Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Nekem kellett volna egy kis méretű kijelzővel ellátott telefon, mert az előző ~6 éves munka telefon megkapta a kegyelem döfést és kijelző hibás is lett.
    Jó ötletnek tűnt egy 6S vagy egy SE vásárlása, de ahogy átnéztem a régebbi, majd az újabb telefonok visszajelzéseit, két dolog szinte állandóan ismétlődő volt: Az alacsony akku kapacitás és idővel a felhasználói élmény csökkenése.
    Nekem ebből az adatmennyiségből egyértelmű volt, hogy ha el akarom kerülni a kellemetlenségeket, akkor ehhez a márkához kell hűségesnek lenni nem az adott készülékhez, és cserélgetni kell!
    Szóval nem vettem a következő 5 évre most kifutó (olcsó-ÚJ) iPhone-t mert nem találtam volna meg benne a számításom. Az aktuális (drága-ÚJ/használt) iPhone-t meg azért nem, mert a munkámhoz nagy méretű és nem praktikus, és a kifutóhoz képest a 2x szorzót nem éri meg azért, hogy a köv.: 2 évben biztonságban érezzem magam vele.

    Az az igazság, hogy megoldás hiányában egy "fél-buta" nyomógombos telefont kértem a cégtől, amivel lehet telefonálni, és még 3-5 nap a készenléti ideje. Minden képen jobb, mint a fehér kijelzős telefon, és mindenképpen kevésbé frusztráló mint egy iPhone-t végig nézni ahogy a nem túl intenzív terhelés ellenére tönkremegy, vagy beállni a sorba és évente lecserélni a telefont eggyel újabbra.

    "nagyjából" értem miért kapja ezeket a kereseteket ez a cég, és miért fizeti ki úgy is, hogy nem lehet rábizonyítani a szándékosságot. Azért hogy továbbra is megtartsák ezeket a vásárlókat, akik beszálltak, tetszett nekik az életérzés, de nem értették meg időben hogyan kellene viselkedniük, és ezért frusztráltak lettek.
    Én biztos vagyok benne, hogy nem a készülékekkel vagy az üzleti modellel van a gond, hanem ott, hogy az emberek egy része nehezen, nehezebben tagozódik be az Apple ökoszisztémába.
    Mert ennyi idő együttélés után - főleg ha megkapják a kártérítést, akkucserét, békességet - ezek az emberek sem fognak habzó szájjal mást keresni, következő alkalommal is iPhone-t fognak vásárolni, és ez a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák