Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tusi_

    addikt

    válasz Busterftw #421 üzenetére

    Egyertelmu, hogy nem hiteles, nem is vartam mast. Te most ugy csinalsz, mint egy amerikai ugyved, aki kihasznalva a szar jogrendszert, kozvetlen bizonyitekokat akar, holott kozvetett van egy millio. Ennek koszonheti O.J. Simpson, hogy meg nem porkoltek meg.

    PuMbA tevedett a 6x annyi eladott amd vel, mert kb 7x annyi.

    Te probalsz menekulni valahogy az allitasodbol es olyan dolgokat varsz el tolunk, amiket meg a piac figyeloi is nehezen tudnanak szallitani. Persze mi sem tudjuk - pont leszarja mindenki - mennyivel tobb AMD-t adnak el, mint Intelt, mert nekem pl. nem kell egy vilagpiaci osszehasonlitas hogy tudjam, 6-7x annyit adnak el AMD-bol.

    Megegyszer, en egy olyan nemzetkozi cegnel dolgozom, ahol PC alkatreszeket IS arulunk es ugyan az eladok nem a kozvetlen kollegaim, de toluk tudom, hogy milyen KV gepet kell venni, milyen mosogepet, TV-t whatever.... Ok tudjak, melyik milyen minosegu, mennyire tartos, mennyit hoznak vissza.... blablabla...

    Mindezentul tetszik a "never surrender" hozzallasod, megha kicsit groteszk is :D Respect

    eat, sleep, play, replay

  • VirsLee

    őstag

    válasz Busterftw #421 üzenetére

    A jelenlegi adatok fényében alátámasztható a feltételezés, hogy a DIY piacon sokkal több AMD processzort adnak el, mint Intelt. Az, hogy Te nem akarod elfogadni az a Te személyes elméd egy fura játéka.
    Pl. mindfactory, egy online bolt, amely kiszolgálja az európai piacot. Évi 270-300.000 db DIY eladás. Mi a valószínűbb? Szerintem az, hogy ez tükrözi a német piacot, szerinted pedig az, hogy valamiért idejárnak az AMD-t venni az emberek, aki pedig Intelt akar, az megy máshova.
    Amazon és newegg oldalon többszörös mennyiségben van AMD procikon értékelés, szerintem azért, mert több AMD procit adnak el, szerinted pedig azért, mert úgy gondolod kamu regisztrációkkal tolják az emberek az értékeléseket.

    Természetesen hihetsz bármiben, de attól még az Intel kb. sehol nincs a DIY piacon. Nyilván a többi szegmens az övé, hisz olcsón/nagy mennyiségben tud 14 nanos skylake magos procit gyártani, ami az OEM területen hatalmas előny. Azért mert a legkisebb szegmensben durván elveri az AMD, attól ez még nem fogja a pénzügyi eredményeiket érdemben befolyásolni, hisz a legkisebb szegmensről van szó.

Új hozzászólás Aktív témák