Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fefy

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Először is elnézést ha belepiszkítok a topicba, de akadt egy kis problémám a dsl-321b-mel.
    Az 1.01-es EU-s firm. fel lett frissítve 1.03 DE-re, eddig okés a dolog, működik szépen. Gondoltam kipróbálom dchard firm-jét is, 10 mp-s resetes dolog megvolt a frissítés előtt, ezután a router újraindult, ahogyan kell, bejön az új felület. A meglepetés itt ért. 100%-ban ugyanaz fogadott, mint ami a [url=http://logout.hu/tema/re_uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/hsz_751-751.html]751[/url]-es hozzászólásban is van. Vagyis a dsl driver verziónál csak azok a csúnya karakterek vannak, mint Jakuu kollégának (továbbá én se tudok beállítást menteni, így természetesen dsl kapcsolatom sincs, ezért kénytelen voltam gyári 1.03-ra visszaállni).
    Végigolvasva a fórumot, megoldást nem igazán találtam a problémára. Esetlegesen nem lehet, hogy a cpu rev miatt van vmi hiba a gépezetben (valamint a status led is néma, de ezzel még megbarátkoznék)?

    Serial flash device: name W25X16VSSIG, id 0xef14, size 2048KB
    96332CG prom init
    CPU revision is: 00029010

    Előre is köszi a válaszokat :R

    Ui.: a user errort nem tartom valószínűnek, valamint a modem sincs még 1 éves (márciusban lesz).

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1104 üzenetére

    Pont ez a bajom, hogy ezeket is(!) megcsináltam, de semmi nem változott. Nem véletlenül írtam, hogy problémám van a firm-el.

    A save gombra kattintás után fél órával se jelent meg semmi. Először gyanakodtam arra, hogy az Operám szívat, de próbáltam FF és IE alatt is (Chrome-ot már lusta voltam kipróbálni hajnali 2-kor), igaz utóbbi kettő esetében "csak" 10-10 percet vártam. A fél órányi várakozás után a restart pedig kb semmit nem ért, mivel a modem eleve el se mentette a beállításokat (ugyebár meg kellett volna jelenni egy figyelmeztetésnek, hogy indítsam újra, de nem jelent), pedig fél óra alatt lett volna ideje.

    De leírom, hogy mit hogyan csináltam részletesen:

    Gyári 1.01->upgrade 1.03 -> ezzel nem volt gond

    1.03 -> power kikapcs -> reset nyomvatart -> power on -> 10-12 másodperc után reset elenged -> böngészőben megjelent az egyszerűsített felület a firm. frissítésre -> kiválasztva a firm-ed, upgrade (vagy update, fejből meg nem mondom) -> modem újraindul -> webes felület ezután megnyit -> root/0000 -val bejelentkezés -> dsl beállítások (vpi, vci, stb) -> save gomb -> fél óra várakozás, de nem történt semmi -> modem restart az administration menüpontban -> kudarc

    firm. újrarakás a resetes megoldással Firefoxban -> dsl beállítások -> 10 perc várakozás, de nem jelent meg semmi -> restart -> kudarc

    firm upgrade megint resettel IE-ben -> dsl beállítások -> 10 perc várakozás, semmi nem történt -> restart -> kudarc

    Ennek tudatában van vmi ötleted? :)

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1106 üzenetére

    Éjszaka meg fogom próbálni az SNR állítást is. Továbbá amit furcsának tartok, hogy eleve a Save & Run gomb se jelenik meg, csak "Back <<", illetve "Save" van.

    A "dsl beállítások (vpi, vci, stb) -> save gomb", ezt pedig úgy értettem, hogy beírom az értékeket, amit kell adsl2+-ra, illetve on-ra kapcsolok/váltok, ezután a sima Save-el mentek (mivel Save & Run gombom nincs is), ahogyan a leírásban is van, viszont ez: "A beállítások elvégzése után kattintsunk a "Save" gombra, majd kis idő után megjelenik egy ablak, ami arra figyelemztet, hogy újra kell indítani az eszközt a beállítások véglegesítéséhez." egyáltalán nem következik be fél óra után se (az ablak nem ugrik fel, így restartolnom is felesleges).

    Na de majd hajnali 1 körül (+- fél óra) kiderül, hogy mi is a gond, mivel megvárom, hogy elaludjon mindenki itthon.

    Valamint még egy kérdés: Ha nincs bekonfigolva a modem, akkor normális, hogy az nvram show-ra kemény 2 sort dob vissza (a routerem ekkor is legalább 100-150 sorral bombáz, habár a kettő azért más egy kicsit)?

    [ Szerkesztve ]

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1109 üzenetére

    Bocsi, hogy csak most írok, de a helyzet a következő volt: A víruskergetőm + a winem szívatott meg :D A k..g avast vmi miatt megfogtam a gui script-jeit, így az nvram-ba a semmin kívül más nem íródott bele. Továbbá a win se állt a helyzet magaslatán, de másik gépem kipróbálva, már rendben volt a dolog :)

    Most már az nvram is normális értéket mutat. Amint ráböktem a mentésre már egyből megjelent az nvram tartalma is, szóval minden happy :) Habár az SNR értéke elég gyér letöltés irányába (9.4dB, up irányba a 15.4-el már meg tudok barátkozni), de ezzel majd játszok egy keveset :) (egyébként a dsl ledjének manuális bekapcsolására nincs vmi parancs? :DDD (ez csak egy költői kérdés volt :U)) Egyébként köszi a türelmet, így már minden korrektül működik :R

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1109 üzenetére

    Mivel lejárt a szerkesztési idő, így kénytelen vagyok megint választ írni :)

    Szóval jelenleg itt tartok:

    Szerinted ez még javítható vhogy, vagy egyáltalán érdemes javítani?
    Egyébként azért kérdezem, mert jelenleg kb 4 méternyi fali kábel van feltekerve (mivel a modem eredetileg máshol volt és még nem volt szívem eldarabolni :D), valamint még ebbe csatlakozik a gyári kb 1 méteres lapos "lengő" kábel. Ezen viszont változtatni akarok, mert ez a sok vezeték nem csak ronda látvány, de sztem feleslegesen rontja a vonalat is. Nagy hülyeséget viszont nem akarok csinálni így a biztonság kedvéért kérdezek, valamint a padláson a magentás szakik is érdekesen oldották meg a problémákat. A régi "fehér" vezeték a padláson kb 1 méterre a külső csatlakozástól el lett vágva (az ok mindegy, lényeg az, hogy régebben ez el lett vágva) és amikor tavaly kihúztak új vezetéket, akkor szimplán csak hozzászigszalagozták az új vezetéket és "nesze paraszt, használd" módon le is tudták a problémát (ezt másnap láttam sajnos). Esetleg ha ezt a megoldást felváltanám azzal, hogy visszahúzok kb 1-másfél métert a mostani feleslegből és közvetlenül kötném az utcai vezetékhez, az szted járható út? (magentásokat nem hívnék ezért, mert tavaly azt is be akarták adni, hogy 5 mbitnél többet nem lehet nálam elérni, ezért is mérek állandóan 12-13-at...).

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1113 üzenetére

    A helyzet a következőre változott 30-as target SNR értékkel:

    A felesleges csatlakozásokat pedig természetesen majd kigyomlálom (lehet, hogy veszek hozzá kb 6-7 méter STP kábelt is, mivel kb ennyi kell).

    [ Szerkesztve ]

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1115 üzenetére

    Köszi :) Azóta viszont a szinkron sebesség is változott 17846 Kbps-re, így közel másfél mbittel gyorsabb lett a net. Hálám üldözni fog :R (csak utol ne érjen :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1115 üzenetére

    Tegnap véletlenül csináltam egy áramszünetet, úgyhogy kénytelen volt a modem újra szinkronizálni és azóta a szó legszorosabb értelmében száguld a net.
    Ezt kaptam:
    http://speedtest.net/result/1739005981.png

    Előtte ilyen volt:
    http://speedtest.net/result/1738093533.png

    Továbbá a restart óta így néznek ki a grafikonok:
    http://noob.hu/2012/01/30/modem.png

    Az alacsony SNR margin miatt aggódtam egy kicsit, de tegnap kapott egy masszív torrentezést is (úgyis kell az ubuntu iso-ja). Közben stabil 1,6-1,7 MB/s sebességgel jött le (néha felugrot 1,8-ra is). Hash hiba nem volt, valamint felfelé is megy 110-112 KB/s-al.
    Lassan 12 órája megy a dolog, eddig a szakadásnak a legapróbb jelét se adta, szóval mégegyszer köszi. Ha majd meglesz a kábel csere, akkor még szerintem írok, mivel sokat várok a cserétől.

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1118 üzenetére

    Gyorsabbat nem is szeretnék (a 16 MBit így is több, mint a papír szerinti 15), viszont az nem lenne hátrányos, ha lenne még egy kis tartalékom, szóval majd megkapja az egész halózat az új, árnyékolt kábelt, de ebből sztem csak március-április környékén lesz valami. Köszi mégegyszer mindent :)

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz dchard #1124 üzenetére

    Kicsit off lesz, de hátha itt előrébb jutok. Úgy néz ki, hogy a vonalam, illetve a dsl-321b beton stabil, viszont a routerem erőforrásokban 6x is elfogyott :D, így egy "fél" (nincs kijelzője, billentyűzete, stb) toshiba laptop kerülne a helyére, ezzel kiváltva a modemet, routert, etc. A probléma pedig itt kezdődik. Létezik egyáltalán expresscard-os adsl2+-os annex b-s modem? Én nem láttam a nagyobb gyártóknál (linksys/cisco, d-link, tp-link), de nem hinném, hogy ez olyan extra igény, habár a 0 találat alapján erősen annak tűnik :O
    Ha ilyen nem létezik, akkor tippként jöhetne pár usb-s verzió is. A külön modem tényleg csak végső verzióként lenne a villanyszámla miatt (14 watt a laptop + modem kombó, 15 a router+ modem):)

