Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Rickazoid #154 üzenetére

    Nem tudom megérteni, hogy minek kell sok időt pazarolni egy ilyen jellegű logo tervezésére. Egy jó logónak elfogadható kinézetűnek kell lennie, de a legfontosabb nem ez. Egyedi legyen és könnyen megjegyezhető, ami gyorsan az adott dolgot juttatja az eszünkbe. Itt az egyediséget a név már eleve biztosítja, tehát a logónak ezt kell kiemelnie. Ez szerintem sikerült, ezért ez a logo rendben van.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Rickazoid #154 üzenetére

    Basszus, most komolyan ilyen hosszú hozzászólásban próbálsz kioktatni egy olyan témáról, amiről láthatóan fogalmad sincs?

    "Csakhogy a logótervezés és kivitelezés nem feltétlenül ugyanaz, mármint a tervezők dolgozhatnak bármennyit, ha a végén egy két perces munkát választanak ki a döntéshozók"
    Ez nettó hülyeség, utólag szinte bármilyen logót relatíve gyorsan lehet replikálni, ha tudod milyen betűtípust használ, még akkor is ha tartalmaz grafikai elemeket. Mondjuk ezt az új Google logót pont nem, mert egyedi betűtípust használ, amit az előbb linkeltem, az ennek a szövegekhez átalakított verziója, szóval azzal nem tudod tökéletesen replikálni. 2 perces munka, persze. :DDD Tűnhet neked bármilyen egyszerűnek a végső logó, elhiheted, hogy rengeteg munkát és időt öltek bele a tervezésébe, mondjuk ezt kb 56-szor írtam már le, úgy tűnik teljesen feleslegesen.

    Nézd, azzal semmi gond nincs, hogy leírod, hogy neked nem tetszik, vagy hogy szerinted óvodás stílusú, vagy neked túlságosan letisztult. Azzal van a problémám, hogy az ilyen hozzászólásokkal, mint az előbbi, negatív színben tünteted fel a grafikusokat, illetve téves információt terjesztesz. Amik később eljuthatnak mondjuk ügyfelekhez is, akik nem hajlandóak fizetni 2000 forintnál többet egy olyan logóért, amivel te napokat, esetleg heteket dolgoztál, hiszen úgy hallotta, hogy az ilyen pár óra alatt megvan, és amúgy is, a keresztfia, aki múlthéten torrentezte le a PS-t megcsinálná sokkal gyorsabban, két szelet csokiért. És más fog szívni a te tudatlanságod, tájékozatlanságod miatt.

    De nekem ennyi elég volt, ide tényleg nincs értelme írnom semmit, mert valaki úgyis kioktat majd ezután is, hogy bizony ez egy szar logó (nem az hogy neki nem tetszik, hanem ez szar, higgyem el), illetve hogy 10 perces munka egy logóterv elkészítése. Törlöm a francba ezt a topikot az utolsó hozzászólásaim közül...

Új hozzászólás Aktív témák