Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    "The internet must be fast, fair and open": és ön ebből kettőt választhat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz buherton #10 üzenetére

    tökéletesen nem jól érted. ha én lennék az, aki beköti a gerincre a guglit, akkor nekem a guglival lenne szerződésem, tehát szerződéses kereteken belül egymás között leboxolnánk a díjakat.

    itt azoknak a szolgáltatóknak van gondja, akik kénytelenek elvinni a gugli által generált forgalmat, de egy fillért sem kapnak belőle, miközben csak emiatt fejleszteniük kellene.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #8 üzenetére

    csakhogy itt nem tudsz igényre túllőni, mert alapvetően teljesen más forgalmat generál az a 2-3 nagy cég, akivel baj van, mint az összes többi. tehát itt nem tudsz nagyobb kapacitásra tervezéssel elémenni az igényeknek, itt csak azt tudnád csinálni, hogy lebontod az egész hálózatot a fenébe és újraépíted más tervezési elvek szerint.

    szerk: ez a probléma nem az isp-k specifikus gondja, ez minden közüzemi szolgáltatónál is így van.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz buherton #13 üzenetére

    "akár van pénze az ISP-nek, akár nincs": ha nincs, akkor nem lesz fejlesztés, hiába van rá szükséged...

    "Sőt a kábeles ISP-k helyből előnyben vannak a mobilinternetes ISP-kel szemben, ahol sokkal nagyobb beruházást igényel a hálózatfejlesztés": tévedés, a kábeles isp hátrányban van, mert a kábel lefektetése baromira drága mulatság. Még akkor is az lenne, ha nem lenne tele a világ olyanokkal, akik jól akarnak járni azzal, hogy te kábelt fektetnél... amennyiből megvan egy kisebb település mobil infrastruktúrája, abból annyi kábelt nem fektetnél, hogy átérjen a teljes veszprém megyei fizetős útszakaszon :P

    "Egyik közmű sem csinál ilyet, mint amit az amerikai ISP-k akarnak": mire gondolsz? hogy egyik közmű sem fizettet extra tarifát a nagyfogyasztóktól? itthon a villanyért is fizetsz pluszban, a gázért is, az útért is, nagyjából mindenért.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #14 üzenetére

    nem mindegy, hogy ki generálja, ha a gugli kaszálja be érte a zsetont, én meg fizessek, hogy el tudja vinni?

    akárhogy kapálóztok, az közgazdaságilag nonszensz, hogy a nyereség nem ott képződik, ahol a költség van.

    (#15) Kopi31415: "Megnézed t0 pillanatban az ügyfeleid forgalma alapján milyen max szumma sávszéligény van részükről. Fejleszteni viszont ennek n-szeresére fejlesztesz. Ekkor túl van lőve, ideig-óráig.": ja, n egyenlő mondjuk 400-zal... fejlesszél saját pénzből a gugli gazdagodása érdekében...

    szerk: lehet ennyire szélsőségesen is gondolkodni, mint ti, hogy ennyire nem akarjátok érteni, hogy hogyan működik a dolog, de az egész skandalumnak az a vége, hogy admin jelszó csak nálam van, tehát végül úgyis az lesz, amit én beállítok. pont. és akkor majd utána lehet hisztizni, hogy mégse így gondoltuk meg stb.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #18 üzenetére

    "Nagyfogyasztók,leírtad, nem nagy szolgáltatók. Ha jól tudom Paks nem fizet az ELMÜ-nek azért, mert nagy mennyiségű áramát használják a fogyasztók.": mert az összes többi közműnél nem lehet szétválasztani a költséghelyet és a profithelyet. csak a neten.

    szeretnélek megnyugtatni, hogy képes vagyok úgy elérni azt, amit akarok, hogy minden leírt szabályt az utolsó betűig 100%-ban megtartok és közben az ügyfélnek ez nagyon fáj. Csak nem akarom, mert a vidéki szolgáltatók tulajdonsága, hogy közel vannak az ügyfélhez. Én látom az embereket, nekem nem arctalan tömeg, nem egy rekord a customer táblában, nem úgy, mint a nagy multiknál, akik pesten ülnek az irodába. én azt szeretném, hogy az ügyfelem jól járjon, én meg ne járjak rosszul. ha eközben egy számomra ismeretlen, távoli cég szív, hát így járt. semmi nem indokolja, hogy szeretetszolgálatot játsszak egy amcsi multival.

    ezt a felfogást az is indokolja, hogy a gugli sok éve pontosan ugyanígy viselkedik velem is meg az összes userével is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz BlackPriest #20 üzenetére

    látom, te sem érted.

    ha te égeted a villanyt vagy főzöl a rezsón, akkor nálad csapódik le az igénybe vett szolgáltatás hasznossága. tehát neked kell érte fizetni, ez közgazdaságilag rendben van.
    de ha tecsőzöl, akkor a guglinál csapódik le a hirdetési bevétel. ez nincs rendben. ez olyan, mintha égetnéd a villanyt és ezért az erőmű nagy zsetonokat kapna a villanykörte gyártóktól.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz BlackPriest #25 üzenetére

    ne ferdíts ekkorát. a helyzet közel sem ennyire rossz. nem A tartalomszolgáltatókat kellene megrendszabályozni en-bloc, hanem kb. kettőt vagy hármat. ha ezt a kettőt vagy hármat teljesen legyalulnánk a netről, akkor se változna jelentősen az előfizetés használati értéke.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Polllen #26 üzenetére

    "Nekem ez picit olyannak tűnik": valószínűleg azért "tűnik" ez neked "picit" olyannak, mert nem tűnik meg nem picit, hanem totálisan 100%-ban olyan. ha én megtervezem az utat max. 12 tonna tengelyterhelésre, napi 1000 járműre, és te, mint építési vállalkozó, napi 500 járművet ráküldesz az útra, amik 16 tonna tengelyterhelésűek, akkor fizess.

    és voila, az autópálya díjak magasabbak a teherautókra.

    "Amúgy mint isp nem értem, miért fáj, hogy mire használják a hálózatot... Elméletileg az isp dolga az, hogy biztosítsa a hálózatot, erre szerződik." nekem mindegy, mire használod a hálózatot. volt egy elképzelt felhasználási profil, ahhoz készült egy technológiai terv, plusz egy költségvetés. Ebből lett levezetve a modem konfigja meg az ászf. eddig többnyire egyetértünk ti is, én is.

    a probléma, hogy az elképzelt felhasználói profil kezd átmászni valami nagyon másba. valami olyan nagyon másba, amire sem terv, sem technológiai tervezés, sem gazdasági megalapozás nem készült. így az isp-nek két lehetősége van:
    1. újragondolja a terveit, új előfizetési díjat állapít meg és azt bevasalja az előfizetőn
    2. újragondolja a terveit és megpróbál más finanszírozási lehetőség után nézni

    a harmadik, hogy hagyja lerohadni a szolgáltatást. ti az első pont mellett érveltek, én meg amellett, hogy első nekifutásra megpróbálnám a második verziót is. ennyi a nézetkülönbség.

    mutatok egy példát:

    Ez egy konkrét hisztis előfizető. Nézd meg a forgalmát, szombaton kb. 11:15-től 19:00-ig úgy veszi igénybe a szolgáltatást, mintha bérelt vonalra és azon belül is garantált sávszélességre fizetett volna elő. Holott ő otthoni felhasználású, statisztikus sávszélességet fizet.

    NEM ERRE TERVEZTÉK A HÁLÓZATOT. a költségeit se, meg az előfizetési díjait se. NEM ERRE FIZET ELŐ. Ezt a szolgáltatást, amit igénybe vett, kb. 40x ennyiért tudom biztosítani neki. közben sok, vele egy területen lakó másik ügyfél jogai sérültek. emiatt van, hogy egyes isp-k azt mondják, hogy átlag 300G és büntető sáv, a mobil szolgáltatók azt mondják, hogy 0 a garantált, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #28 üzenetére

    a tecsőzés haszna, vagyis az, hogy az orrodba tolta a reklámot, a googlenál csapódik le. nálad a hasznossága csapódott le.

    "Ha én elkezdek hegeszteni otthon, meg a szomszéd esztergálni, három házzal arrébb meg települ egy koácsműhely, akkor ott hogy nem vetődik fel, hogy ne a fogyasztó fizessen a többlet igényért?": mert a villany esetében az áramszolgáltatás és a szállítás egy kézben van (kis hazugság, most ne menjünk bele ebbe). de az a lényeg, hogyha te több villanyt akarsz fogyasztani, akkor attól a cégtől veszed a több villanyt, akinek fizetsz és ugyanez igaz a szállítási útvonalra is.

    például amikor ismerősnek kellett villany (úgy értem, sok, nem ilyen háztartási szivárgó áram), akkor arra kötöttek szerződést, jó magas áron, letették neki a dedikált sávszélességet és mindenki boldog volt. ha az én kezemben lenne a tecső meg az arckönyv, és az én zsebemet gazdagítaná a reklámbevétel, akkor egy szót sem szólnék. nálam a bevétel, nálam a kiadás, hajtsátok a netet gyerekek, hagy pörögjön.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    arra kérnélek, tegyél egy kísérletet arra, hogy elolvasd és megértsd, amit írok.
    ha még azt is megtennéd, hogy elfogadod, nagy dolog lenne.

    ezt azért kérem, mert ha neked ennyiből nem világos, hogy miért a guglira mutogatok, akkor ott olyan probléma van, ami lehetetlenné teszi az érdemi vitát.

    kösz.

    ui: a vita fokozatai az én szememben:
    - elolvasod, amit a másik írt
    - megérted, amit a másik írt
    - elfogadod, hogy a másiknak ez a véleménye (ez még nem az a szint, amikor egyet is értesz vele)
    - csúcs esetben egyet is értesz vele.

    azt látom, hogy az utolsó nem fog menni, de nem probléma.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz buherton #32 üzenetére

    A 10 gigás uplink az az érdektelen része a vitának. értsd: nagyjából qrvára mindegy.
    A lényegi zseton az, amikor a fejállomásból kimegy a drót, utcákon vagy oszlopsorokon és eljut az előfizető lakásába. Ez az, ami mocskos sokba kerül, és ezért már most is adót és bérleti díjat fizetek. ugyanezért a mobil és a wifi szolgáltató egy fillért nem perkál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák