Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86973952

    törölt tag

    válasz .mf #13 üzenetére

    Gazdasági érdekek viszont egymáshoz fűzik őket, nézd meg hogy vásárolgatnak be egymásba. Kína hitelez az USA -nak, meg csepegtet az Oroszoknak, USA meg hitelez az Oroszoknak. Ettől függetlenlül kb. én is ezt próbáltam jelezni, finoman, hogy zéró az esély. Inkább az volt színjáték, amit Ukrajna területén csináltak, közben meg megy a közös kávézás a "gyarmatok" elosztásáról. Persze közben meg elszáll pár államkötvény, részesedés Kína kezéből... Emberek nem fontosak, csak a nyersanyag, terület, befolyás...egyebek.

    Kína szerintem az, akitől még érdekes dolgok várhatóak.

    Ha lesz is ilyen, szerintem arról a nagyközönség nem fog tudomást szerezni. Vagy csak naív dolog azt hinni, hogy majd bejelentik.

  • nubreed

    veterán

    válasz .mf #13 üzenetére

    Az a helyzet, hogy az ilyen és hasonló hírek kapcsán egyre többször jut eszembe a Ghost in The Shell, a Standalone Complexet is beleértve, amúgy imádom ezt a sorozatot. De majd főleg akkor lesz ez érdekes meg egyben szomorú is ha az emberekbe ültethető chipek mindennaposak lesznek és ez a korszak már itt kopogtat az ajtónkon. Na onnantól kezdve fog csak igazán vérszemet kapni az NSA és a többi 3 betűs, iszonyú könnyen meg lehet majd figyelni, követni az embereket, sőt akár meghackelni, (persze mindent "csak a mi védelmünk érdekében" meg a "terrorizmus elleni harc jegyében") ez utóbbi most még lehet sci-fi de már nem kell sokat várni, hogy valóság legyen. Egyszerre több film vagy akár játék is beugrik ami tegnap még sci-fi volt de holnap már valóság lesz, pl Különvélemény, Deus Ex Human Revolution, vagy a már említett Ghost in The Shell. Mondjuk spec. én nem akarok egy ilyen korszakban élni és nem akarok semmilyen chipet magamba, dehát az látszik, hogy a "fejlődés" nagyon ebbe az irányba mutat. Kicsit elrigaszkodtam a cikk témájától, de szerintem ez a következő lépcsőfok.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • pilóta

    nagyúr

    válasz .mf #38 üzenetére

    De jó hogy még mindíg ezen pattogsz, hogy az én gépem zombi-e, amikor vagy háromszor leírtam, hogy ebben az esetben az enyémet is jőjék le nyugodtan, sőt, megkérném rá őket...

    1.) Akinek zombi a gépe, az nem vétlen áldozat. (még mielőtt sikerülne nem értelmezni: igen, én sem vagyok vétlen áldozat, ha és amennyiben zombi a gépem...)
    2.) Az a helyzet, hogy nem támadnak, hanem visszatámadnak. Érted, először meg kell támadni, hogy működésbe lépjen...
    3.) Erre nem tudok mit mondani, biztos utánanéztél, hogy így van-e...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • pilóta

    nagyúr

    válasz .mf #42 üzenetére

    Ne essünk már át a ló másik oldalára! Azért nem minden gép zombi a neten. Amelyik az, annak elég valószinű, hogy nem éppen naprakész rendszere van, vagy legalábbis aktívan közreműködött a tulajdonosa az agyatlan kattintgatással/telepítéssel.
    Én nem vitatom, hogy lehetséges az az eset, hogy egy teljesen rendben tartott gép is zombi, de azért nem ez a mindennapos. Szóval maradjunk annyiban, hogy azért valamilyen szinten felelős a zombigép tulaj is...

    Aki él és nem boldog, az téved!

Új hozzászólás Aktív témák