Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz nubreed #5 üzenetére

    Hát ja, te sem gondolod komolyan, hogy így hagyták átlátszó fejjel...

    Engem inkább az érdekelt volna, hogy vajon a nyomtatott implantátumot hogyan dolgozták össze a csonttal? Mert nyilvánvaló, hogy összeforrni nem fog.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz macskea #29 üzenetére

    Szóval a csontszövet képes belenőni a protézisbe. Amúgy, ha az életedet menti, nem mindegy, mennyibe kerül? Egy ilyen műtétnél, mint a cikkben, még azt is el tudom képzelni, hogy egy cég szponzorálja a reklámért cserébe. Bár szerintem arrafelé máshogy működik az EÜ biztosítás.

    lordfreyr: miért, szerinted itthon kötelessége lenne bárkinek, hogy ilyen kaliberű műtétekre specializálódott szakembergárdát fenntartson? Nyilván nem, fogod magad és elmész oda, ahol elvégzik. Épp nemrég volt valami hasonló eset, hogy külföldön kellett műteni az embert, a TB kifizet annyit, amennyibe a műtét kerülne itthon. Több, mint a semmi.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz Huma #32 üzenetére

    Én nem ismerek olyan esetet, amikor azért halt meg valaki, mert a TB nem fizette az életmentő műtétet (a műhibák más lapra tartoznak). A fogorvos nem életmentő, bár amióta az eszemet tudom, magánfogorvoshoz járok. Ugyanakkor sajnos van tapasztalatom más területen dolgozó "állami" orvossal is, méghozzá pozitív. Nem szabad egy kalap alá venni az összes orvost, számos olyan van, aki az állami fizetés ellenére becsületesen végzi a munkáját és még pénzt sem fogad el! Csak persze meg kell találni, de ők is tudták mire vállalkoznak. Szintén sajnos tudom, hogy a TB támogat azért ezt-azt.

    Mindig is lesz a gazdagoknak előnye, ilyen a világ. De nincs az a pénz, amivel őket is meg lehetne menteni adott esetben, ld. Steve Jobs, Patrick Swayze, stb. A fizetős szolgáltatások mindig is jobbak lesznek, de ez igaz bármelyikre.

    Másfelől viszont, a példádnál maradva, azért olyan rohadt gazdagnak nem kell lenni, hogy elmenj magán fogorvoshoz. Amúgy meg keríteni kell egy becsületes körzeti orvost és beutal bármire, amire akarod.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz Huma #35 üzenetére

    Hát, sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid vannak, én túléltem az epeműtétemet is. Persze olyan sebészt választottam, aki már műtött más családtagot és megmaradt (magyarul ismerjük). Ez az orvos meg ismert másik orvost, másik szakterületen, mikor nem sebész kellett. S így tovább.

    Amúgy meg lehet választani, nem fizeted a TB-t, megszűnik a jogviszony és fizeted magad a dolgaidat. Csak elég egyetlen fent vázolt műtétfajta és oda a spórolás. Kétségtelen, ha orvoshoz mész, neked kell észnél lenned, ha meg olyan van, 2-3 orvost is megkérdezni.

    Részletkérdés, hogy én speciel durván megreguláznám a TB szabályait is, ha pl. valaki önmaga miatt beteg (dohányzás, alkohol, stb.), az igenis fizessen külön, ne az én adómból gyógyítsák a saját hülyeségét. Ugyanaz a baromság, mint a devizahiteleseket is állami pénzből menteni.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák