Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz forumpista #7 üzenetére

    Szabályos előzés során sem lépheted túl az útszakaszra vonatkozó sebességkorlátot, a KRESZ egyértelműen tiltja. Vagyis ha normál közúton 90-el nem tudod befejezni az előzést, akkor bele sem kezdhetsz.

    Nem mondom, hogy ez életszerű, de attól még ez a szabály.

    bambano: a táblás megoldás csúnya lenne, mert idehaza sokfelé az a divat, hogy útjavítás helyet kiteszik a 30-as vagy 40-es táblát és ezzel el van intézve a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz forumpista #14 üzenetére

    Nem vitát akartam indítani, csak fel akartam hívni rá a figyelmet, hogy szoftveresen vagy jóváhagyjuk a KRESZ megsértését, vagy nem. Érdekes kérdés, hogy forgalomba kerülhet-e olyan autó, ami megsérti a KRESZ-t a szoftvere beállításai miatt.

    Amúgy nemrég kamionoknál kellett megtiltani az előzést, mert az egyik ment 85-tel maxon limitálva a másik meg 88-al és percekig tartó előzésekbe mentek így bele, súlyos balesetveszélyt okozva.

    svgyula: 10 évig könyörögtem apámnak, hogy kösse be magát mert ha jön egy baleset, akkor viszi ki a szélvédőt a 100 kilójával és byebye... Aztán később egy figyelmetlenség miatt 50-el belement egy álló autóba. Be volt kötve, légzsák elpukkant. Karcolás nélkül kiszállt, meg sem érezte az esetet. Az autó már nem volt ilyen szerencsés.
    Mindig mindenre vannak kivételek, de ha 100-ból 98-esetben megment a bizt. öv + légzsák, akkor azt kell választani, nem okosabbnak lenni.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák