Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Glenda #37 üzenetére

    Oldalak szétcsúszva. Értem én, hogy nem szabványos, de a Chrome tud velük mit kezdeni...

    Mert a Chrome-nak és a Safarinak összesen van már akkora piaci részesedése (10%+), hogy a webfejlesztők odafigyeljenek a WebKitre és addig toldozzák-foldozzák az oldalt, amíg ezeken is működik.

    Ennek ellenére nem olyan rossz a helyzet, valódi széteső oldallal már időtlen idők óta nem találkoztam. Leginkább a kirekesztő, ilyen "az ön böngészője nem támogatott", aztán useragent maszkolás után tökéletesen működő oldalak a jellemzők. Ezek ellen mégis mit tehetne az Opera azon kívül, hogy a maszkolás lehetővé teszi, hogy más böngészőként azonosítson az oldal? :U

    Más: mire alapozod, hogy az Opera GUI a Chrome-tól származik? Az Opera GUI-ja már akkor nagyon hasonlított a mostanihoz, mikor a Chrome még csak tervben sem volt. Ha arra Már az Opera 8-ban is, mely 2005 környékén jelent meg is a címsáv felett voltak a tabok:

    A 10.50-es verziótól errefelé a menüsort legördülő menüvé változtatták, de hogy ez miért számít a Chrome majmolásának, azt kérlek magyarázd meg. :U Látom jól beetted a Google marketingjét, csak sajnos marketingszöveget érvként hangoztatni elég sovány felhozatal. :P :(

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Glenda #37 üzenetére

    Az utolsó jó ötletük a Speed Dial és a Link volt. Na meg a Dragonfly.

    ...meg a turbo, meg a unite, meg a visual tabs, meg az intelligens keresők meg lehetne sorolni. Amúgy kell a widget motor, elég sok lehetőség van benne, és az opera multiplatform böngésző. Széteső oldalakkal én sem találkozom, nem tudom miket nézel, de ha belefutsz esetleg egybe, küldd el hibajelentésként, hátha tudják orvosolni. Amúgy mi a baj az aero peek-el? Milyennek kellett volna lennie?

  • cousin333

    addikt

    válasz Glenda #37 üzenetére

    "Az új GUI a Chromeból van."

    Persze, persze... Az egyetlen, amit egyértelműnek lehet mondani, az a címsorba tolt fülek ötlete, amúgy pedig szépen látszik az UI fejlődésének íve az Opera 7.5(!) óta.

    "Rengeteget vártam az Aero Peekre. Nem jó."

    De bizony teljesen jó kb. az első 10.5 alfa óta. Viszont alapértelmezésben nincs bekapcsolva a 10.6-ban. Neked kell, másoknak nem. Ők voltak többen...

    Ctrl+F12, Haladó, Fülek, További fül beállítások, Bélyegképek megjelenítése a Windows 7 tálcáján. Pipa betesz, OK, OK, Opera újraindít(!), és voilá!

    Megjegyzem Operán kívül csak az IE és a Safari támogatja még...

    "A múltkor volt Smashing Magazineban egy pár szép megoldás. Webkit motorral gyönyörűen ment. Az Opera csak fallback módban."

    Mert gondolom webkit- előtagot használtak a készítők. Amúgy elég sok mindent támogat.

    "Widget engine köszönöm szépen, van már az operációs rendszerben. Jó lenne csak a böngészőre koncentrálni."

    Nem tudom, ki kért fel tanácsadónak. A minialkalmazások amúgy gyakorlatilag weblapok, szóval szerintem eléggé ide tartoznak. A dolog akkor lesz majd igazán érdekes, ha megjelenik a végleges widget motor mobilokra is. Amúgy meg nem vagy rákényszerítve a használatukra.

    "Oldalak szétcsúszva. Értem én, hogy nem szabványos, de a Chrome tud velük mit kezdeni..."

    Például? Nem állítom, hogy hibátlan, de azért ez így elég sarkos kijelentés. A hibás oldalak jelentős része pedig csodálatos módon meggyógyul, amint Firefoxnak hazudja magát a böngésző. Ez ne legyen már az Opera hibája...

    "Az utolsó jó ötletük a Speed Dial és a Link volt."

    Nekik legalább vannak ötleteik... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák