Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz duke #44 üzenetére

    "Baszak meg, eleg lett volna, a 64 bites XP-t tovabb fejleszteni, es nem volna szukseg vistara win7-re 8-ra"

    éppen ezt tették
    Xp 64bit ~ Windows Server 2003 (a 2003 R2 = 2003 Sp1 + addons)
    Vista ~ Windows Server 2008
    7 ~ Windows Server 2008 R2
    8 ~ Windows Server 2012
    8.1 ~ Windows Server 2012 R2

    A desktop és a szerver vonalak nagyon közeli rokonok. A server-en bekapcsolva a a dizájnt és a multimédiás szolgáltatásokat, ugyanazt a felületet kapjuk, mint a desktopon. A desktop kernele is gyakorlatilag ugyanaz, mint a szerveré, csak le van korlátozva néhány funkció, hogy aki szerver jellegű szolgáltatásokat futtatna, oda vegye meg azt a változatot.

  • azbest

    félisten

    válasz BonFire #109 üzenetére

    Pedig egyszerű a képlet:

    adott feladat, adott gép, adott szoftver + X = adott feladat, új gép - Y, új szoftver - Z
    átrendezve
    adott feladat, adott gép, adott szoftver +X+Y+Z = adott feladat, új gép, új szoftver

    Mennyit kell elkölteni ahhoz, hogy ugyanazt a feladatot ugyanúgy el tudják végezni az átalakítás után?
    X + Y + Z, ahol
    X az új gépek és oprendszer ára
    Y a gép és oprendszer kapcsán kijövő problémák miatt kieső termelés értéke
    Z a szoftver újraíratásának ára, problémák miatt kieső bevétel

    Ha valami működik, akkor nem kell megjavítani. Minek szórjanak el milliókat azért, hogy a bevált munkafolyamatot egy bizonytalanra cseréljék?

    Persze idővel rá lesznek kényszerítve a váltásra, de még akkor is elképzelhető, hogy a régi szoftvert valamilyen emulátorban vagy kompatibilitási réteg felett futtatva beljebb vannak, mintha lecserélnék. Persze ennek komolysága az adott munkától függ, hogy mennyire komoly kiadásokig tud elszállni egy váltás.

    Ha jól tudom a banki szolgáltatások közt is akad, amiből már a szerver és a kliens is emulátorban fut, mert bevált, bizonyított és működik. Újraírni és a megbízhatóságát garantálni csillagászati összeg lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz VaniliásRönk #119 üzenetére

    Egyébként sok negatív kritikát generálnak a hibás hardverek is.

    Melóban az új géppark beüzemelése után kb a gépek közül 3 / 20 esetben fura grafikai hibák voltak néha linux alatt. Win alatt meg ugye meg sem lepődtek hogy néha kicsit eldobja magát. Akkor win-es feladataim voltak, ott néha újraindult a grafikus alrendszer, bizonyos programot indítva pedig mindig :DDD Kártya másik ugyanolyanra cserélése után hibátlan, azóta sincs rá panaszom (már egy jó ideje főleg linux környezetben).

    A linuxszal kezdő kollégák közül volt, aki kitalálta hogy ez driver baj lehet és addig variált, amíg megszűnt a hóesés konzolban. Nem hatotta meg őket, ha megkérdeztem miért csak néhány gépet érint a 20 egyforma közül . :N Feltett fapados közösségi drivert, ami nem használta ki a kártya képességeit, ezért nem is futott a hibás memóriaterületre. Az egyik ilyen gép nemrég olyan szinten instabil lett, hogy már állandóan fagyott. Némi legózás után egyértelműen vga hiba volt a baja, csere után hibátlan. Én megmondtam 2 éve már is ;] Ha jól emlékszem kb 5/20 volt a hibaarány, de még lehet pár problémás, mert valaki nem panaszkodik a képhibák miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák