Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Márton #12 üzenetére

    Akkor a "mezei", szemüveges (ez lesz a shutter glass) 3D mozit vetítik 144 Hz-en, vagy ez az egész hülyeség volt?

  • Yany

    addikt

    válasz Márton #32 üzenetére

    Egyrészt a 3D szemüvegeket úgy alakítják ki, hogy alatta még lehet saját szemüveged, tehát nem gond a nem egyformán látó szem, másrészt kontaktlencsével is megoldható. Mondjuk kényelmetlennek tényleg kényelmetlenek ezek a 3D szemcsik.

    A másik, hogy színtévesztő vagyok és semmi bajom nem volt a kékpiros megoldással (DukeNukem rulez :DDD). A legtöbben a zöldet és a pirosat nem tudják tökéletesen elválasztani egymástól, a kékkel nem szokott gond lenni. Egyébként meg a zöld-piros sem okoz gondot, csak nagyon speciális esetekben (ld. kínai pöttyös ábrák :)).

    Egyébként valahogy én is így vagyok vele, hogy 3D-buzi létemre nagyobb élménnyel társul nekem az SD-hez képest a HD, mint a 2D-hez képest a 3D. Ez még mindig nem az igazi. Amit anno CRT monitorokon láttam, az egész más szint. Ez a polarizációs téma jobban tetszene, mert egyszerre kint lehet mind a két kép, de valamiért mégis vibrál a mozik képe (ennek okát valaki elmagyarázhatná nekem), mégha nem is annyira, mint a mostani 120 Hz-es LCD-s megoldás. Anno, amikor 1024-es felbontásban szemléltem 160 Hz-en a CRT monitor képét (egy nvidia kártya volt a gépben és az akkor kapható ELSA sztereo shutter szemüveg volt a fejemen), majd leesett az állam. Hadonásztam a levegőben, hogy meglökdössem a képet. :DDD

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

  • Yany

    addikt

    válasz Márton #34 üzenetére

    Ó, ez a 2 vetítős kérdés valahogy elkerülte a figyelmem. Valóban a RealD-re gondoltam, de úgy emlékeztem, hogy azt is szimultán nyomják kifelé, annak ellenére, hogy olvastam a cikket :DDD.

    A szemüveges kérdésben így már értem. Tehát azokról az emberekről beszélsz, akik rosszabbul látnak, de ilyen, vagy olyan okból nem javítanak rajta.

    Az anaglif témában igazad van, ettől függetlenül színtévesztőként vallom, hogy működött ugyanaz a hatás, mint a stereo esetén, csak a színszegénysége olyan mértékű ezzel a módszerrel, hogy béka segge alatti élményfaktorral jár együtt (és úgy gondolom, hogy ezt nem színtévesztő szemeim okozzák).

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák