Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz BandiHUN #25 üzenetére

    Parancsolj!

    mod:
    Bár ez nem tab, csak mobil, de kezdetnek nem rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Én speciel egy legalább 8" méretű, normális ebook readert várok régóta elérhető áron (értsd: 30k körül beszerezhető). A 6" szerintem túlságosan pici, szinte alig tudnék olyan könyvet levenni a polcról, ami nem nagyobb ennél. Igazából a Kindle, vagy a Nook olvasói is lehetnének ekkorák, ha a keretet minimálisra faragnák. Nem értem mi szükség ilyen vastag kávára az összes készüléken. A lapozó gombokat pedig tehetnék a szélére (akár egy oldalra is a kettőt), hasonlatosan a mobilok hangerőgombjaihoz.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Xaels #58 üzenetére

    Nem azt kell nézned, hogy a legkisebb betűméretre van-e állítva az olvasó, hanem hogy a könyv betűihez képest ugyanakkorák-e a rajta megjelenített betűk. Illetve fontos az is, hogy rendesen olvasható legyen, mert lehet hogy egyezik a könyvével, csak épp nem látod.
    Ugyanakkora fizikai méret esetén szerintem kevesebb fér el egy könyvolvasón. Ott is vannak margók, csak pluszban még a több centis keret is. A fejlécek mondjuk valóban elmaradnak.
    Viszont amennyiben dokumentumokat is olvasna az ember - ami ugye általában A4-es papírra van nyomtatva - akkor egy 6" readeren minimum 2-3-szor annyi oldalon kerül elhelyezésre az adott információtartalom, ami sokkal áttekinthetetlenebbé teszi az egészet. Másik megoldás a zoomolgatás, de az meg olyan, mintha nagyítóval a kezemben kellen könyvet olvasni.
    Engem nem zavarna, ha nem lenne keret, vagy milliméteres nagyságú lenne csak és kézben tartva az eszközt az ujjam belelógna a szövegbe. Könyveknél, dokumentumoknál sincs ez másképp, mégis kényelmesen tudom őket olvasni. Valami ehhez hasonló kialakítás és méret lenne számomra (majdnem) tökéletes, csak persze e-ink kijelzővel. Azért majdnem, mert akár az alsó és felső keret is mehetne a levesbe, elég lenne akkorka, mint ami oldalt van. Ezzel a másik kérdés is azonnal megoldódna, amiért csak "majdnem" kategóriás a kialakítás: nevezetesen hogy a kijelző ne 7, hanem 8" legyen.

    Persze lehet, hogy nekem vannak csak extrém igényeim.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Degeczi #62 üzenetére

    "...elölről viszont a hüvelykujjad kell a biztos fogáshoz - és az nem pihenhet a kijelzőn, mert az érintést jelentene."

    Nem kellene érintőkijelző; fizikai gombokkal kiváltható lenne. Előre- és hátra gomb, illetve egy enter és egy vissza gomb (esetleg görgő!!! - emlékszünk még erre a remek dologra?) bőven elég lenne könyvek, doksik olvasgatásához, kezeléséhez egy ilyen eszközön.

    "A4-re tördelt PDF-hez pedig nem e-book olvasó való, hanem táblagép, ez tiszta sor."

    Azt olvasgatni órákig viszont rettenetes. :( És pontosan azért nem ebook olvasó való hozzá, mert túl pici. De ha nem lenne az... :U :K

    Na mindegy, felesleges ezen vitatkozni igazából, mert egyrészt tudom, hogy csak az én hülyeségem mindez, másrészt pedig úgysem készítenek olyan eszközt, amiről álmodom. Valószínűleg az egész probléma gyökere ott rejlik, hogy nekem nem pusztán e-könyv olvasó kellene, hanem ebook + edocument reader egyben. Ilyen felhasználásra egy tablet a kijelzője, jelen cikk tárgya pedig a méretei miatt nem a legjobb. Talán egy-két év múlva valaki kidob egy hasonlót, ha már a readereknél sem tudnak majd mással villantani, csak a képátló növelésével (lásd: okostelefonok - kis túlzással).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák