Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz tha_answer #50 üzenetére

    "Szerintük"

    "A járadékvadászat általában a mások által megtermelt jövedelem megszerzésére irányuló törekvés, a járadék pedig olyan jövedelem, amelyért a tulajdonosa „nem dolgozott meg”
    Tehat az Apple evtizedes munkaval, dollar szazmilliokba kerulo premium imazs, "Apple erzes" kialakitasaval, szoftver es hardver kifejlesztesevel es a kiepitett infrastrukturaval nem dolgozott meg ezert?
    Szerinted hogy zajlott a dolog?
    Meg megertenem az ervedet itt, ha az Apple idokozben novelte vagy kesobb hozta volna be a 30%-ot, de kezdetektol fogva ez volt a szolgaltas utani fizettseg es azota ez az osszeg tobbfelekeppen csokkent.

    "A járadékért azonban semmit sem kell tenni, mert az „jár”, állandó és kiszámítható, stabil jövedelemáramlást jelentve a tulajdonosnak akkor is, ha az teljesen passzív"
    Tehat az infrastuktura futasaert, fejleszteseert, szerverek karbantartasa, kovetkezo generacios hardver es szoftverek kutatasa, mernokok fejlesztok fizetese, tarhely fizetese stb az azt jelenti, hogy nem tesznek az eg vilagon semmit?

    A jaradekot mint fogalmat pont azert emlitik biztositas/birosagi eljarasban, mert ott ervenyesul az, hogy valaki nem csinal semmit es jar neki penz.
    Rendszeres pénzbeli juttatás, amely törvényben meghatározott jogcímhez kapcsolódik.
    Nyugdij jaradek, fogyatekossagi jaradek stb.

    "Most pedig a sütik részleges kitiltásával úgy teremtett magának kedvező hangvételű beszámolókat, hogy közben magát jobb, versenytársait pedig kedvezőtlenebb helyzetbe hozta"
    Melyik cegnek az a celja, hogy magat rosszabb, versenytarsait jobb helyzetbe hozza?

    Amugy elolvastam az angol forrast es a magyar cikket. Mar az nagy gond, hogy a magyar cikk jaradeknak forditja a le a "fee-t", ami teves.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák