Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz mrlujoak #41 üzenetére

    nem ástam alá senkit, csak mivel te hoztad fel ezt a (szerinted sem reprezentatív) példát, értelemszerűen erre reagáltam a neked címzett postban, egyébként hivatkozhattam volna a saját környezetemben levő emberekre, a lényeg ugyanaz. a különböző zenei formátumok támogatása (pláne, ha ingyenesek) nem teszik nehezebbé, nagyobbá a lejátszót, és az üzemidőt sem csökkentik (mármint maga a lehetőség, hogy le tud játszani bármit), ugyanakkor megadják a választási lehetőséget annak, akinek nem felel meg a wav meg az mp3.

    ha az ismerettségi körömben végzek egy felmérést, akkor nem az derül ki, hogy egy lejátszó kiválasztásánál a FLAC támogatás nem szempont, hanem az, hogy a többség egyáltalán nem használ hordozható lejátszót. ebben meg nincs semmi meglepő.

    hátizsákot én is szinte mindig hordok (munkába pl állandóan), és megvolt az az 5-6 év, amikor vagy walkman, vagy discman volt az oldalsó zsebben, és a vállpántra csiptetett távirányítót nyomkodtam. de azért az marha jó érzés volt, amikor meglett az első flash memóriás lejátszóm, és úgy tudtam a nadrágom farzsebében magammal hordani egész nap, hogy semmiben nem akadályozott, észrevétlen maradt.

    ha nem az lebeg a szemed előtt, hogy valami bizarr eredetű lejátszó kétes minőségben játszik FLAC-et, akkor a kérdés leszűkül arra, hogy jó dolog-e az, amikor a tömörítetlen formátummal megegyező minőségben, de feleakkora tárhelyen tudsz zenét tárolni a lejátszón. a kérdés különösen azon lejátszóknál sarkalatos, amik nem bővíthetőek. ha arra volt igény anno, hogy a merevlemezes iPodok 80-120-160 GB-nyi zenét tároljanak, akkor szerintem senki nem tiltakozna, ha a 16, vagy 32 GB-os lejátszójára FLAC-ben 2x annyi anyag férne, mint amennyi tömörítetlenből felmegy rá.

    a Sonyt nyilván annak idején is sokan megvédték, hiszen van, akit az ATRAC sem zavart, ill. meg tudott békélni a Sonic Stage féle (éveken át jellemző) muszáj konvertálással, de azért az, hogy az ember 10 évvel később vesz akár 80-100 rugóért is egy csúcskategóriásnak kikiáltott Sonyt, és az nem csak formátumok, de "feature set" terén is fapados egy 10e. Ft-os SanDiskhez képest, az azért valahol nem az igazi, ezt lássuk be.

    a Cowont nem te hoztad fel, de az U3 magas árára te utaltál, ezért jeleztem, hogy van vagy 5-6 év csúszás a dologban, amivel elég nehéz elszámolni. azt pedig minden további nélkül elhiszem, hogy légedett vagy egy 5 éves mp3 walkman hangjával, de azt erősen kétlem, hogy meg tudná szorongatni az akkoriban referenciaként számontartott Cowon iAudio X5-öt. nem mintha számítanak a kérdés szempontjából.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák