Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz kw3v865 #2 üzenetére

    Ezekből a nem jelöllek vissza dolgokból hatalmas sértődések tudnak lenni, tapasztaltam :(
    Jó szokásom, hogy csak olyan embereket veszek fel ismerőseim közé, akikkel ha találkozom akkor tudunk beszélgetni is. Aztán néha bejelölnek olyanok mint pl. chates csaj aki bejár egy szobára ahol én op vagyok, de soha nem beszélgettem vele online privátban, élőben nem is láttam soha, és a közösben sem dumálunk egymással online. Visszautasítom, aztán jön a rinya üzenet :DDD Vagy egy srác, akit életemben egyszer láttam, akkor se volt szimpatikus, nem is beszélgettem vele, csak bemutattak egymásnak... 4 év után bejelöl iwiwen és teljesen kiakad mikor visszautasítom :N

    Hogy ON is legyek: a címem, telefonszámom nincs megadva közösségi oldalakon, de ha valaki akarja, mindegyiket meg tudja szerezni közösségi oldal nélkül is. Kilencvenes években is megtaláltak engem telefonon vagy élőben emberek (szerencsére nem rossz szándékkal :D ) amikor ezek a közösségi hálózatok még sehol se voltak.

    Az biztos, hogy sokkal egyszerűbbé, sőt túl egyszerűvé teszik az adatszerzést, de azért túl is van parázva a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz moonman #11 üzenetére

    És ha valaki akkor regisztrál iwiwre vagy hasonló oldalra ha már neked dolgozik? Felmondanál neki ha felrakna egy képet ami a munkahelyén és/vagy munkatársakkal készült (úgy, hogy ezt a munkaszerződés egyébként nem tiltja), vagy egy olyan képet magáról amin mondjuk fürdőgatyában van?
    Mi van azokkal akik tisztában vannak azzal, hogy meg fogják nézni az adatlapjukat, ezért jelentkezés előtt direkt átírják az adataikat úgy, hogy ne lehessen őket megtalálni?

    A közösségi oldalaknak azért van másik oldala is, van aki pont azért kapta meg az állását mert a volt munkahelyei / ismerősei között ott volt valaki - vagy valakik - akikkel pár szót váltva rögtön más fénybe került a jóember...

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz ClioRS #22 üzenetére

    Szerintem az a szitu, hogy régen is voltak munkáltatók akik a külsőségeket nézték, modern világunkban meg kialakult ez az új szokás, hogy az internetes megjelenésed is vizsgálják.
    Szerintem ezen parázzon az aki akar, velem az élet megtanította, hogy nem kell olyanokkal foglalkozni akik a külsőd, a barátaid vagy az internetes megjelenésed miatt leírnak.
    Hogy miért? Szerencsére nem vagyok ronda és ha akarok fel is tudok öltözni normálisan, de a hajam hosszú, mert így érzem jól magam, de a lényeg:
    Volt két álláslehetőség, mindegyik jó helyen, meló ugyanaz, kereset ugyanaz, de ez egyik sokkal nevesebb és jobb volt, nekem meg akkor azt hiszem nem volt elég önbizalmam, így először a kisebb helyre mentem, ahol azonnal el lettem utasítva a hajam miatt. Átballagtam hát a másik, nevesebb, sokkal nagyobb forgalmat bonyolító helyre ahol közölte a főnök, hogy jó kiállású értelmes fickónak tűnök, mutassam meg mit tudok aztán ha ok minden akkor fel vagyok véve - és fel is lettem véve. - Így kötöttem ki egy nagyon jó helyen, csak azért, mert kilógtam a sorból :U

    Az emberek mindig is meg fogják osztani egymást valami alapján, van akit a bőrszíne miatt nem vesznek fel, van akit azért mert ronda, van akit azért mert nem tud rendesen beszélni és van akit azért, mert az iwiw adatlapja nem nyerte el a főnök tetszését.

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Új hozzászólás Aktív témák