Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zed01

    őstag

    Agyműtéteket már a 30-as években is végeztek (pl Karinthy: Utazás a koponyám körül), fejlődik az orvostudomány. Az agyműtét úgy zajlik hogy leborotválják a hajt, majd a műtőben egy szikével az orvosok metszést végeznek és hátrahúzzák a fejbőrt. Van egy speciális eszköz amivel a koponyacsontot át lehet vágni, meg lehet nyitni. Mikor leveszik a koponyarészt, lehet műtétet végezni az agyban. Aztán mikor végeztek az orvosok az agyműtéttel visszahelyezik a koponyarészt, van egy pár hónap alatt a szervezetben feloldódó eszköz amivel a levett koponyát rögzítik és visszahúzzák a fejbört összevarják és ennyi. Műtős voltam, bár nem dolgoztam soha olyan helyen ahol ilyeneket végeztek, de a kolegáimtól tudom hogy így megy.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    Nézzétek, nekem volt pozitív és negatív tapasztalatom magyar EÜ kapcsolatban egyaránt. Volt olyan is hogy egy nagyon komoly betegségből hoztak vissza, volt olyan is hogy egy műhiba miatt majdnem meghaltam. És ez csak az adott kezelőorvostól függ.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Új hozzászólás Aktív témák