Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #41 üzenetére

    "Továbbra se kötelez minden részlet tökéleets kitöltésére és minden adat igazolására."

    Nyilván, mert ellopja azokat a beleegyezésed nélkül is. Barátnőm egyszer fake néven regisztrált facebookra, telefonon kellett megerősítenie a regisztrációt, az app direkt kiírta neki, hogy csak az account security miatt van szükség rá és nem fér hozzá a telefonon tárolt információhoz. Hamar kiderült, hogy ez nettó hazugság: két percre rá már dobálta is fel a kapcsolat ajánlatokat a telefonkönyve alapján. Többek között a dpd futárt is, aki a privát mobiljáról jelentkezett be pár órával azelőtt, hogy megkérdezze otthon vagyunk-e.

    "Bármiféle Im chatnál belekényszerülsz magáncéghez való szerződésbe. ha meg telefonálsz vagy internetezel akkor is magánéghez kényszerülsz."

    Csakhogy ha meg kell adnod egy telefonszámot, akkor bármelyik szolgáltatónál lehetsz, ha web linket küldenek, akkor megnézheted windows, macos, android, akármi alól, de ha facebook-on közölnek valamit, akkor azt csak facebook userként láthatod. Azzal nincs gond, ha a közlő egy adott szolgáltatással szerződik, az a probléma, ha a fogadónak is kötelező azzal szerződnie.

    "Jelenleg csak akkor jöhet elő amiért reklamálsz ha vki kijelenti mostantől Fb csoporton át folyik a kommunikációa. Ám ekkor nem Zucherberg hibás, hanem az az idióta. Őt kell szidni, vele érvelni, nem Fb bűnbaknak beállítani."

    Nem állítottam, hogy (ebben) Zuckerberg lenne a hibás, azt állítottam, hogy a facebookon keresztül folyó bármilyen hivatalos kommunikációt alapból tiltani kellene a hivatalos szerveknek, mert nincs joguk belekényszeríteni magánemberként egy adott magáncéggel való szerződésbe.
    Ez nem facebook specifikus, ha pl. hivatalos információt csak előfizetéses hírportálokon keresztül közölnének, az ugyanúgy botrányos lenne.
    Mivel azonban jelenleg ilyen szabályozás nincs, ezért maradok annál, hogy amit a facebookon közölnek, azt nem tekintem számomra releváns információnak, származzon akárkitől.

    "ám az adatok menyiségét te szabályzod"

    Ha pedig nem regisztrálok, akkor az adatok mennyiségét zéróra szabályozom.
    De hogy ne üssem el poénnal a kérdést: nyilván a facebook regisztrációnál az egyik oldalon ott az FB által elzárt információ mennyiség, a másik oldalon meg hogy ehhez milyen áron férhetsz hozzá.
    Én a facebook sorozatos lebukásai és nyilvánvaló hazudozásai után úgy vélem, hogy az az ár sokkal nagyobb, mint amennyit az emberek alapjáraton feltételeznek, ráadásul hogy a jövőben mekkora lesz, az egyoldalúan a facebookon múlik, így a magam részéről kerülök mindent, amihez a facebooknak köze lehet.

Új hozzászólás Aktív témák