Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reandre

    tag

    válasz Tapsi #121 üzenetére

    A nézettségi mutatókra akkor lehetne támaszkodni, ha olyan reprezentatív mintán vizsgálnák, akik ugyanarra az x csatornára fizetnek elő - ami ugye élből lehetetlen, mert ahány szolgáltató, annyi féle csomagösszeállítás. Úgy, hogy a két legnézettebb, legszínvonaltalanabb adót ingyen is el lehet érni, illetve a legtöbb szolgáltatónál az alapcsomag része ez a kettő, nem tudom elfogadni ezt a kijelentést. Ha adott lenne a lehetőség, hogy 500 forintért azt az 5 csatornát nézhezd, amit szeretnél, úgy vélem változna ez a helyzet.

  • dabadab

    titán

    válasz Tapsi #121 üzenetére

    "Megszűnne a Natgeo, Discovery, és társaik is. Ezek nézettsége annyira alacsony"

    Ehhez kepest mindig azt olvasom a forumokon, hogy "en csak a netgeot meg a discot nezem a TV-ben" :DDD

    DRM is theft

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #140 üzenetére

    "A televíziózásban már évtizedek óta az elsődleges fokmérő a nézőszám, ezek alapján az általad devalvált műsorok a legjobbak közé tartoznak."

    Nemazért, de egy műsor nem attól lesz jó, mert sokan nézik. A legnézettebb és a legjobb között azért van különbség.
    És tény, hogy az elmúlt pár évben igencsak tudni kell szelektálni a Natgeo és Discovery-s műsorok közül, de még így is összességében sokkal értelmesebb és színvonalasabb műsorokat adnak, mint a tv2 és rtl együttvéve.
    Nem tudományos, nyilván arról nem beszélhetünk, inkább ismeretterjesztő filmekről van szó Nem tudom mért kell mindig az amcsi motoros sorozatot felhozni. Nem hinném, hogy ez tenné ki a műsoridő java részét vagy épp a főműsoridőt.
    A lényeg, hogy szelektálni kell és meglehet találni a jó műsorokat, ellenben rtl és tv2-nél hiába szelektálsz mert nincs mit megtartani, a végén nem marad semmi értelmes amit nézhetnél.

    És most hadd ne kezdjünk bele a különböző műsorok és filmek sorolgatásába... :U

    Szerk.:
    Ja, és persze, hogy nincsen objektív szempont, amikor az, hogy kinek mennyire tetszik egy műsor erőse szubjektív. Ezért is mondtam, hogy ilyen alapon fölösleges az összehasonlítás.
    De azért józan paraszti ésszel el lehet dönteni melyik az értelmesebb műsor. Mondjuk a Natgeon a Szélsőséges Világegyetem c. sorozat, ami alapfokú az átlagember számára is érthető módon látványos grafikával mutatja be az univerzumot, vagy hogy a Barátok Közt-ben most éppen ki d**gja Tildát és hogy a Rékasi Károly hányadszor kerül börtönbe!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #191 üzenetére

    Ja értem.
    De nem arról van szó, hogy nincs objektív érvem. Hanem, hogy egy teljesen szubjektív dolgot nem lehet objektív szempontok alapján vizsgálni.
    Amit felhoztál példának szerintem nem jó. Egy műsor nézőszáma még nem bizonyíték a műsor minőségére is. Lásd mónikasó. Persze ettől még lehet nézett és népszerű egy műsor, de nem lesz minőségi, nem lesz jó.

    A józan paraszti észt úgy értettem, hogy a vak is látja a különbséget. Mint korábban írtam objektív mérőszámot nem lehet felhozni ezzel kapcsolatban.
    Ezért próbáltam egy példával ezt illusztrálni, hogy vajon melyik értékesebb / értelmesebb alkotás, a Szélsőséges Világegyetem sorozat, vagy a Barátok közt.
    Persze, nem kell, hogy mindenkit érdekeljen a világegyetem és dolgai, de azért aki látta már mindkét szóban forgó filmet az tudja nagyon jól, hogy BK minőségileg és talán szakmailag is (mint filmkészítés) jóval a béka segge alatt van az említett dokumentumfilmhez képest is.
    Ha meg valakit a már korábban is említett Barátok Köztes ' ki dug meg kit, meg ki kerül börtönbe és ki nem ' szórakoztat éveken át, akkor hajrá! De attól még az a sorozat szar marad (a korábban említett sorozathoz képest).

