Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Ez a jelenet tényleg necces. De ez ekte szülői, nevelési hiba. Ráadásul igen súlyos!
    Nem azt mondom, hogy verni kell a gyereket, mert véletlenül sem. De nevelni azt igen. Mondjuk aki már ilyen szinten van - mint a videóban - ott már szerintem teljesen mindegy mit csinálnak. És nem az óvszer lenne a megoldás, hanem a nevelés.

    Mert a reklám kb úgy állítja be a dolgot, ha gyereket csinálsz v.színű ilyenekkel kell majd szembe nézned, ezért használj óvszert... :U Holott valójában azért ez egy elég extrém eset. És az egészről világosan látszik, hogy nevelési hiba. (mit hiba, a nevelés teljes hiánya) De persze ettől még értjük a célzást. :)

    Amúgy ha ilyesmi velem megtörténne, én csak kizárólag magamat - magunkat - okolnám érte. Nem a gyereket. Ezért is mondják, hogy nem könnyű a gyereknevelés :) Irdatlan nagy felelősség van az ember vállán. A végleges személyiség első jelei már 1,5-2 éves korban megjelennek de akár 18-20 éves korig is változtatható, formálható, mire kialakul a végleges. Ergo egészen addig a pontig erőteljesen a szülőkön múlik a dolog. Csak ez egy kicsit összetettebb, minthogy két szóban le lehetne írni.
    Hiszen nem mindegy mit engedünk mit nem. Mit lát a gyerek mit nem. Mit tanítunk neki, mit nem. Mit lát máshol másoktól és mit nem. Kikkel barátkozik, kikkel nem.
    Ma már egy mai fiatal - kisgyerek - számára irdatlan mennyiségű információ áradat áll a rendelkezésére. Már igen kevés azt mondani, hogy amit a szülőtől lát vagy hall.
    Elég ha egy oszt.társ bevisz egy okostelefont a suliba amit megmutogat a többieknek. Onnantól kezdve övé az egész világ. Aztán hiába tiltja meg a szülő a gyereknek, ha a suliban három másik telefonján bármit megnézhet. De ez csak egy példa a sok közül.
    Én már félek előre :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák