Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dreamdancer

    őstag

    válasz Polllen #32 üzenetére

    Nekem személy szerint kb. 3000 könyvem van, ez kb. másfél tonna papír + a polcokban lévő fa. És akkor rakjunk a másik oldalra 1 db tabletet + az e-könyveket... A könyv, mint adathordozó, elképesztően alacsony hatékonyságú (egy zsebkönyv méretű vinyón többszázezer vagy akár millió könyv fér el), drága, környezetszennyezző. A könyvnek a múzeumban van a helye, a kőtáblák mellett. A könyvnyomtatás mellett legfeljebb érzelmi alapon lehet érvelni, racionálisan (gazdasági és környezetvédelmi alapon) azonban nem.

    A kézírást nyilván meg kell tanulni, de mellette a gépírást is, szinte egyidőben. Ezért gyászos, hogy ez nálunk nemhogy alsóbb, de felsőbb évfolyamokon se része a tananyagnak. Pedig ma már a gépírás az alap, ez az írás mindennapi formája, szar kézírással probléma nélkül el lehet lenni, de gyors gépírás nélkül...

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz Polllen #36 üzenetére

    A nagyságrendet nézd, ne azt, hogy EGY könyvnek mennyi az élettartama, egy tablet könyvek százait, ezreit teszi feleslegessé. Én mindenestül mintegy két tonna papírról és fáról beszéltem, amit egy tablettel ki lehet(ett volna) váltani. Fakitermelés, szállítás, feldolgozás (energia+víz), ismét szállítás, nyomda (festék, energia), megint szállítás, raktározás, takarítás - kontra egy 30 dekás tablet. Oké, időnként cserélni kell.

    Nem, nem készült tanulmány, legalábbis én se láttam, de így rákeresve arról se találtam semmit, hogy New Yorknak vagy egy antilopcsordának (metán!!!) nagyobb-e a környezetterhelése, szóval biztos azon is el lehet vitatkozni... :)

    Nem a lényeg a fontos.

Új hozzászólás Aktív témák