Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz anulu #7 üzenetére

    pff, engedélyezzék. de valahogy úgy, hogy 2x meggoldolja az illető, hogy tényleg akarja-e. pl utána az összes Apple szolgáltatáshoz (Facetime, App Store stb) az adott telefon veszítse el a hozzáférés, és természetesen 1x lehessen csak ezt átállítani.

    Ez szerintem nettó ökörség lenne. Már miért ne férhetne hozzá valaki a kérdéses dolgokhoz csak azért, mert máshonnét is szeretne alkalmazásokat telepíteni? Na meg mi lesz majd akkor, mikor eladásra kerül a telefon? Már így is épp elég az iCloud záras cuccokat kerülgetni, nem hogy még ezt is tesztelgesse az ember.

    lehet, hogy iOS aranykalitka, de egy másodpercig nem volt szükségem víruskergetőre pl, míg droidon ez alap. nagyrészt azért is, mert mindenki minden f*st fel tud rakni, bármilyen szűrés nélkül.

    Ehhez képest életemben nem kellett vírusirtó a telefonomra, pedig aztán 2012-13 körül szinte naponta cseréltem rajta ROM-ot, meg használtam olyan cuccokat, amitől néhány rettegő haja kihullana. És ahogy látom, ezzel nem vagyok egyedül.

    Egyébként ha már Android, van egy megoldás a dologra. Ha kell a sideload, akkor ahhoz legyen kötelező nullázni a telefont, plusz legyen egy IMEI, sorozatszám, vagy bármi egyedi azonosító alapján kalkulált kulcs, amit az Apple csak külön kérésre ad ki. Természetesen csak az után, hogy beleegyeztél, hogy a gyártó ezentúl semmilyen garanciát nem vállal az adataidért és a készülékért akkor sem, ha kikapcsolod ezt a lehetőséget. Anno a Sony (Ericsson) telefonoknál is így működött a bootloader nyitása, csak ott az idióták még egyes DRM kulcsokat is töröltettek, amik miatt funkciókat bukott az ember.

Új hozzászólás Aktív témák