Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz -KP- #15 üzenetére

    De azt is megerősítette Intel, hogy a probléma nem csak ennyi. Kicsit álszent a dolog a hírben szereplők tevékenysége, mert nem véletlenül az i3 as procit próbálták benne, mert az 4 magos. de igazából egy 6 vagy 8 magos procit már nem tudna teljesen biztonsággal kiszolgálni az alaplap, mivel a 270 nincs felkészítve egy 6-8 magos netán szorzózármentes proci tápellátására biztonsággal. 150 watt is simán lehetséges az áramfelvétel, egy 4 magos i7 esetében,szóval gagyi lapban amit az ember feláldozna nagyon kétséges mutatvány, egy Z-s lapban meg kérdőjel, hogy megérheti e a dolog, mikor 35 K-t kockáztat az ember.
    Intel is anno azt nyilatkozta, hogy nem tudná garantálni, hogy mindegyik 270 szériás alaplap ki tudna szolgálni egy 6 vagy éppen 8 magos procit. Elméletileg Z370 ben is futni fognak a 8 magosok.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz -KP- #25 üzenetére

    Nem tudom, ez biztos megoldható lett volna,feltételekkel. 6 magos szorzózáras talán nem okozott volna gondot,de a cikkben szereplő srácok sem tudták azt működésre bírni.
    Csak azért képzeld bele maga a piac legnagyobb cégének a helyébe, hogyan vállalsz garanciát arra, hogy ez a proci ebben a lapban még menni fog, de ebben már nem és ez a lap abszolút nem képes kiszolgálni az új procikat de ez még 6 magig szorzózárasan igen de K-san már nem. Az a 95 watt sajnos nagyon nem annyi, sokkal de sokkal több. Szóval szerintem eléggé káosz lett volna ebből a dologból.
    Én azért egy kicsit máshogy látom a dolgokat, de egyébként az összes alaplapgyártó meg pánikol, mert nincsenek eladásaik, Giga is csökkentette a gyártást és részlegeket szüntettek meg, vontak egybe.Asus viselkedése elég gáz, állandóan hátúról mellbe szúrja a fő partnereit, lásd Nv. szerverekkel vagy Intel ezzel a dologgal. Valószínűleg senki nem jár jobban a foglalat cserével, mint az alaplapgyártók, köztük Asus.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz -KP- #28 üzenetére

    Nem csak BIOS eltérés van a VRM kör megerősített a 370 ben . elméletileg a később érkező 8 magost képes lesz kiszolgálni. Intel szerintem nagyon jól tudja, hogy a TDP keret megadása vicc. szóval én totál érthetőnek tarom most az egyszer a dolgot, mert valóban nem tartom biztosnak azt hogy egy eredetileg 4 magos amúgy is túl éhes processzort ( i7 kaby) ki tudjon szolgálni azonos alapokon 50 % többlet igénnyel.( egy 4 magos i7 7700K 95 wattos TDP vel-. 140 wattot bekajál normál tuninggal, míg a 8700 170 wattot, ami felemelhető akár 200 watt+ ra is.)
    Persze most nem az I3 ról és a nonK I5 ről beszélek.
    Visszafele kompatibilitás nem hinném, hogy gond lenne VRM szempontjából :D

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz -KP- #34 üzenetére

    Ez nem lenne rossz üzleti döntés, a Ryzen kisebb CPU+ Alaplap párosaival szemben valóban, de nem hinném, hogy volt már arra példa valamelyik részről, hogy fél generációt befogadni képes lapokkal operálnának. Szerintem ez elég nagy kommunikációt és odafigyelést igényelne, hogy ne legyenek félreértések, reklamációk, satöbbi a későbbiekben. Elég megnézni, hogy egyes gyártók hogy kommunikálták butított Rx550 kártyákat ( sehogy ) valószínűleg itt is valami ilyesmi lenne, hogy reklámoznák a Coffe kompatibilitást, aztán a vásárló meglepődne, hogy a 8600K nem megy a deszkában, mert nem olvasta el az apró-betűs részt. Ezt elég nehéz a PH hozzáértő felhasználóinak ebből a közösségből elismerni,de sajnos sok hétköznapi vásárló nem tájékozódik megfelelően ezekről a dolgokról így sem.

    jedis(#35) : lehetséges, mert azóta annyi változás és terv volt már hogy követni sem lehet. Elméletileg a foglalat képes kiszolgálni a 8 magos CPU-kat, ezt CB nél megvizsgálták:
    Itt a tápellátás és a VRM közti különbség, a 270 és a 370 között.szerintem elég jelentős, + 18 érintkező felelős csak a tápellátásért,25 egyébb RSVD PIN-t aktíváltak, megnővelték a VRM teljesítményét is.Ezeket BIOS-ból nem lehet elővarázsolni.

    Anno egy Intel fejlesztőmérnök azt közölte, hogy ha Coffe lake 8 magos taggal bővül azt a 370 támogatni fogja. ( persze ha az érkező 8 magos nem Coffe lesz, akkor bukott a mutatvány. Vannak kérdőjelek, de eredeti terv szerin még így volt.)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz -KP- #47 üzenetére

    Arra ott a 2200G. Ennél jobb alternatíva nem kell.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz kenwood #54 üzenetére

    +1
    Mindenki tud most már saját ízlésének, igényének megfelelő procit választani szerintem, Ryzen beköszöntével.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz kenwood #73 üzenetére

    Pontosan. :K

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák