Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    Az a helyzet, hogy sokan azt se tudják mi az az Android TV és, hogy az nem egyenlő az olcsó androidos TV box-kal akik meg tudják azoknak ott a TV-ken futó sajnos sok esetben joggal negatív tapasztalat esetleg a vegyes de azért már többnyire pozitív MiBox.

    Azt is elhiszem, hogy sokaknak már a Shield TV drágább mint amit egy ilyen eszközre szánnának. Nem is használják azokat a szolgáltatásokat amikhez nem a torrent árruház a forrás.

    De nekem pld ez az egyik olyan eszközöm amivel maradéktalanul elégedett vagyok. Játékra azon túl, hogy kipróbáltam a GeForce NOW -t vagy a Steam Link -et (Vicc de jobb mint a gyári Steam Link Hardverrel a gigabit lan miatt) nem használtam. Mégse zavar, hogy esetlegesen ezért a részéért is fizettem úgy, hogy nem használom ki. Mert az, hogy a többire nekem tökéletese kárpótol.

    Viszont amit látok, hogy az értetlenkedők, fanyalgók azok azok akik még nem látták és használták így nem is tudják milyen.

    Én ha valamit is fel tudnék hozni azon túl, hogy titkon reméltem, hogy a DV licecet esetleg utólag megvehetjük/veheti akinek kell a régi készülékekhez az az új Fórumuk dizájnja :)

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz #72042496 #37 üzenetére

    Na jó de ha valaki már megszokta a jót...
    Nekem már tök alap, hogy a NAS automatikusan tölti a sorozatot a PLEX /MrMC indexeli és kirakja a kezdő képernyőre. Bármit megnézek bármelyik eszközömön az a trakt -al szinkronba kerül a többin. Ha valamit félbe hagyok valahol a másik eszközön onnan tudom folytatni szintén a kezdő képernyőről nem kell a menükbe mászkálnom stb.
    Ha valami érdekel csak megnyomok a távon egy gombot és kimondom és szépen kilistázza az összes helyet ahol megtalálható és eldönthetem, hogy a Live TV-n a Primon vagy a PLEX -en stb. akarom pld.: az adott sorozat XY részét megnézni.

    Egy jól működő Andoid TV rendszer messze túlmutat/hat egy "csak" Emby/PLEX/Kodi/DLNA stb kliensnél ha igény van rá.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz sb #39 üzenetére

    Abban, hogy a kezdő képernyőn van egy "csatorna" (watch next) amibe az engedélyezett alkalmazások tudnak belerakni infót ha a fejlesztő megcsinálta meg te magad is. Tehát a te példádnál maradva a Kodiba néztél valamit és félbe hagytad az pld. bekerül ide és innen indíthatod nem kell Kodit indítani és azon belül utána elindítani. Vagy bármi újdonság bekerül az adatbázisába akkor az ide bekerül tehát nem kell XY alkalmazásba belépni és azon belül ránézni. Ez nem csak 1 alkalmazásból működik ez egy közös gyűjtő ahova bármelyik alkalmazásból jöhet adat.

    De ezen kívül pld Kodiból tudsz kirakni a kezdő képernyőre másik "csatornákat" különböző szabályok alapján [link]
    Amik megint csak innen indíthatóak utána nem kell belépni ezért már magába az alkalmazásba.

    Értem én, hogy amíg valaki pld CSAK Kodit használ annak ez 0 + ad esetleg vagy így leírva lehet nem olyan mint amikor már működés közbe látja valaki. Meg nekem is van olyan ismerősöm is akinek a KODI -ba is csak a fájl struktúra van és nem használ semmi + információs adatbázist mert neki nincs igénye rá ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák