Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bedibazsa

    senior tag

    válasz secretgarden #462 üzenetére

    3 éves az S8, és 4 évig kap biztonsági frissítést - á la S7.

  • batai15

    félisten

    válasz secretgarden #462 üzenetére

    Ezzel én is így vagyok. Plusz nálam talonba van a pixel 4 széria is ,majd meglátjuk hogy melyikre teszem a voksom.

  • ak76

    senior tag

    válasz secretgarden #462 üzenetére

    Soha nem értettem ezt a lelkesedést az 5 év terméktámogatás iránt, elméletileg dícséretes, de a valóság nem így működik.
    A legtöbb haver, barát, családtag, ténylegesen telibesz@rja hogy egy készülékben miféle paraméterek vannak, nem ismerik a kijelzőfelbontást, processzort, hogy IPS, Amoled vagy akármi amit simogatni kell, nagy részük magát a rendszert sem ismeri, őket egy valami érdekli: a készülék a vételárhoz mérten flottul működjön, (ha teljesen tanácstalanok, felhívnak, hogy mi, merre, mikor, hol, mennyiért, hogyan, stb mert a ködös múltból emlékeznek rá hogy úgy cserélgetem a telefonokat mint más a gatyáját)
    Na, ezek az emberek SEM tartják meg 5 évig a telefonjaikat!
    Egyrészt 5 év alatt szó szerint atomjaira hullik/kopik a legtöbb mobilis használati eszköz, tehát Használati Eszköz, nem valami szar oltár, amihez imádkozni kell, meg babusgatni, mint kockavérpista, aki antutu meg benchmark tesztekkel erősítgeti zsenge egóját, hanem egy kellék a hétköznapi élethez, mint egy mikró, vagy egy mosógép, ami mivel mobilis, fentebbieknél sokkal sérülékenyebb.
    Másrészt 5 év a mobiltechnológiában komplett időugrás, még ez a technológiákra nagyjából immunis réteg is leváltja a korszerűtlen cuccait, mert a sok "mindmeghalunkdemajdcsakholnap", nyafogóval ellentétben kézzelfogható jólét van, másrészt a szuperlézerfényképezős vízalattvideózós izé, amit az XY Sfoldnote promaxmininél láttak a TV-ben meg a neten, mennyire jól nézett már ki, mancikát azzal kéne fotózni a ballagásán, meg a kutyát a balatonban, stb.

    Harmadrészt láthattuk az Apple tendenciózus szopatását a direktbe belassított iOs-el, (amiért jelenleg is fizetnek mint a katonatiszt, bár nem eleget), és amit a droidos gyártók is buzgón alkalmaznak, csak talán nem ennyire pofátlanul, (megfejelve béta állapotban a plebszre zúdított hulladék frissítésekkel, hello Samsunghüvely, csáo Xiaomi) és ami a kommunikált bullshittel ellentétben NEM azért van hogy az ájtatosan telibeszart fogyaztót védje a very dangerous akkumulátoroktól (wtf???) hanem hogy a júzer az egyik napról a másikra cefetül belassult cuccot leváltsa lehetőleg minél előbb, mert amit ma eladhatsz, ne halaszd holnapra.

    Ennek apropóján, és persze elismerve hogy biztosan van egy marginális réteg amelyik TÉNYLEGESEN megtartja a terméktámogatás lejártáig az aktuális telefonját, azt mondom, hogy ez az 5 év, az ezzel példálózók nagy részénél a büdös életben nem kerül kihasználásra.

Új hozzászólás Aktív témák