Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz bambano #49 üzenetére

    Épp ezért írtam, hogy ha tv kimegy és forgat vagy hasonlók, az más, de pont erre jó példa a turista is, aki hazaviszi a fotót és a családnak mutogatja. Lehet azon több száz ember is akár. Az már más kérdés (és szabályozatlan egyelőre, ha jól tudom), hogy a FB-ra feltehetem-e. Mert ugyebár egy vadidegen nem fér az accomhoz, csak az ismerősök, viszont amint valaki megjelöli, hogy "Né' má', ez a Józsi ott a háttérben", már nem egyértelmű a helyzet, ehhez már kellene engedély.

    hunfatal:
    De, bizonyos esetekben, ahogy bambano is írja. Elég ratyi amúgy a szabályzás, szokás szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz bambano #49 üzenetére

    Bambano és (#44) attila9988

    (#27) localhost : epic fail, a személyes adatokról szóló törvény tiltja. Minden, ami alapján az adat tulajdonosa azonosítható, csak az engedélyével mehet közszemlére. Az arc pedig tipikusan ilyen.

    Igen, ahogy mondod! :)
    Ezért is van a streetviewn-n mindenki arca elmaszatolva és minden autó rendszáma elmosva.

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • remington2

    senior tag

    válasz bambano #49 üzenetére

    Ez a 4 fős szabály törvényileg létezik? Stadionnál mondjuk egy lelátóról készült képen megértem, de azért ez is elég gumi-dolog. Pl. áll a Hősök terén, fényképezi a helyszínt, ahol a képen fel nem ismerhető pixelpacák formájában lesz legalább 100 ember. Meg mondjuk én, amint éppen előtte sétálok, jól kivehető arccal. Ilyenre vajon mit mond a törvény?

    A topikban jól nyomon követhető az agymosott facebook/iwiw generáció személyes adatokhoz való (v)iszonya. Még nekem kell elnézést kérni, ha nem akarok egy részeg barommal egy képen szerepelni akármelyik megosztóoldalon (teljesen vétlenként persze). Mert van, akinek nem ez az álma, és az élete nem a drogos fetrengés és a baromságok körül forog. Aztán megy a sápítozás, hogy mit képzelek én, neki mindenhez joga van. Tele is van az ország nagypofájú, mindenhez jogom van ficsúrokkal, akiknek már egy pofon sem elég az észhez térítéshez. A közétette a facebook az adataimat botrányokban meg ki is sír a leghangosabban?

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák