Új hozzászólás Aktív témák

  • Néhány mókás emlék ami eszembe jutott:

    Osztálykirándulás Németországban, 16-17 évesek voltunk. Mint tudni lehet (azt sem tudom, ez így van e még?) akkoriban 16 éves kor felett 16 alkoholszázalékig megvásárolhatóak voltak az italok.
    Ezen felbuzdulva az első adandó szabad alkalommal mindenki a szupermarketben kötött ki. Kisebb nagyobb italkupacokkal beálltunk egy sorba, majdnem mindannyian. Kis idő múlva a sor elejéről többen visszafordultak a felkiáltással: Gyerekek, itt is kérnek személyit! Ketten kacagtunk fel az egyik jóbarátommal: Észkombájnok, és a 16 évetek ellenőrzésére nem kérhetik? - A "személyi kérés" annyira egyesült bennük a 18 éves korhatár ellenőrzésére, hogy reflexből megfordultak, amikor kérték tőlük.

    Ezután mi sorra kerültünk, és büszkén a jogosítványomat adtam. Ekkor a néni jelezte, hogy a sör nem jöhet, és agresszívan bökdöste a "Sikeres vizsgát tett" rész dátumát. Nem volt túl erős németem, de fel tudtam tenni a cinikus kérdést: Valóban úgy nézek ki, mint aki 3 hónapja született?

    Sokáig én is azt hittem, hogy voltam nagyon részeg, de nálam a nagyon részegség sem volt több annál, hogy hipereufória és esetleg lefekvés után egy kis rosszullét. Ettől függetlenül bármelyik pillanatban tudtam úgy viselkedni, mint aki csak túl boldog.
    Amíg...

    2018 karácsonyán hazautaztam a menyasszonyommal vidékre, és 22-én átmentünk a keresztszüleimhez, bejelenteni, hogy gyermekünk lesz. Keresztapám elővett egy Piroskaszörp üveges pálinkát, hogy akkor igyunk. Gondolta leitat engem, és/vagy apámat. Miután elfogyott ez az üveg, elővett egy újabbat. Ekkor apám kiállt józan mértékkel, hogy neki elég lesz. Én pedig keresztapámmal bepocsékoltam még 0,75l pálinkát.
    Valószínűleg mindketten enyhe alkoholmérgezést kaptunk. Ő, miután 22-én este 6-kor már abbahagytuk az ivást, 23-án délután még aznapos rosszulléte volt, 24-25 én két teljes napig volt még migrénes fejfájása.
    Én a magam részéről olcsón megúsztam, éjfélig egészen pontosan 8 alkalommal hánytam, a zuhanyzóból megfeledkezve a törölköző szükségéről meztelenül vonultam a családi vacsorához. Itt fölöslegesnek találták hogy egyek, mert ahogy a számhoz emeltem az evőeszközt, öklendezve futottam újra. Ezért elvették a tányérom és az evőeszközöm, mire az alapvető ösztöneim azt diktálták, marokkal szedjek a gusztusosan tálalt majonézes krumplisalátából.
    Ez után 8 hónapnak kellett eltelnie, hogy pálinkát tudjak az orrom közelébe vinni, hogy forduljon fel a gyomrom.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák