Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Márton #27 üzenetére

    Igen rengetegen vesznek online steamre készített eszközt lokális tartalom streamelésére, és mind tudja, hogyan kell. :U

  • Keem1

    addikt

    válasz Márton #27 üzenetére

    Mert nem te vagy a célközönsége. Ez egy netes streamre szánt eszköz, amire messze a legtökéletesebb minden jelenlegi Google Cast kompatibilis eszköz közül (sógoromnak CC Ultra van, arról tudok nyilatkozni).

    Ha te lokális tartalomra vágysz, ennél olcsóbban vannak megfelelő eszközök az androidos boxoktól kezdve a saját magad által összeválogatott Raspberry Pi-ig.

    Távol álljon tőlem, hogy beszóljak neked (sőt, inkább tanácsot próbálok adni, hogy megfelelő berendezést tudj vásárolni), de úgy láthatóan úgy viszonyulsz ehhez az eszközhöz, mint aki a robogót ócsárolja, hogy nem tud vele a Balatonra elmenni a haverjaival. Persze, mert a robogó tök másra való, a Balatonra autóval kell utazni.

    Én pl. nem nézek lokális tartalmat. Nálam a HBO Go, meg egyéb netes streamek a nyerők. Családos ember vagyok, dolgozom, és mire hazaérek, inkább csak 1 pillanat alatt bekattintani akarom a megnézendő filmet, ami további 1 másodpercen belül indul is. Nem akarom megkeresni bizonyos oldalakon, aztán megvárni, míg letöltöm a filmet. Addigra én már szerintem ágyba zuhanok és alszom :DDD
    Ezért van egy Xiaomi Mi Box-om, de unokaöcsém pedig ezt szólta le. Ő egyedülálló, egész nap otthon van, mert a szülei eltartják, ő ráér letöltögetni. De ő meg nem akar az HBO Go-ért fizetni. Szóval mindkét esetben más-más a célközönség és más-más eszköz jó hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Márton #27 üzenetére

    Ott a microsoft wifi dislay stick (50 euro, helyi tartalomra, tükrözésre.) Vagy kínai mirascreen stickek változó árban és minőségben. Esetleg amazon firetv stick, de ott is tisztában kell lenni a korlátozásokkal, kodi tehető rá. Vagy mi box nemzetközi vagy noname box librreelekkel. Sokféle alternatíva létezik, de olyan nincs, ami mindenre, minden körülmények közt és bármilyen szolgáltatással együttműködne. Mindig utána kell járni, valójában mi a saját igény és mi fedi leginkább. Sajnos.

    (#31) Márton
    Ez nem korlát, hanem koncepció. A működéséből adódik. Az hogy third parti fejlesztők helyi hálóról is próbálják használni, ez nem a google hibája. Sokszor aztán meg panaszkodik a felhasználó, hogy nem megy úgy rendesen a lejátszás, mert nem lehet mindenféle ismeretlen forrásból jövő másolt tartalomra garantálni.

    Persze az igaz, hogy akár vissza is butulhatna offline, de nem dlna kompatibilis, tükrözés meg nem tartalomfogyasztásra való.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák