Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én sem hiszem, hogy ez túl életképes lenne itthon.
    Talán akkor ha hirtelen megszűnne minden ingyenes alternatíva. Erre meg azért nem látok lehetőséget, mert ha meg is szűnne az összes ingyenes tartalom, akkor pont azért érné meg indítani egyet. Hiszen valószínű a többség azt választaná. (persze megfelelő minőség mellett)

    Szóval ilyenről álmodozni biztos jó érzéssel tölti el az embert :) , de értelme csak akkor van, ha álmodnak mellé megfelelő számú rendszeres(!) előfizetőt is. Na ezt meg elég nehéz felmérni. Mert lehet sokan "hirtelenfelindulásból" is fizetnének egy ideig, aztán pár hónap múlva meg rájönne, hogy ez neki mégsem éri meg annyira.
    Na mind1 szóval erről csak akkor érdemes álmodozni - meg isteníteni - ha van egy biztos garantált előfizetői tábor. Szerintem ez itthon úgy általában - és a PH!-n - nincsen meg.

  • Dany007

    veterán

    válasz Parci #56 üzenetére

    Ez a prémium csomag nagyon jólhangzik.
    Mennyiért lehet bannmentességet vásárolni? ;]
    De amúgy komolyan, annak úgy lenne értelme. Bár gondolom elég nagy plusz erőbedobást is igényelne. Gondolom nem elég csak simán egy "prémium" jog kategóriát adni az adott júzernek.

  • Dany007

    veterán

    válasz reandre #98 üzenetére

    Szerintem leginkább azért, mert a kisebb csatornák nemhogy sokkal drágábbak lennének, hanem egyszerűen megszűnnének.
    Hiszen vajon hányan vannak, akik muzsika tévét néznek? Vagy épp a romantikát ahogy írtad.
    Nyilván szintekkel kevesebben, mint akik Discoveryt, Natgeot, és akkor a két "jómadárról" ne is beszéljünk.
    Meglehet nézni a nézettségi adatokat. A tv2, rtl vezet toronymagasan. Mögöttük a porban kullog az m1-2, duna, viasat és társai alig párszázalékos nézettséggel. A többi töltelékcsatorna meg annyira minimális nézettséggel rendelkezik, hogy szerintem fel sem lehetne tüntetni egy ilyen grafikonon.

    Most akkor gondoljunk bele, ha külön lehetne választani ezeket az adókat, akkor egyrészt drágább is lenne, másrészt az ilyen piciket a kutyának se kéne. Talán hónapok alatt csődbe mennének.

    Egyébként én is rágódok ezen. Kíváncsi vagyok mennyivel lenne több egyesével válogatni. Nekem kb 5 csatorna elég lenne. Ehelyett most van 50. Igaz bagóért, mert havi 3k a net+tv nagycsomag + telefon. Ha nem lenne ennyire olcsó, valószínűleg elő se fizetnék rá. A híradókon, discoveryn meg a forma 1-en kívül semmi mást nem nézünk a tévében (na jó, néha egy kis megaszar meg x faktor)

    Amúgy ha jól tudom talán 2012-től az rtl meg a tv2 is beakarja vezetni a külön fizetős rendszert. Röppentek fel hírek már ezzel kapcsolatban. ~ 4-600 forintos plusz havi díjért lehetne elérni az adót. Persze ezért a pénzért már HD kép és hangminőséget ígérnek... de minek? HD-ben nézni a valóvilág szánalmait? Vagy épp "legújabb" 84'-es szupermozit?
    Én biztos, hogy egy fillért nem fizetek pluszban sem az rtl-ért sem a tv2-ért.
    Mindenesetre kíváncsi vagyok mi lesz.

    "ne szakítsa félbe a kedvenc sorozatomat 4 reklámblokk"

    Ez szerintem nem megoldható. Nyilván nem a havi párszázforintos előfizetésből élnek a tévécsatornák. Ha nem lenne reklámblokk, akkor vajon miből fedeznék a havi - esetenként - több százmilliós működési költséget?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz fgordon #129 üzenetére

    Én is inkább elnézegetem a reklámokat. A PH! direkt nincs tiltva. Néha még rá is szoktam kattintani csakúgyból.
    Viszont egyes prémiumszolgáltatásokért lehet én is fizetnék. A reklámmentesség nem ér annyit.

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #140 üzenetére

    "A televíziózásban már évtizedek óta az elsődleges fokmérő a nézőszám, ezek alapján az általad devalvált műsorok a legjobbak közé tartoznak."

    Nemazért, de egy műsor nem attól lesz jó, mert sokan nézik. A legnézettebb és a legjobb között azért van különbség.
    És tény, hogy az elmúlt pár évben igencsak tudni kell szelektálni a Natgeo és Discovery-s műsorok közül, de még így is összességében sokkal értelmesebb és színvonalasabb műsorokat adnak, mint a tv2 és rtl együttvéve.
    Nem tudományos, nyilván arról nem beszélhetünk, inkább ismeretterjesztő filmekről van szó Nem tudom mért kell mindig az amcsi motoros sorozatot felhozni. Nem hinném, hogy ez tenné ki a műsoridő java részét vagy épp a főműsoridőt.
    A lényeg, hogy szelektálni kell és meglehet találni a jó műsorokat, ellenben rtl és tv2-nél hiába szelektálsz mert nincs mit megtartani, a végén nem marad semmi értelmes amit nézhetnél.

    És most hadd ne kezdjünk bele a különböző műsorok és filmek sorolgatásába... :U

    Szerk.:
    Ja, és persze, hogy nincsen objektív szempont, amikor az, hogy kinek mennyire tetszik egy műsor erőse szubjektív. Ezért is mondtam, hogy ilyen alapon fölösleges az összehasonlítás.
    De azért józan paraszti ésszel el lehet dönteni melyik az értelmesebb műsor. Mondjuk a Natgeon a Szélsőséges Világegyetem c. sorozat, ami alapfokú az átlagember számára is érthető módon látványos grafikával mutatja be az univerzumot, vagy hogy a Barátok Közt-ben most éppen ki d**gja Tildát és hogy a Rékasi Károly hányadszor kerül börtönbe!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Az biztos, hogy fokozatosan kell bevezetni. És úgy "kéne", hogy az alap megmarad, a fizetős rész meg kapjon valami kis újat. De ne mindent egyszerre "nagy" pénzért. Erre jó indítás a hardverapró félig meddig fizetősség tétele.
    Aztán lehetne valami kis alap kezdőcsomag kisebb plusszokért. Meg közepes csomag reklámmentességért, meg valami prémium. Vagy akár az sem lenne hülyeség, ha a pluszok külön-külön választhatóak lennének. :) És abból tevődne össze a végösszeg.

    Meg mondjuk talán egy nagy felmérést se lenne rossz végezni. Mondjuk ugyan azt a kérdőívet kitenni mind a négy(?) portálon egy időben. Kint hagyni mondjuk 1-2 napon át.
    Mert aki olyan, hogy akár fizetne is valamiért, az biztos, hogy szánna rá időt, hogy kitöltse. Aki annyira se lenne képes, hogy kitöltse azt szerintem nem lehet potenciális vevőnek számítani. Aztán ebből már talán le lehetne szűrni, hogy mire mennyi igény lenne. Persze még ez sem 100%.

  • Dany007

    veterán

    válasz WonderCSabo #180 üzenetére

    Semmi képpen.
    De most adtál egy ötletet... : ) Esetleg a prémium kategóriában lehetne egy politika topic, vagy az előfizetettek számára látható módon. Talán ez a réteg tudna viselkedni is.

  • Dany007

    veterán

    válasz Wolverine #184 üzenetére

    Oké, rendben, feladom. :)
    Az, hogy eddig sem működött persze nem igaz. Éveken át működött, csak nagyobb moderációt igényelt és többeknek tényleg néha elgurult a gyógyszere.

  • Dany007

    veterán

    válasz Erasmus #187 üzenetére

    Pont ezt mondom én is. Amíg nincs pop-up addig egyáltalán nem zavar.
    Felőlem lehetne olyan fizetős kategória is, amiben a reklámmentesség helyett más extrát kapnánk.

    @Tapis:
    nem reagáltál a hsz-emre. : ) 142-nél írtam még szerkesztést, ami pont a te köv. hsz-edre adna válaszokat :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #191 üzenetére

    Ja értem.
    De nem arról van szó, hogy nincs objektív érvem. Hanem, hogy egy teljesen szubjektív dolgot nem lehet objektív szempontok alapján vizsgálni.
    Amit felhoztál példának szerintem nem jó. Egy műsor nézőszáma még nem bizonyíték a műsor minőségére is. Lásd mónikasó. Persze ettől még lehet nézett és népszerű egy műsor, de nem lesz minőségi, nem lesz jó.

    A józan paraszti észt úgy értettem, hogy a vak is látja a különbséget. Mint korábban írtam objektív mérőszámot nem lehet felhozni ezzel kapcsolatban.
    Ezért próbáltam egy példával ezt illusztrálni, hogy vajon melyik értékesebb / értelmesebb alkotás, a Szélsőséges Világegyetem sorozat, vagy a Barátok közt.
    Persze, nem kell, hogy mindenkit érdekeljen a világegyetem és dolgai, de azért aki látta már mindkét szóban forgó filmet az tudja nagyon jól, hogy BK minőségileg és talán szakmailag is (mint filmkészítés) jóval a béka segge alatt van az említett dokumentumfilmhez képest is.
    Ha meg valakit a már korábban is említett Barátok Köztes ' ki dug meg kit, meg ki kerül börtönbe és ki nem ' szórakoztat éveken át, akkor hajrá! De attól még az a sorozat szar marad (a korábban említett sorozathoz képest).

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #195 üzenetére

    Mondom, az, hogy hányan nézik és hány éve fut még nem jelent semmit.
    De akkor nézzük más irányból.
    Ott van például a Friends c. amerikai sorozat. Szintén 10 évig futott ezalatt 5 nemzetközileg is elismert díjat nyert. Legjobb sorozat, legjobb színészek legjobb tévé film stb kategóriákban.
    Hány hasonlót nyert a Bk? :D Vagy hol vannak benne ilyen világ szinten elismert színészek?

    Most utána néztem, 2x nyerte meg a Story magazin ötcsillag díját. Nem rossz, de nem ér fel egy Emmy vagy Golden Globe díj (igen tudom, hogy ezeket amerikai filmeknek osztják).
    Vagy ott az imdb adatlapja, ahol kemény 2,6-et ért el a 10-ből. (még a Szomszédok is elért 7 pontot) A szereplők ~kb. fele sose volt színész. Mindenféle pláza cicák közül válogatott látványemberek. Mert az már nem számít, mennyire élettelenül adnak elő egy párbeszédet, a lényeg, hogy a formás mellek csalogassák a nézőket.

    Viszont magyar viszonylatban nem nagyon lehet mihez hasonlítani, mert tényleg nincs igényes magyar sorozat / szappanopera. Ezért nézem külföldiekhez. Ott viszont akad bőven igényes alternatíva.
    Én meg azt nem értem, mért nem lehet észrevenni, hogy a BK egy színvonaltalan, gagyi sorozat. Hogy mi alapján ítélem? Az a pár rész amit láttam - továbbá a rendszeres reklámbevágások - viszonyítva a külföldi sorozatokhoz. Aki látott már egy Dr House-t, az előbb említett Jóbarátokat, NCIS-t, az egyből észreveszi a különbséget (!), de még a Született Feleségek is komolyabb sorozat mint a BK.

    "A BK kiállta az idők próbáját, több, mint 10 éve fut"

    Nos, ez alapján akkor az Életünk Napjai a legjobb sorozat a világon, mert 1965 óta vagyis már 46 éve fut. Igaz ez is csak 4,6 pontot kapott az IMDB-n, de még ez is több, mint a BK-é. Úgyhogy ez kb ennyit is ér.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Tapsi #199 üzenetére

    Nem, természetesen nem kell elfogadni a véleményem.
    De ha már itt tartunk te sem hoztál semmi meggyőzőt arról, hogy miért is jo, miért is minőségi? Mert kíváncsi lennék rá, te miért tartod annyira jónak!
    Mert ahogy én is csak szubjektív indokokat tudok felhozni, úgy te se tudsz mást. (csak h ne fussunk fölösleges köröket, a nézettség, népszerűség nem a minőség merőszáma)

    És mégis mihez viszonyítsak?:) Itthoni viszonylatban nem igazan van választék. Vagy szerinted érdemi alapot képezne a BK-t a Tv2-n futó "testvér" sorozathoz hasonlíthatni?

    Egyébként szerintem igenis számít a pénz. Több pénzből jobb filmet lehet kihozni, mint kevésből, de ez nem törvényszerű. Viszont ettől függetlenül a sorozat az sorozat marad. Nehogy már ilyen témák szerint is külön csoportosítani kelljen a filmeket. Sorozat-sorozat, kész. Az, hogy mennyi pénz van rá, és milyen színészek illetve technika áll rendelkezésre az magánügy. Mért nem kezdünk el mindjárt földrajzi pozíciókon vitázni? Meg a több lakos több szárt termel ki témán?
    Szóval szerintem értelmetlen ennyire mélyre ásni. Tény, kis pénzből kevesebb az esély ugyan olyan jó filmre, mint nagy pénzzel. Persze sok pénzzel is lehet szart csinálni, innentől kezdve meg nem túl releváns az összehasonlítás.

    Egyébként egyetértek. A vita meddő. Nem is tudom miért próbálunk egy szubjektív dolgot objektívként kezelni.

    Tehát akkor pontosítok. Szerintem szánalom a BK. Igénytelen, gagyi. Mint megvalósításban, mint színészi munka oldalról. Ilyen élettelen párbeszédeket évtizedek óta - a hangalámondásos szinkronok - nem láttam. Sokszor mintha papírról olvasná fel a szöveget. (tisztelt a kivételnek, mert van!). Összességében ezerszer jobb külföldi sorozatok vannak, amik még szar szinkronnal is felülmúlják a BK-t. A gond az, hogy ahogy te is írtad erre van igény. Sajnos ez kell a népnek, és amíg megelégszenek ilyennel, addig ne is várjuk itthonról jobbat.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz luciferc #205 üzenetére

    A 3000 forint évente az ló***ar. Persze egy "alap" csomagnak megfelelő.
    De havi 250 forintért sokmindent - extra szolgáltatásokat, extra igényeket, reklámmentességet stb - nem lehet elvárni.
    Én egy olyan havi 1000 forintot tartok elképzelhetőnek egy "nagy" vagy prémium csomag esetében. Ezért már lehetne adni pár extrát azok közül amiket korábban felsoroltak. Vagy esetleg mind. De pl a havi 250 forint szerintem biztosan nem váltja ki a reklámok bevételét, így reklámmentességet sem lehetne elvárni ennyi pénzért.
    Havi 2 doboz cigi árából meglenne a teljes prémium csomag a PH oldalakon az szerintem teljesen reális. Elképzelve persze azokat a prémium szolgáltatásokat :) Sok jó ötlet hangzott már itt el.

  • Dany007

    veterán

    válasz Parci #214 üzenetére

    Én ezt a részét a dolgoknak nem teljesen értem.
    Minden tiszteletem, én tényleg áldoznék rá évi ~ 10k-t.

    De nem értem mi ez a netes tartalmakért való fizetés hóbort manapság? Egyáltalán nem a PH-ról van szó. Hónapok óta olvasni híreket, hogy egyre több online újság fizetőssé kívánja tenni az online felületét, már vannak is páran a nagyok közül akik ezt meg is tették.
    Ahogy én látom ez az elmúlt ~ 1 évben kapott ez ilyen nagy hangot. Miszerint az online újságok nem élnek meg... De hiszen megélnek. A nagyok közül egy se "zárt be" az elmúlt 3-4 évben. De ha szűntek is meg portálok nem volt olyan hullám szerű, mint mondjuk a bedőlt hitelek.

    És ha eddig ment a szekér akkor most és ezután miért nem? A nagyobb magyar portálok közül is soknak 10+ éves múltja van. Szóval nem értem mi váltotta ezt ki? Hogy 9 éven át üzemelt az oldal, majd az elmúlt pár évben egyre több portálról hallani, hogy fizetőssé válás nélkül tönkremegy.
    Többek közt azért sem értem, mert az internetfelhasználók köre az elmúlt 5-6 évben óriásit ugrott. Tehát reklámok szempontjából sokkal több a látogató és ezáltal a potenciális vásárló, mint 5-10 évvel ezelőtt. A reklámozási rendszer is sokkal kiforrottabb.
    Vagy már nincs annyi reklámozó? Vagy nem akarnak érte fizetni annyit miközben a látogató szám a sokszorosára nőtt?

    Vagy esetleg arról van szó, hogy az ilyen nagy lapok, mint a Guardian vagy a Times vérszemet kapott a megnövekedett látogatók miatt és mindenkitől egy kis pénzt kérnének?
    Egy PH-nál még érthető, rólatok nehéz lenne elképzelni, hogy vérszemet kaptatok. De a többi online újság? Ha éveken át megéltek a reklámból akkor most miért nem?

  • Dany007

    veterán

    válasz Parci #216 üzenetére

    Így már érthetőbb. De akkor csak elmúlik ez a válság mostmár... Igyekszünk fogyasztani minél többet :)
    Ha jól tévedek akkor az ilyen reklámkiadás leírható az adóból.? Ergo egy nagyobb cégnek nem jelent szó szerinti költséget. És sokkal jobban megéri online hirdetni, mint valaha. Ezt a cégek is beláthatnák. Remélem majd befogják.

    @Degeci:

    igen erre most én is rájöttem. a legtöbben áttérnek az online tartalomra. Mert kényelmesebb, gyorsabb, és talán jobban kéznél van, mint egy újság. És ami a legfontosabb, hogy ingyen van. Én anno 99'-2000 körül úgy próbáltam rávenni apámat a netelőfizetésre, hogy majd olvashat újságot ingyen :)
    Saját meglátásom szerint azért hanyatlik a hagyományos újságírás, mert van ingyenes alternatíva. De ha megszűnne, akkoris ott van mondjuk a tévé. Semmivel sem hiteltelenebb, mint a 27. hírújság. Ráadásul az elmúlt 10-15 évben jóval több csatorna lett elérhető. Több külföldi is. Így szinte bármikor találok a tévében 1-1 olyan csatornát ahol épp híradó megy.
    Egyéb tartalom esetében meg v.színű visszatérnének az emberek a hagyományos megoldáshoz. Azért az mégiscsak kézzel fogható. Elrakható. 1-1 online cikk meg nehezen (mindenféle szerzői jogok stb). Nagymamámnak pl még van 1945-ös Élet és Tudomány folyóirata. Több száz rész beköttetve. Kíváncsi vagyok melyik indexes cikk lesz elérhető még 2086-ban :)

Új hozzászólás Aktív témák