Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Nekem az a tapasztalatom, hogy az előzetes becslések (hogyan menne ez vagy az a Windows rendszer adott hardvereken) sosem olyan jó, mint a próba. Én a magam részéről sokféle hardverrel szereztem tapasztalatot, ha ezeréves laptopról, ha régi asztali gépről volt szó, a W7 mindig jól vizsgázott - ugyanazon a hardveren XP-t is kipróbálva. Az ezeréves sulinetes gépemen (Barton 2500, 768 RAM) gyönyörűen megy a W7... Az IDE-s vinyó néha berántja, de egy SSD orvosolja a dolgot, és netezésre meg irodai feladatokra több, mint tökéletes lesz így a 13+ éves vason is pl. anyámnak. A W8 csak azért nem játszik, mert túl idegen lenne például pont muternak a felületi változás miatt, az a kis plusz-optimalizáltság meg nem hoz észrevehető különbséget felhasználói oldalról (ha a másik serpenyőbe az említett idegesítő apróságokat tesszük). Szóval szerintem a tartós népszerűség oka a kiforrottság, bugmentesség (az átlagusereket érintő mélységekben), meg az XP-hez képesti folytonosság élményszinten. Mindezt úgy, hogy amin az XP élvezhetően elfutott (tehát nem a szélsőségekre, szélsőségesen gyenge vasakra gondolok), ott a W7 is el fog.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #34 üzenetére

    Van igazad, bàr sztem az SSDk fàradàsa túl van izgulva. Az igaz, hogy minimum 1g ram jobban vinné. De az SSDvel ellentétben a ram nem örökìthető a következő "mindenmaradék" gépbe. Van dVga, azzal nincs gond.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

Új hozzászólás Aktív témák