Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FehérHolló #2 üzenetére

    lol.
    azt elfogadom, hogy pénzügyi okokból vállalati lobbik vannak a háttérben. csakhogy ezek a háttérben levő vállalatok amerikai vállalatok, zeneipar, jogvédelem, akiknek ez a törvény érdeke.
    szerintem gondold végig mégegyszer, hogy mit írtál.

    (#3) Pusztitusz: hogy miért is ostobácska a hozzászólásod? mert ha "simán" meg "egyszerűen" le lehetne csukni őket, akkor már lecsukták volna őket. Q.E.D.

    Nyilvántartásba veszik az összes hekkert (most tekintsünk el attól, hogy nem hekkerek)? Hogy? Ezentúl sárga rendszám lesz rajtuk, mint a magyar taxikon? Hány embert látsz az utcán úgy menni, hogy a homlokára van tetoválva, hogy hekker vagyok? A betörögetés tipikusan az a tevékenység, amit titokban, fedetten művelnek.

    Ráadásul egy weblapot legálisan is fel lehet borítani. Azt mondod 200 ezer internetezőnek, hogy mindenki egyszer kattintson rá este 8-kor. Ettől gyakorlatilag bármilyen weblap felborul és ha odamész az akció résztvevőihez, azok fognak tudni mondani legális indokot, hogy mit csináltak...

    (#7) rt06: nemrég döntött úgy egy precedens értékű perben egy amcsi bíróság, hogy az ip cím nem azonosítja az elkövetőt. ergo hiába van ip címlistád, mire mész vele? Hint: semmire.

    (#20) Cathfaern: jogállamban az a különbség, hogy ahhoz, hogy beállhass a székház elé, engedélyt kell kérned és meghatározott feltételeknek meg kell felelned. Rendes jogállamban ezt meg is adják.

    Ha most egy kis agymenést is el lehet ereszteni: Cathfaern kérdésére reflektálva ilyen alapon a gyülekezési jogot ki lehetne terjeszteni az internetre is és lehetne legális keretet adni a ddosnak... Bejelented rendőrségen, kapsz egy időablakot, amikor az egyetértő résztvevők üthetik a szervert oszt jónapot... A ddos végén meg mindenki szépen "hazamegy". :))

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cathfaern #36 üzenetére

    Szerintem nem az a kérdés, hogy hol vonulsz fel. A tüntetések mindig úgy zajlanak, hogy nagy tömegek valakiknek/valaminek az akadályozásával akarnak nyomást gyakorolni és figyelmet kiharcolni. Az útlezárásnál is annyi traktorral mész ki, hogy beduguljon a "sáv"szélesség.

    Egy facebook üzemmenete szempontjából teljesen mindegy, üres-e a ház előtt a tér vagy tele van sátorozókkal. Ergo a tüntetés velejárója, hogy kényelmetlenséget és/vagy kárt okoz, azt pedig egy netes vállalatnál a neten lehet megoldani.

    Fene tudja, hogy jól van-e ez így, de az analógia szerintem így teljes.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz rt06 #30 üzenetére

    egy több ezres vagy tízezres címlistát nem lehet tiltólistára tenni, mert attól minden eszköz megfekszik.
    tízezres méretben meg egy cég sem fog előfizetőket elzavarni bírósági ítélet nélkül. az meg nem lesz 10 ezres mennyiségben.

    amikor jön egy ügyesebb 0day hiba, akkor a világban tízmilliós botneteket gereblyéznek össze pillanatok alatt. az ellen nem tudsz mit csinálni.

    (#31) FehérHolló: ja, isp belepisál konkurrens isp medencéjébe. majd hirtelen azt veszi észre, hogy mivel össze voltak kötve a hálózatok, az övében is sárgul a víz... Nem fogom bíróságon kényszeríteni a matávot, hogy csináljon meg valamit, amit utána rám is rámverhet a bíró (ha én is isp vagyok), mert az nekem is költség meg erőforrás.

    ezt a törvényt kizárólag kiadók, jogvédők és illegális adatgyűjtést tervező vállalatok támogathatják szerintem. meg a csonthülyék.

    (#32) Pusztitusz: az baj, hogy direkt írtál hekkert, mert akkor láthatóan fogalmad sincs, hogy ez a fogalom mit takar.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FehérHolló #50 üzenetére

    Az a baj, hogy esetleg raplizok a matáv ellen, hogy kötelezővé tegyék neki, hogy tiltsa le a torrentező ügyfeleit. Utána örülök, hogy ezt kötelezővé tették. Utána tépem a hajam, hogy nekem is... :) hamarabb hiszem el, hogy véd és dacszövetséget kötök a matávval a szabályzók ellen, mint azt, hogy ellenségek legyünk...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák