Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Glenda #12 üzenetére

    Mégis mit másoltak? :U Most például nem ők az elsők, akik támogatják a WebM videót? :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #12 üzenetére

    Milyen egyedi ötletre gondolsz? Sem a Unite, sem az új widgetmotor nem aratott osztatlan sikert. Mindenki azért sír, ami a többi böngészőben van, akár rosszabb, akár jobb, mint az Operás megoldás.

    Az EU cirkuszért (ami mellé mellesleg a Mozilla és a Google is odaállt, különben nem lett volna belőle semmi) pedig egészségedre. Vajon minden céghez/szolgáltatóhoz így viszonyulsz, akinek valamilyen lépése nem szimpi? Beleértve akár a vízművet, az áramszolgáltatódat, a közeli kisboltot, vagy a mobilszolgáltatódat. :D

    "Régen ők találtak ki mindent, tőlük másoltak..."

    Miután a többségét lemásolták a többiek...

    (#15) Fecow: Amúgy is kéne neki, mivel megkérdezi, de próbálkoztam már mindennel, beleértve a globális engedélyezést is, de úgy sem működik sehol...

    [ Szerkesztve ]

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Glenda #37 üzenetére

    Oldalak szétcsúszva. Értem én, hogy nem szabványos, de a Chrome tud velük mit kezdeni...

    Mert a Chrome-nak és a Safarinak összesen van már akkora piaci részesedése (10%+), hogy a webfejlesztők odafigyeljenek a WebKitre és addig toldozzák-foldozzák az oldalt, amíg ezeken is működik.

    Ennek ellenére nem olyan rossz a helyzet, valódi széteső oldallal már időtlen idők óta nem találkoztam. Leginkább a kirekesztő, ilyen "az ön böngészője nem támogatott", aztán useragent maszkolás után tökéletesen működő oldalak a jellemzők. Ezek ellen mégis mit tehetne az Opera azon kívül, hogy a maszkolás lehetővé teszi, hogy más böngészőként azonosítson az oldal? :U

    Más: mire alapozod, hogy az Opera GUI a Chrome-tól származik? Az Opera GUI-ja már akkor nagyon hasonlított a mostanihoz, mikor a Chrome még csak tervben sem volt. Ha arra Már az Opera 8-ban is, mely 2005 környékén jelent meg is a címsáv felett voltak a tabok:

    A 10.50-es verziótól errefelé a menüsort legördülő menüvé változtatták, de hogy ez miért számít a Chrome majmolásának, azt kérlek magyarázd meg. :U Látom jól beetted a Google marketingjét, csak sajnos marketingszöveget érvként hangoztatni elég sovány felhozatal. :P :(

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Glenda #37 üzenetére

    Az utolsó jó ötletük a Speed Dial és a Link volt. Na meg a Dragonfly.

    ...meg a turbo, meg a unite, meg a visual tabs, meg az intelligens keresők meg lehetne sorolni. Amúgy kell a widget motor, elég sok lehetőség van benne, és az opera multiplatform böngésző. Széteső oldalakkal én sem találkozom, nem tudom miket nézel, de ha belefutsz esetleg egybe, küldd el hibajelentésként, hátha tudják orvosolni. Amúgy mi a baj az aero peek-el? Milyennek kellett volna lennie?

  • cousin333

    addikt

    válasz Glenda #37 üzenetére

    "Az új GUI a Chromeból van."

    Persze, persze... Az egyetlen, amit egyértelműnek lehet mondani, az a címsorba tolt fülek ötlete, amúgy pedig szépen látszik az UI fejlődésének íve az Opera 7.5(!) óta.

    "Rengeteget vártam az Aero Peekre. Nem jó."

    De bizony teljesen jó kb. az első 10.5 alfa óta. Viszont alapértelmezésben nincs bekapcsolva a 10.6-ban. Neked kell, másoknak nem. Ők voltak többen...

    Ctrl+F12, Haladó, Fülek, További fül beállítások, Bélyegképek megjelenítése a Windows 7 tálcáján. Pipa betesz, OK, OK, Opera újraindít(!), és voilá!

    Megjegyzem Operán kívül csak az IE és a Safari támogatja még...

    "A múltkor volt Smashing Magazineban egy pár szép megoldás. Webkit motorral gyönyörűen ment. Az Opera csak fallback módban."

    Mert gondolom webkit- előtagot használtak a készítők. Amúgy elég sok mindent támogat.

    "Widget engine köszönöm szépen, van már az operációs rendszerben. Jó lenne csak a böngészőre koncentrálni."

    Nem tudom, ki kért fel tanácsadónak. A minialkalmazások amúgy gyakorlatilag weblapok, szóval szerintem eléggé ide tartoznak. A dolog akkor lesz majd igazán érdekes, ha megjelenik a végleges widget motor mobilokra is. Amúgy meg nem vagy rákényszerítve a használatukra.

    "Oldalak szétcsúszva. Értem én, hogy nem szabványos, de a Chrome tud velük mit kezdeni..."

    Például? Nem állítom, hogy hibátlan, de azért ez így elég sarkos kijelentés. A hibás oldalak jelentős része pedig csodálatos módon meggyógyul, amint Firefoxnak hazudja magát a böngésző. Ez ne legyen már az Opera hibája...

    "Az utolsó jó ötletük a Speed Dial és a Link volt."

    Nekik legalább vannak ötleteik... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Glenda #79 üzenetére

    Meg sem közelítette semmi a sebességét és a tudását.

    Én FFet használok elsődlegesen, szóval semleges vagyok, de:

    mit tud a Chrome, amit az Opera nem?
    a sebességét, már ezer éve min. megközelítette..

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #79 üzenetére

    "Az Opera 10.5-nél ha két meglevő tab közé nyitottál mégegyet azt rossz sorrendben mutatta."

    Javították.

    "Nem vaktában dobálózok, olvstam a blogpostokat annak idején a 10.5 snapshotoknál mikor be sem lehetett lépni és mindenki azt kérte."

    Ezt is javították. Egyébként mond neked valamit a snapshot elnevezés? Ha alfa, béta és előzetes verziókat használod, akkor viseld el a hibákat. Ha nem akarsz hibákat akkor használj stabil verziókat. A Minefield-ben is vannak bugok ugyanúgy, ahogy a Chrome Dev csatornás buildjeiben. Ha nem lennének, akkor az lenne a végleges.

    "Én elvárom, hogy működjön. opera6.ini szerkesztés nélkül."

    Már 10.00 óta operaprefs.ini van, szóval valóban nem vaktában dobálózol...

    "Ott van a Chrome. Működik."

    Mi a tököm ne működne egy minimalista layout-on, egy third-party renderelőmotoron és egy saját JavaScript motoron?

    Egyébként próbáld már ki például ezt Chrome-ban: http://html5demos.com/worker

    Úgy fagy és akadozik, mint állat.

    "Hanem mert működik, és nem mással versenyeznek, hanem saját magukkal."

    Kőbalták sem szoktak indulni az Forma 1-en. :DDD Ettől függetlenül nem nézem le (mielőtt megint valaki ezzel vádolna), csak helyén kezelem. Egy fapados böngésző mindenféle konfigolási lehetőségtől megfosztva. Egyáltalán nem említhető egy lapon sem az Operával sem a Firefox-szal. Sőt, még az IE-vel sem, ha hozzávesszük a Group Policy-t és a registry-t.

    Teljesen más kategória.

    Mintha egy Tesco Gazdaságos DVD olvasót hasonlítanál egy VLC-hez, MPC-HC-hez, vagy egy KMPlayerhez.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #84 üzenetére

    "Kiegészítőket. Azt mondták, hogy azért nincs, mert biztonság. Máshol mégis biztonságos."

    Megint az ultimate ellenérv. De mondd már meg, mi az, amit az Opera sem natívan nem támogat, sem nics hozzá userJS, userCSS, vagy akármi és neked feltétlenül szükséged van rá.

    LastPass: Ez tényleg nincs. De mi bajod a gyári jelszókezelőjével?

    "Ha az Opera Link szinkronizálná a Wandot és tudna random generálni passwordöket lehet azt használnám."

    Az első tényleg jó lenne, a másodikra: [link]

    "De még így is, IE és Chrome között váltogatok, a jelszavaim megvannak mindenhol."

    És szerinted az biztonságos, hogy a jelszavak mindkét böngészőben működnek annak ellenére, hogy teljesen különböző titkosító algoritmust használnak? Milyen titkosító algoritmus az, amikor egy szoftver akár UAC eleválás nélkül le tudja nyúlni egy másikból az elmentett jelszavakat?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #87 üzenetére

    "Csak ha egy r=1 usernek nem megy a féjszbúk (márpedik stabillal scrollozott a chat) akkor úgy vágja lefelé mint a huzat. És pont ezt nem engedheti meg magának az Opera."

    Ezzel viszont egyetértek. Ezért is gáz, hogy így elsiették a 10.5x verziókat. A 10.6-ban is vannak még bugok, de szerencsére átlagfelhasználást tekintve kijavították.

    Egyébként amiket linkeltél (a lista nem teljes, mivel ezeknek az addonoknak a többségét nem ismerem, így csak azokat írtam, aminél biztosan tudom, hogy van alternatíva):

    1. FireBug Lite: Dragonfly
    2. Resolution Test: Ctrl+F12->Haladó->Böngészés->Ablak méretének megjelenítése és innentől az aktuális fület az MDI ablakoknak köszönhetően úgy méretezed, ahogy akarod.
    4. Web Developer: Nézet sávot bekapcsolod és ott van egy Szerzői Nézet legördülő egy rakás különböző stíluslappal.
    6. Aviary Screen Capture: QSaver: http://my.opera.com/Lex1/blog/quick-saver-2-2
    9. Lorem Ipsum Generator: Belököd a jegyzetekbe a szabványszöveget, aztán beilleszted Ctrl+V-vel annyiszor, amíg neked megfelelő mennyiséget nem kapsz.
    10. PlainClothes: Shift+G
    11. Internet Explorer Tab: Maszkolás vagy jobbklikk->Megnyitás ezzel

    A SEO cuccok helyett ott a Google Analytics vagy a Google Webmaster Tools.

    15. Validity: jobbklikk-> Validator és egyebek.

    16. Eye Dropper: http://widgets.opera.com/widget/11822/

    Plusz egyéb webfejlesztést segítő cuccok: http://widgets.opera.com/category/web-developer/

    25. FlashBlock: userjs
    29. Chrome Flags: userjs
    30. Frame Two Pages: Régi billentyűparancsokkal Shift+F6, Alt+F6 és Ctrl+Shift+F5, új billentyűparancsoknál menüből kell kiválasztanod, vagy csinálhatsz neki saját billentyűparancsot.
    31. Split Screen: Dettó (egyébként annyi előnye van az Operás megoldásnak, hogy míg a Chrome mindezt iframe-mel teszi és az oldalak többségén biztonsági okokból van framebreaker, addig az Opera MDI megoldásához nincs hozzáférése az oldalnak, hanem az Operából kontrollálod a viselkedését.

    32. Session Buddy: Tabs and Windows -> Sessions

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #89 üzenetére

    Egyébként mivel az Opera kezeli ősidők óta a külső alkalmazásoknak küldött parancsokat, bármikor megtehetnék a Last Pass fejlesztői, hogy csinálnak hozzá egy plugint, ami egy egyéni menün keresztül behívja az adott formba a login párost.

    Ezen felül userJS-ekkel, Unite App-okkal, Widgetekkel és sajátgombokkal rengeteg mindent meg lehetne csinálni, az egyetlen baj, hogy nincs mögötte közösség.

    Ha FF-hez/Chrome-hoz hasonló addonokat lehetne hozzá írni az sem változtatna semmit a dolgon. Maximum elterjednének az Operához is mindenféle hülye toolbarok, meg olyan scriptek, amin keresztül mindent tud az oldal a böngészési szokásaidról aztán megkér egy JS alert formájában, hogy kapcsold ki az Adblock-ot. Aztán ha azt hiszed, hogy ez egy vak üzenet akkor próbáld ki, hogy kitörölsz belőle minden címet és frissíted az oldalt. Addig dobálja a hülye popupot, amíg nem tiltod le az egész beépülőt. Én ezekből a szarságokból nem kérek. A fejlesztők úgy fejlesztik a böngészőt, hogy az egyes funkciók ne ütközzenek egymással. Ez az addonok esetén (akár a billentyűparancsokat, akár a funkciókat nézzük) nem teljesül.

    Az egész koncepciót tönkretenné. Nézd meg a Firefoxot. Tök jól konfigurálható userChrome.css, userContent.css és user.js fájlokkal is, mégis az van a köztudatban, hogy minden triviális hülyeségre telepíts külön addont. Például itt van a Color Picker. Teljesen feleslegesnek tartom ehhez is akár a widgetet, akár az addont. Itt van ez az oldal. Egy könyvjelző, nem több. Bőven elég. Oké, lehet, hogy ez éppen nem annyira funkciógazdag, de megoldható lenne az is. Vagy ott van a userjs és a usercss. A böngésző alapból kezeli mindkettőt. Firefoxban mégis feltétlenül kell hozzá 1-1 keretprogram, nem hallottam még olyan megoldásról, hogy az Operához hasonlóan egyszerűen csak bevágom egy külön mappába a .css és .js kiterjesztésű fájlokat és kezeli mindenféle sallang nélkül.

    Tudom, a next-next finish usernek next-next-finish GUI kell mindenhez. De egyrészt a next-next-finish user sokszor még az IE6-ot sem tudja megkülönböztetni a többi böngészőtől, másrészt emiatt ne tegyék már tönkre az egyetlen használható böngészőt plusz absztrakciós rétegekkel, meg minden szarral.

    A Safari évekig a Mac userek kedvenc böngészője volt és mostanra támogat alapszintű, userjs-sel egyenértékű addonokat. Az IE piaci részesedése se azért csökken, mert nincsenek hozzá addonok. És a Firefox statisztikák, amit még WonderCSabo linkelt egy másik topicban is azt mutatják, hogy a felhasználók többsége még az alap Ctrl+C, Ctrl+V billentyűparancsokat sem használja. Az Adblock Plus a legnépszerűbb addon, a FF userek 5%-a használja.

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Glenda #84 üzenetére

    Kiegészítők télleg nincsenek benne, és ez nekem valóban nagyon hiányozna, ha Operát használnék. A kis szerkesztgetések meg még mindig nem az igazik, amit Penge mond. Chromeból meg egy normális Adblockot hiányolnék.

    Sanyix: Meg a Wifik helyzetét onnan tudja, h. a kis street view autók begyüjtötték az infókat, mint kiderült.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Glenda #79 üzenetére

    Chrome: első verziója konkréten nem votl hajélandó egyetlen oldalt sem megjeleníteni nekem winen. Linuxon a mostani rengeteg oldalt, többek között facebookon szétdob. De ez igaz Operára, FF-re is linuxon, hogy a feliratok elmásznak, torlódnak. A chrome a legroszabb e téren, ott gyakorlatilag elcsúszott midnen sor a helyétől lefele, így szépen levágja őket sok helyen, pl a címsorban is. Opreának kevesebb baja van e téren, inkább néha a kattintható flash dolgok nem hajlandóak működni, s furcsa mód mindig sikerült belépnem facebookra opera alól is.

Új hozzászólás Aktív témák