Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Döglött Róka #47 üzenetére

    aztán hol írtam hogy jánoshegyre korlátozódott ez? többet voltunk épített pályán kint mint a jánoshegyen szerintem. azon túl meg nem mondtam hogy hc dh versenyző arc voltam szerintem...

    "Mellesleg pont az ilyenek miatt hagytam fel a varosi bringazassal (a jaj katyu, jaj auto, jaj kornyezet tipusu majresok)"

    ezt dekódolni nem tudom. tehát te azért hagytad abba a tekerést mert más fél dolgoktól. ez reális jah.

    "Amikor az embert megtanitjak kozlekedni autoval, az elso amit belevernek az emberbe, hogy folyamatosan jarasd a tekinteted korbe, figyelj meg mindent."

    igen. ez így van. csak mivel kocsival kb a többiek ritmusával, sebességével haladsz, ezért mondjuk egy besorolás vagy parkoló autó kerülése nem akkor probléma. ha 20 km/h difivel indulsz élből és alsóhangon, és nem vagy 2 méter széles akkor jelentősen más a gyerek fekvése. forgathatod a tekinteted, forgatom is, de több a változó és más szituációk jönnek elő pont ebből kifolyólag.

    "Ha ezt csinalnad, akkor tudnad mar a kanyar elott hogy ott lesz egy katyu, hogy all ott egy gyalogos aki valoszinu le fog lepni az uttestre, stb es nem jonnenek a hulye kifogasok..."

    ezt csinálom, mert még életben vagyok kb, de... ezerszer leírtam... haladok jobb oldalon lehúzódva. sasolom hogy ajtózni akarnak e. nézem a gyalogosokat. próbálok nem akadály lenni a mögöttem haladóknak úgy, hogy az eéslyét se hagyom annak hogy szűkebb szakaszokon rámálljon centizgetve előzni. jön egy balos kanyarom. ha csak kivillantom előtte a kezem balra, azzal semmit nem érek, mert vagy látja vagy nem, főleg nem enged be. jön a kanyar. kiteszem a kezem, nézek hátra hogy hova férek be. nézem a jobbost hogy jön e valaki, nézem a gyalogost hogy ki fog e lépni. nézem a szembeforgalmat hogy hol férek majd át, nézek magam elé hogy mit kéne még kerülgetni kátyú szinten. a mögöttem haladó vagy beenged vagy nem, főleg nem, és én kitartott kézzel, folyamat lassulva próbálok átvergődni balra. ehhez képest kocsival kivágom az indexet, benézek jobbra, fékezek, mögöttem megállnak, szembejövő vagy átenged vagy megvárom amíg elhúz, benézek hogy jön e gyalogos és áthajtok. nincs vergődés hogy balról megelőz e indexelés közben, nincs para hogy be tudok e húzódni hogy kanyarodjak, nincs para hogy belehajtok bármibe mert kocsival egy átlagos kátyú azért nem a világ vége.

    de ja ugyanaz. ha tudsz autót vezetni akkor pont annyi dolog jöhet közbe, pont annyi gondod lehet. hozzátenném hogy pl kocsival ha koccansz vagy nekedjönnek hát így jártál, nem igazán esélyes hogy komolyabb sérülésed lenne városi tempónál. max kellemetlen a biztosító intézése. ugye bicóval meg a fülemből szivárgó vér mögül hallgathatom a közeledő mentő szirénáját ami kevésbé humoros. tehát a fejforgatás meg az odafigyelés azért jelentősen több. az autósok se így közlekednének ha a légzsák helyén százas szögek lennének ugye...

Új hozzászólás Aktív témák