Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #98320896 #116 üzenetére

    "ha már emlékünk se lesz az erkölcsi normákról és tanokról."
    Mint írtam ezek a normák és értékrendek vallás nélkül is átadhatóak. Max kimarad a mese része... Csak fel kell nőni fejben is oda, hogy nem egy intézménytől várjuk el azt, ami a szülő feladata lenne. Ahogy most sem az óvónőtől kell elvárni hogy szobatisztaságra nevelje a gyereket, az iskolától hogy szocializálja őket, és még sorolhatnám. Szerinted az a család ahol egyik szülő se vallásos, ott hogy adnak át hasznos értékeket? Sehogy? ;)

    "Írni-olvasni először a papok tudtak "
    repülni meg a madarak :D Nyilván van szerepe a múltunkban, de nem tudja senki mi lett volna ha, és én nem akarok magamból viccet csinálni hogy kiszámoljam :D

    "Ezek szerint az innováció fontosabb lenne, mint a lelki béke? Miért?"
    A kettő nem feltétlenül vagy vagy kapcsolatban áll, sőt. Nyilván van ilyen is, olyan is, a lelki béke meg egyáltalán nem vallás függő. Nyilván az adhat egy stabil pontot, iránymutatást egy univerzálisabb, könnyen emészthető képlethez, de ezt el tudja érni az aki akarja. Aki meg nem annak a vallás se segített soha.

    "A vallás-birkák helyett jönnek a konzumer-birkák. Nem jobb ez se semmivel."

    Ha ennyi idő után eldobtuk volna a földön feltalált első vallást hogy nem lesz ez jó, akkor ma nem lenne miről beszéljünk :D Ahogy a világon minden "új" dolog, ez is az idő múlsával és a tapasztalattal finomodik. Egy 16 éves fiú se úgy csajozik mint egy 26 éves, adj időt a dolgoknak, nem kell egyből elutasítani mindent ami új, csak azért mert látsz negatív példát. Minden új generációra igaz hogy az előtte lévők nem értik, nem nézik jó szemmel bizonyos aspektusait az életüknek. Ez rám és rád is igaz volt. Ahogy kinőtték az emók is magukat, úgy a konzumer birkák se többek mint a hipszterek. Elmúlnak mint eddig oly sok minden. A lehetőség adott, élni kell vele.

    "Nálunk meg mindenki a playboy lányokra és a kőgazdag vállalkozókra hajt. "
    Egy külön entitás vagy, és én egy dologban hiszek még mindig, hogy ha változást akarsz, kezd te! Ne másra várj, ne sajnálkozz, hogy hát ez roppant problémás, mutasd meg hogy hogy kell. Nem mindenki hajt ezekre, én se tettem, bár a feleségem nem a csúnya kategória, de épp a playboyba se került volna be soha.
    Rengeteg a normális ember, és ahogy a tinik "jaj ha nem ájfónód van akkor senki vagy" mentalitása is korszakos és időszakos, eltűnik mint minden trend és divat pár év alatt.

    Igazából a baj mindig a fejekben van. Jelen helyzetben az, hogy jól láthatóan általánosítasz, holott a világ nem ilyen. A világban eddig is voltam hülyék, kérkedők, habzsolók, harácsolók, gáncsolók és minden is, ez nem a jelen kor vívmánya. Most annyi változott, hogy divathullámok vannak amik jönnek mennek, és olyan csatornák, ahol a számodra nem tetsző ingerek intenzívebben, koncentráltabban érkeznek. Attól hogy sok az instás műanyag tucatmaca, kint még értelmes lányok, nők próbálnak kétségbeesetten normális férfit találni aki nem attól érzi magát keménynek hogy milyen bimmere, háza, bankkártyája van, és mellette egy erkölcsi csőd. Lyukas zebbel csajoztam a legjobbakat, amikor a dunaparton vagy ahol kiadta dumáltunk hajnalig.. Legalábbis 5 évvel ezelőtt ez nagyon így volt, azóta nem szondáztam a "piacot". Elég csak kizárni ezeket a platformokat, és minden sokkal jobb lesz. Engem pl idegesít a hazai yt celebek mindegyike, és értelmezhetetlen a new age zene mint a mumble rap és társai. Ami egyáltalán nem okoz feszt bennem, mert tök jól ki tudom zárni, így a boldogságom nem zavarja. :DDD Próbáld ki, lehet meg fogsz lepődni ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák