Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz lewisfm #7 üzenetére

    Amiket felsoroltál soha nem fogja tudni, mivel nem része a GoogleCast-nak.
    Hiába támogatja a Shield-em mindegyiket nem fogok tudni soha DTS-t castolni.

  • vicze

    félisten

    válasz Márton #27 üzenetére

    Igen rengetegen vesznek online steamre készített eszközt lokális tartalom streamelésére, és mind tudja, hogyan kell. :U

  • vicze

    félisten

    válasz Somatom #42 üzenetére

    Már megint egy színtiszta hülyeség. :U
    Semmi se lett letiltva van Moto7.0-ám ami támogatja, és Sony tablet és Sony telefon 7.0 és 8.0-án, ami támogatja, tudtommal Samsung és OnePlus-nál most is működik 8.0-on is. Ahogy bárki belerakhatja, aki akarja, csak éppen nem akarja jó okkal.
    Pusztán az AOSP kód bázisból került ki, és a GoogleCast NEM része az AOSP Androidnak semmilyen formában. Ráadásként nem OS függő.

    Miracast lehet hogy egy "jó" szabványnak tűnhet, csak éppen a megvalósítása kritikán aluli. Már legtöbbször magán a Direct-WiFi kapcsolat felépítésén elhasal elég sokszor.
    Gondoltam ha már a Win10 alapból támogatja akkor veszünk egy Miracast dungle-t és simán menni fog mindenkinek az átvitel gond nélkül. Ritkán tévedtem ilyen nagyot...
    Még 1,5m(!!!) is akad és folyamatos képhibákat produkál, gyakorlatban teljesen használhatatlan, mozgóképet képtelen értelmes sebességgel átvinni, max. diavetítés, 20perc után meg egyszerűen ledob a fenébe. Mióta Chromecast-ra lett cserélve 0 probléma, konzisztensen mindig ugyanúgy működik.
    Otthon kb. 3x használtam a TV-n és utána Chromecast beszerzése lett belőle, mert totálisan használatlan képernyő tükrözésre.
    Szóval azért hanyagolja mindenki nem csak a Google, mert a használhatósága erősen korlátozott, és nagyon nehézkesen, ha egyáltalán működik.

    Ha meg mindenképp Miracatot akarsz ott az EZCast, vagy rengeteg más kínai cucc.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Somatom #44 üzenetére

    Az a hülyeség, hogy szokásosan 1 gyártó 1 készülékéről általánosítasz az ÖSSZESRE, ami teljes hülyeség, mert Android nem így működik.
    Az hogy Lenovo úgy döntött hogy kikapcsolja ezt az opciót, NEM a Google! Ahogy másik készüléken meg úgy döntött, hogy bekapcsolva hagyja. Ez nem tiltás (én nagyon nem vagy tisztában a szó értelmével), hanem egy egyszerű kapcsoló, ha akarod ha nem 100%-an a gyártó döntése, hogy mit választ, és semmi köze ennek Google-hez.

    Nem a Google korlátozásáról van szó, nem az Android korlátozásáról van szó, egyszerűen a gyártó úgy döntőt, hogy nem éri meg számára a valaminek a támogatása, ami problémákat okoz és egyszerűen kivették.

    Amit PC World-ről idéztél egyszerűen csak nem igaz, Wiki-re is sajnálatos módon ez került be, pedig teljesen hamis állítás.

    Még egyszer megismétlem GoogleCast nem része az Androidnak semmilyen formában. X gyártó jobban integrálja mint Y gyártó.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Somatom #51 üzenetére

    Még továbbra is gyártod a saját összeesküvés elméleted, ahogy mindig. :U
    Linkeld már az a Google álláspontot légyszíves.
    A Google úgy döntött, hogy a saját készülékein kikapcsolja, ettől még az Androidban ott van és szabadon használható bárki által.

    Egészen mellesleg, az Android One amit legjobb tudomásom szerint a Google fejleszt éppenséggel, amiben épp linkelték, hogy ott a Miracast opció? Akkor elmagyaráznád, hogy is van ez, hogy a Google tiltja?
    Megsúgom, hogy a 4.2-be való bekerülés után se használta minden gyártó, vagy nem volt elérhető minden készüléken.

    A te állításod és az idézet linkek állítása se igaz, mert nincs letiltva és 6.0 után is ugyan úgy használható, kizárólag a készülékgyártó döntése, hogy bekapcsolja-e.

    (#50) azbest: Amit ő eldönt az úgy van, mert nem akarja megérteni, hogy az Android készülékenként más és más. Mindig az adott készülékéből kiindulva von le következtetést minden másikra, na meg a Google ördögi terveire.

    (#47) azbest: Nem GoogleCast-ot akartam írni. Maga a Cast funkcionalitás a Google Home(vagy épp mi a neve nem követem) meglététől függ, ha az nincs fenn(letiltod), nem működik a Casting, és az appokból hiányzik az opció, felrakod és megjelenik mindenhol. Részben ez is a modularitásra való törekvés része, mint az ARCore API. Egészen mellesleg ha iPhone-on felrakod a Google Home appot ott is hirtelen megjelenik a Cast funkcionalitás az alkalmazásokban a share API-n keresztül.
    Ezért írtam, hogy nem része a rendszernek, kivéve Android TV esetében, ahol van beépített vevő szolgáltatás.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Somatom #53 üzenetére

    Miért aktív A Google által fejlesztett Android One-on ha Google "tiltja"?
    Egyéb terelésekre meg nem vagyok kíváncsi.

  • vicze

    félisten

    válasz Somatom #58 üzenetére

    Megintcsak el kell keserítselek, meg az Android One-t teljes egészében a Google fejleszti, mindegyik gyártnak, ez az egész program lényege. A gyártó csak minimális módosításokat végez a végső SW-n többnyire csak extra rendszer programok formájában. A gyártó teríti a frissítés és végzi a ROM csomagolás utolsó fázisát, de magát a rendszert a Google fejleszti.

    A Pixel pedig nem referencia telefon semmilyen formában, ezt se sikerül elég sokaknak megérteni. A Pixel egy végfelhasználói készülék sima felhasználóknak, az ég egy adta világon semmi referencia nincs benne, semmilyen formában nem mutatja be az újabb Android verziók képességeit, sőt többnyire sokkal kevesebbet tudnak HW-ban, viszont olyan SW-t kapnak, amit egyetlen egy másik gyártó se kap meg.

    Tehát mellébeszélés helyett inkább a kérdésre válaszolj... :U

Új hozzászólás Aktív témák