Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    lehet elégedettlennek tűnök, de szerintem az 1 darab 2ghz-es mag helyett inkább tervezhettek volna két darab másfél ghz-est.. az jó, hogy végre teljesítményt is akarnak, de saját tapasztalat, hogy a két magon jobban eloszlik a terhelés, ugyanazok a feladatok 2 magon sokkal gördülékenyebbek, nincs homokóra, ha egy program megadja magát nem rántja magával a rendszert, vagy ha kifagy és elkezd vergődni egy szál, akkor az nem akasztja meg jelentősen az összes többit. szerintem. szóval labdába csak akkor rúghat majd igazán, ha ők is csinálnak valami többszálút.
    például nem értem, hogy ha eleve 4 éve fejlesztik a nulláról, és itt vannak ezek a mai törekvések - alapszintű gpu a proci mellé, többszálúság, közeledés a vektorproci felépítésekhez - akkor miért nem tervezték bele pl a chrome9 graphics egy butított változatát eleve a prociba? nem feltétlenül igp céllal, lehet azt tudományos számításokra is használni, vagy embedded rendszerekben helyenként jól jön. mert ugye már eleve oda lőtték be az eddigi via gépeket is.. tehát lassan mikor intelnél/amdnél a celeron is kétmagos, akkor ők megjelennek egy egymagossal. és ezt nem azért mondom mert többmagos a trendi, hanem mert tényleg jobb az ereje. szerintem simán meg tudnák csinálni pl: hogy a komplett második mag csak akkor induljon el, ha az első nem bír egy feladattal - így aztán nem fogyasztana csak akkor többet ha valóban munka van.
    na de csak okoskodtam, biztos meg van az indokuk.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák