Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Nekem is sikerült már többször azonosítatlan dolgot fényképezni. Legtöbbször ilyenkor nyáron az objektív elé repülő bogár, lepke, szúnyog, esetleg gyorsan repülő madár szokott furcsa látványt okozni a képen. Egyszer halomsírokat fényképeztem, és egy fehér "valami" lett a képen, feleségem egyszerre nekiállt mondogatni, hogy szellemet fényképeztem. Jobban megnézve a képet, kiderült, hogy egy fehér lepke.
    Kedvencem, amikor valaki egy telefonnal készült képet mutogatott mindenkinek a Rám-hegy tetején lévő szikláról, hogy lefényképezte az auráját a sziklának. Sehogy sem lehetett neki megmagyarázni, hogy nappal szemben az optika becsillanása látszik a képen.
    Mielőtt még teljesen ufo ellenesnek gondolnátok, elárulom, hogy láttam, akarom mondani láttunk az akkori barátnőmmel '87 augusztusában egy éjszaka teljesen alacsonyan szálló, hangtalanul repülő szerkezetet (kb 50-70m magasan repült), persze fényképező nem volt nálam, de ha lett volna sem lehetett volna lefotózni, gyorsan repült.

    Ja, legtöbbször vaku hasznáklatakor lehet érdekes dolgokat fotózni a levegőben szálló, felcsillanó porszemek miatt.

    Szerk: Most nézem az exifet, f/25-ös rekesszel lett lőve a kép. Na, ennél a rekesznél már tényleg megjelenik minden szösz, ami az érzékelőn van. Mivel a nappal szemben készült a kép, látszik is a felhőknél a becsillanás, így mégegyszer megnézve a képeket azt gondolom, hogy a frontlencsén lévő kosz-szösz vagy valami csillant be. Hasonló képet készítettem egy hete Tihanyban, akkor egy esőcsepp volt a frontlencsén, aztán furcsa dolog lett a képen, le is töröltem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák