztó szörnyű, hogy egy pénzügyi szolgáltató pénzt mer kérni a szolgáltatásért cserébe...

    "max havi 65 ezer forintig"

    Biztonsági okokból. Ez elég a kis összegű vásárlások, ebédek fedezésére. Nem főkártya kiváltásra találták ki (nem mellesleg így más bankok ügyfeleinek a pénzéért kell felelniük).

    (#15) NGA: Az utolsó 10 tranzakció adataival nem tudja a pénzed elkölteni. Nyilván ez is lehet érzékeny adat, de ismétlem: Árnyékolt pénztárca/tok ajánlott. Ezen kívül csak a felhasználó felelőssége, hogy ne hagyja el.

    (#14) Cathfaern: Én felhoztam az általad említetteket. Túl van pörögve a hiszti.

Új hozzászólás Aktív témák