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #195 üzenetére

    Mondom, az, hogy hányan nézik és hány éve fut még nem jelent semmit.
    De akkor nézzük más irányból.
    Ott van például a Friends c. amerikai sorozat. Szintén 10 évig futott ezalatt 5 nemzetközileg is elismert díjat nyert. Legjobb sorozat, legjobb színészek legjobb tévé film stb kategóriákban.
    Hány hasonlót nyert a Bk? :D Vagy hol vannak benne ilyen világ szinten elismert színészek?

    Most utána néztem, 2x nyerte meg a Story magazin ötcsillag díját. Nem rossz, de nem ér fel egy Emmy vagy Golden Globe díj (igen tudom, hogy ezeket amerikai filmeknek osztják).
    Vagy ott az imdb adatlapja, ahol kemény 2,6-et ért el a 10-ből. (még a Szomszédok is elért 7 pontot) A szereplők ~kb. fele sose volt színész. Mindenféle pláza cicák közül válogatott látványemberek. Mert az már nem számít, mennyire élettelenül adnak elő egy párbeszédet, a lényeg, hogy a formás mellek csalogassák a nézőket.

    Viszont magyar viszonylatban nem nagyon lehet mihez hasonlítani, mert tényleg nincs igényes magyar sorozat / szappanopera. Ezért nézem külföldiekhez. Ott viszont akad bőven igényes alternatíva.
    Én meg azt nem értem, mért nem lehet észrevenni, hogy a BK egy színvonaltalan, gagyi sorozat. Hogy mi alapján ítélem? Az a pár rész amit láttam - továbbá a rendszeres reklámbevágások - viszonyítva a külföldi sorozatokhoz. Aki látott már egy Dr House-t, az előbb említett Jóbarátokat, NCIS-t, az egyből észreveszi a különbséget (!), de még a Született Feleségek is komolyabb sorozat mint a BK.

    "A BK kiállta az idők próbáját, több, mint 10 éve fut"

    Nos, ez alapján akkor az Életünk Napjai a legjobb sorozat a világon, mert 1965 óta vagyis már 46 éve fut. Igaz ez is csak 4,6 pontot kapott az IMDB-n, de még ez is több, mint a BK-é. Úgyhogy ez kb ennyit is ér.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #199 üzenetére

    Nem, természetesen nem kell elfogadni a véleményem.
    De ha már itt tartunk te sem hoztál semmi meggyőzőt arról, hogy miért is jo, miért is minőségi? Mert kíváncsi lennék rá, te miért tartod annyira jónak!
    Mert ahogy én is csak szubjektív indokokat tudok felhozni, úgy te se tudsz mást. (csak h ne fussunk fölösleges köröket, a nézettség, népszerűség nem a minőség merőszáma)

    És mégis mihez viszonyítsak?:) Itthoni viszonylatban nem igazan van választék. Vagy szerinted érdemi alapot képezne a BK-t a Tv2-n futó "testvér" sorozathoz hasonlíthatni?

    Egyébként szerintem igenis számít a pénz. Több pénzből jobb filmet lehet kihozni, mint kevésből, de ez nem törvényszerű. Viszont ettől függetlenül a sorozat az sorozat marad. Nehogy már ilyen témák szerint is külön csoportosítani kelljen a filmeket. Sorozat-sorozat, kész. Az, hogy mennyi pénz van rá, és milyen színészek illetve technika áll rendelkezésre az magánügy. Mért nem kezdünk el mindjárt földrajzi pozíciókon vitázni? Meg a több lakos több szárt termel ki témán?
    Szóval szerintem értelmetlen ennyire mélyre ásni. Tény, kis pénzből kevesebb az esély ugyan olyan jó filmre, mint nagy pénzzel. Persze sok pénzzel is lehet szart csinálni, innentől kezdve meg nem túl releváns az összehasonlítás.

    Egyébként egyetértek. A vita meddő. Nem is tudom miért próbálunk egy szubjektív dolgot objektívként kezelni.

    Tehát akkor pontosítok. Szerintem szánalom a BK. Igénytelen, gagyi. Mint megvalósításban, mint színészi munka oldalról. Ilyen élettelen párbeszédeket évtizedek óta - a hangalámondásos szinkronok - nem láttam. Sokszor mintha papírról olvasná fel a szöveget. (tisztelt a kivételnek, mert van!). Összességében ezerszer jobb külföldi sorozatok vannak, amik még szar szinkronnal is felülmúlják a BK-t. A gond az, hogy ahogy te is írtad erre van igény. Sajnos ez kell a népnek, és amíg megelégszenek ilyennel, addig ne is várjuk itthonról jobbat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák