Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Polllen #26 üzenetére

    "Nekem ez picit olyannak tűnik": valószínűleg azért "tűnik" ez neked "picit" olyannak, mert nem tűnik meg nem picit, hanem totálisan 100%-ban olyan. ha én megtervezem az utat max. 12 tonna tengelyterhelésre, napi 1000 járműre, és te, mint építési vállalkozó, napi 500 járművet ráküldesz az útra, amik 16 tonna tengelyterhelésűek, akkor fizess.

    és voila, az autópálya díjak magasabbak a teherautókra.

    "Amúgy mint isp nem értem, miért fáj, hogy mire használják a hálózatot... Elméletileg az isp dolga az, hogy biztosítsa a hálózatot, erre szerződik." nekem mindegy, mire használod a hálózatot. volt egy elképzelt felhasználási profil, ahhoz készült egy technológiai terv, plusz egy költségvetés. Ebből lett levezetve a modem konfigja meg az ászf. eddig többnyire egyetértünk ti is, én is.

    a probléma, hogy az elképzelt felhasználói profil kezd átmászni valami nagyon másba. valami olyan nagyon másba, amire sem terv, sem technológiai tervezés, sem gazdasági megalapozás nem készült. így az isp-nek két lehetősége van:
    1. újragondolja a terveit, új előfizetési díjat állapít meg és azt bevasalja az előfizetőn
    2. újragondolja a terveit és megpróbál más finanszírozási lehetőség után nézni

    a harmadik, hogy hagyja lerohadni a szolgáltatást. ti az első pont mellett érveltek, én meg amellett, hogy első nekifutásra megpróbálnám a második verziót is. ennyi a nézetkülönbség.

    mutatok egy példát:

    Ez egy konkrét hisztis előfizető. Nézd meg a forgalmát, szombaton kb. 11:15-től 19:00-ig úgy veszi igénybe a szolgáltatást, mintha bérelt vonalra és azon belül is garantált sávszélességre fizetett volna elő. Holott ő otthoni felhasználású, statisztikus sávszélességet fizet.

    NEM ERRE TERVEZTÉK A HÁLÓZATOT. a költségeit se, meg az előfizetési díjait se. NEM ERRE FIZET ELŐ. Ezt a szolgáltatást, amit igénybe vett, kb. 40x ennyiért tudom biztosítani neki. közben sok, vele egy területen lakó másik ügyfél jogai sérültek. emiatt van, hogy egyes isp-k azt mondják, hogy átlag 300G és büntető sáv, a mobil szolgáltatók azt mondják, hogy 0 a garantált, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák