Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #87 üzenetére

    Bocsánat most szét fogom szedni az érvelésed Tanulságos lehet mindenkinek.

    "Szerintem sokkal több baleset származik a szabálytalan közlekedésből, mint az általad például felhozott emberi reakcióképesség határaiból (amit gépekkel ilyen módon x csilliom dollárért lehetne javítani)"

    A balesetek esetében a reakciósebesség és a szabálytalanság egyszerre léphet és lép fel. Az korábban kezdődő és erősebb fékezés megelőzheti vagy csökkentheti a ráfutásos balesetet illetve következményét.
    Minden ilyen baleset szabálytalan közlekedés, a követési távolság meg nem tartása miatt következik be.
    A jármű javítási és karbantartási költségének emelkedése nem elfogadható érv.
    Egyrést ezek a fejlesztések, már meglévő rendszereket használnak fel és olcsó elektronikai kiegészítőket igényelnek.
    Másrészt a biztonságosabb közlekedés némi többlet költséget megér.Ha egy ember életét menti meg, már megéri a dolog.

    "Egy rákos beteg nem lesz sokkal jobb állapotban ha a tyúkszemét kezelik csupán."

    Ez pompásan hangzik csak nem párhuzam. Nem tudod párhuzamba hozni a közlekedéssel.

    "Mért kell jövőbeni technológiáktól csodákat várni amikor a jelenlegi lehetőségek sincsenek kihasználva?"

    Ez a kedvencem.
    Senki sem állította, hogy ezek a technikák csodát tesznek. csak csökkentik a károk mértékét és a balesetek következményeit. Amúgy sincs összefüggés a jelenlegi lehetőségek kihasználásával.
    A ma forgalomba hozott Fiesztákban (ez ugye belépőszintnek számít) gyakorlatilag megtalálhatók ezek a megoldások. Elöl és hátul kamera, kiegészítve a parkolást segítő sípoló rendszerrel.
    Pontosan te írtad, hogy a jelenlegi lehetőségeket használjuk ki jobban. Én is ezen az állásponton vagyok. Kerüljenek bele az új járművekbe. Ezzel olcsóbbá is vállnak majd. A javításuk is. :D

    Találós kérdés.
    Mekkora sebesség mellett következik be a legtöbb baleset a német autópályákon?
    15, 30, 60, 120 vagy 240 km/óra sebesség mellett?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák