Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Somatom #1 üzenetére

    Így van, a felelősség mindkét esetben az övé.
    Már csak azon mehet a lamentálás, hogy melyik a rosszabb, hogy tudott róla, vagy ha nem.

    Az előző váltás is viharos körülmények között történt, ugyanígy megy tovább ő is...

    Az erőltetett amerikai szemléletű happiness, mosolygás, és tapsikolás mögött mindig komolyabb dolgok húzódnak meg.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz azbest #8 üzenetére

    " irányítása alatt a felhőszolgáltatások használata ugrásszerűen megnövekedett a piacon"
    Főleg, hogy már előtte is a felhő volt a prioritás a MS-nál, szóval ez nem egyedül az ő érdeme.

    (#11) Tuib: Ó, megoldják ezt cégen belül is. Lásd az előd, Papp István esetét is. Neki is mennie kellett, jó messzire, de megkapta az Ázsia-Csendes óceán régiót, ami azért nagyobb piac, mint Mo.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz #09819904 #13 üzenetére

    De hiszen itt a hölgyet nem vádolta meg senki semmivel.
    Csupán arról volt szó, hogy vezetőként mindenképp övé a felelősség. Ha nem tudott róla, akkor kompetenica-kérdés merül fel, ha meg esetleg tudott róla, akkor meg (büntető)jogi problémákat is felvet. De akármi is történt, az ő felelőssége megkérdőjelezhetetlen.
    Bizony, egy vezető nem véletlenül keres sokat, nagyobb felelősség jár mellé. Tudom, Mo-on egy vezetőnek nem szokása vállalni a felelősséget, hazánkban ez szokatlan, ezért az átlagember már gyakorlatilag el sem várja, pedig mégis így van.(kéne lennie).
    De a Microsoft - amerikai cég lévén - elég komoly hangsúlyt fektet a korrupciómentességre. Ku*a sok policy-juk van erre. (más kérdés, hogy magyar leleményesség ellen még ők sincsenek felkészülve :) )

  • BiP

    nagyúr

    válasz #09819904 #21 üzenetére

    Mindenáron jogi szempontból akarod megközelíteni.
    Nem azt mondtam, hogy feltétlenül büntetőjogi felelőssége van. Azt mondtam, hogy övé a felelősség.
    Ha tudott róla, és az ő hallgatólagos beleegyezésével ment a dolog, akkor van, amit mondasz. Majd kinyomozzák szépen.

    Én meg azt mondom, hogy ha nem tudott róla, és a háta mögött lopták a céget, és ezt évekig nem vette észre, akkor is cégen belül neki kell tartani érte a hátát. Neki kell elszámolni a dolgokkal, és magyarázkodni az amcsiknak, hogy hogyan is mehettek itt így a dolgok.
    Aztán persze ő cégen belül tolhatja lejjebb a ranglétrán a sz*rt - ahogy az multiknál szokás :)
    Ill. mivel állami megrendelésekről van szó, még az is lehet, amit említesz, hogy hiába nem tudott róla, akár mulasztásért is lehet. A jogi részéhez nem értek.

  • BiP

    nagyúr

    válasz bambano #25 üzenetére

    (#24) BiP: itt az kavar kicsit bele az egyértelműségbe, hogy az ms hungary-t nem lopták meg, nem lopták szét, tehát ha nagyon betű szerint akarjuk nézni a dolgokat, nem biztos, hogy felelőssége van a témában.

    MS papíron rohadtul figyel arra, kik a partnerei, főleg, ha állami szektorról vagy állami kötődésű ügyletekről van szó.
    És ha egy ilyet megjátszhatott egy disztribútor, az az amcsik szemében óriási bukó.
    És közvetett módon meglopta a céget is, hiszen óriási haszontól estek el. De maga a csalás ténye alapból főbenjáró bűn.
    Ill. ha a lokál MS-nek nem is volt köze a disztribútor ügyeskedéséhez, attól még a partner monitorozása során ennek ki kellett volna buknia. De évekig nem bukott ki, és valószínűleg ez bökte az amcsik szemét.

    És ahogy írod is, az ügylet mértéke alapján jó eséllyel a hazai vezér aláírása is ott lehetett valahol (pl. a disztribútor partneri szerződésén, amit tudtommal legritkábban 7évente felülvizsgálnak), úgyhogy innentől adja magát, hogy kinek kell vállalni a felelősséget cégen belül.

  • BiP

    nagyúr

    válasz bambano #28 üzenetére

    37 az a 27. De nem is ez a lényeg. A folyamatot értem, ezzel nincs gond.
    Azt mondom, hogy ha 50-ért is le lehet adni, vagyis 50et szán rá a vevő, akkor az MS bukik rajta, hiszen ebből a pénzből majdnem 4 licenszt is lehetett volna értékesíteni
    Nyilván az MS nem akar a vevőkkel direktben foglalkozni, ezért foglalkoztat disztribútort, lemondva némi haszonról, de gyanítom ennek megvannak a maga feltételei.
    Ezért is mondtam, hogy közvetetten.
    De az embereket mindenképpen meglopják az ilyen ügyletekkel, de ez már a másik oldal.

    Másik példa. Van egy értékes műtárgyad. Nem tudod, róla, hogy az, ezért 100 pénzt remélsz az eladásból. Elviszed a zaciba. A becsűs lecsap a dologra, de nem szól, boldogan megadja neked a 100-at, majd mádnap eladja 5000ért.(tehát aránytalanul sokért).
    Nem éreznéd magad becsapva)/meglopva? Végülis megkaptad a remélt 100at.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Somatom #31 üzenetére

    Én se mondtam, hogy az MS 50-et is kaphatott volna 1-1 licenszért. Tisztában vagyok vele, hogy miért 50 az 50. MS meg megkapta a 10-ét, a piaci árat. Ez a része tiszta sor.
    Csak próbáltam más irányból megközelíteni a témát: Ha az állam 50-et szán licenszre, mert ennyi a keret, akkor (ha nincs korrupció), normál keretek között ezért akár majdnem 4 licenszet is kaphatna. Az állam több licenszhez jut, a disztribútor többet értékesít, és az MS is többet kaphatott volna. Elméletben, mert ugye sok dologtól függ. Pl. nincs olyan ideális világ, ahol nincs korrupció, meg nem biztos, hogy van-e szükség több licenszre az adott beszerzésben, stb.stb.
    Meg ugye bármelyik forgatókönyvet játszuk le gondolatban, az MS mindenképpen jól jár :)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz bambano #37 üzenetére

    "10 gomb elmegy arra, hogy a pénzt tisztára mossák (ezt írtam),"
    Bocs. Mea maximua culpa. Ezen siklottam el. Hogy a normál áron felüli 37-ből te különvettél 10-et, és csak a 27-tel mentél tovább. Nekem meg csak az lebegett a szemem előtt, hogy a normál áron felül 37-tel van túlárazva. (úgy voltam vele, tök mindegy, hogy ebből az ellopott 37-ből csak 27-et tesznek zsebre, mert így is 37 megy kárba).
    Más volt a gondolatmenetünk. Sorry.

    "de nem lehet 50-ért eladni, nem szán rá a vevő 50-et. " - mégis ennyit fizet ki 1 licenszért papíron, ennyi megy el az államkasszából, ennyi van a beszerzésben. Így értettem.
    Persze hogy tudjuk, hogy miért. Csak hát mégis átmegy a rendszeren, és ennyi pénzért akár kb. 4-et is lehetne venni. - ha nem lenne korrupció. (erre utaltam) De ez persze csak elméleti feltevés, mert ilyen sosem lesz sajnos.

    (#35) dabadab: touché.

Új hozzászólás Aktív témák