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz StSanya #1126 üzenetére

    Egyszerűbbnek lehet, hogy egyszerűbb lenne, csak hosszú távon nem hiszem, hogy kifizetődőbb. Ráadásul nem hiszem, hogy egy olyan router, ami egy linksys wrt54gl-től legalább 6x-8x nagyobb mennyiségű adatot képes átpaszírozni magán (mivel nem ritkán van 6-os load a routeren tartósan), kijönne pár ezer forintból... A laptop viszont adott (itt porosodik az asztalom alatt). Minimum microtik router kellene, ami meg nem soho árkategória. Valamint így nast se kellene venni :)

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #1128 üzenetére

    Pontosan ezt akarom mondani :) A wrt54gl néha 5-ös, illetve 6-os load-dal fut még 15 mbites kapcsolat esetén is (1-2 ezer aktív kapcsolattal, de minimum 700-al 4, néha 5 géppel, ebből 2-3 van wifi-n, sok esetben tényleg kimaxolt sávszéllel, tehát 15/0,9-nél vízszintes vonal a forgalommérőben :)). Ez kipróbálva több különböző, de ugyanilyen típusú routerrel, illetve a főbb 3rd party szoftokkal is, mint tomato (ezen belül, toastman, raf, shibby), openwrt, dd-wrt. Az eredmények közel ugyanazt mutatják :) Poénból rádugtam egy Netgear WGR614-v6-ot is, de ez már a pppoe kapcsolatot se tudta felállítani, mert lefagyott boot közben :D

    Ennek függvényében szerintem jobban megéri átállnom a laptopra, mint súlyos összegekért routert venni (legalább linksys e4200 körüli hardver, de ebben az árkategóriában inkább egy cisco 857-k9), miközben van itthon egy, a feladatra tökéletesen alkalmas gép, ami ráadásul nem is fogyaszt többet, mint a jelenlegi összeállítás :) Egy debian sqeeze-vel egybekötve pedig a fogyasztás is minimálisra csökkenthető :)

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #1131 üzenetére

    Pontosan ezért mondom, hogy nem egyszerű a helyzet. A wpa2-ben tévedtél, mert ezt használok és nem is engedek belőle, ráadásul aes-el titkosítva, mert a tkip-ben nem igazán bízok, szóval azon csodálkozok, hogy még nem jött ki a működéséhez szükséges füst belőle :D Az új topológia esetében pedig még tovább megyek és egy radius szerver is be lesz állítva, ha már úgyis lesz helyem és megfelelő erőforrásom. Viszont előtte még találni kell megfelelő modemet az egészhez. Két napi keresés után viszont úgy látom, hogy ilyen nem igazán létezik (expresscard-os adsl2+ modem) :S

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz StSanya #1133 üzenetére

    Röviden a topológia: modem->router->1-3 kliens wifi-n->switch->3-4 kliens vezetéken (a router 3 szabad portjába megy még egy AP, illetve van két szabad szervízportom, de ez technikailag mindegy, valamint ha nincsenek használatban, akkor le is vannak tiltva). Ezekből átlagosan 3 vezetékes és 1-2 wifis kliensen megy a torrent, de van, hogy mindegyiken van forgalom és nem 3KB/s (egy droidos telót leszámítva, mivel ez max frissítés miatt lép fel netre) :). Routeren qos, iptables megfelelően belőve, torrent mellett lazán lehet netezni, nem zavarja. A kliensek egytől-egyig utorrent-ek, min. 3.0 verzió. 30-tól 3-400 szálig változó mértékben vannak beállítva használattól függően (ezt nem részletezném, hogy miért ilyen magas, mindenkinek a fantáziájára bízom, de nem nehéz kitalálni :)).

    Na de nem is az a lényeg, hogy miért ennyi a kapcsolatok száma (nem csak úgy ész nélkül van beállítva), hanem, hogy ezt az otthoni hálózathoz képest nagy mértékű terhelést le kell kezelni. Erre viszont már alkalmatlan a wrt54gl (hiába... a 200 mhz-es proci felett már eljárt az idő, de nincs is ezzel baj, az elmúlt pár évben megmutatta, hogy joggal tartják az egyik legjobb soho routernek).
    Tehát akkor a probléma mégegyszer: létezik egyáltalán expresscard-os adsl2+ modem elfogadható teljesítménnyel, vagy nem? :) Az usb-t hanyagolnám, mert hosszú távon nem hiszem, hogy egészséges lenne a controllert ennyire leterhelni. A nem usb-s külső modem meg le lett írva, hogy miért végső megoldás :)

    Intruder2k5: nálad a pont, mert tényleg ki lehet használni annyi kapcsolattal is, csak a 2000 az 2000 és nem 100, okok fentebb :)

    [ Szerkesztve ]

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

  • Fefy

    csendes tag

    válasz i3odnar #3779 üzenetére

    Szerintem veszélyes elektronikai hulladékként leadhatod valahol. Ismerősi körömben is legalább mindenkinek van 1-2 ilyen kacat elfekvőben.
    Talán ami nekem van 321B az jobban hasznosítható (dchard féle firmware-el), így ha megtalálom, akkor bárkinek odaadom ingyen.

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

Új hozzászólás Aktív témák