Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz IO.sys #301 üzenetére

    Linus Torvalds pedig minden nekiszegezett kényelmetlen kérdésre a rendszer kényelmét illetően legalább 10-20 perces kitérő szöveggel válaszol, nem ritkák benne az érzelmekre ható kilengések

    Hogy mi? Nem tudom, hogy te mit láttál, de ha valaki ilyen kérdést tenne fel Linusnak, akkor az illetőt felvilágosítaná, hogy ő a kernelen dolgozik, nem máson. Meg mondjuk a hosszú, kitérő válasz és az érzelmekre való apellálás sem az ő műfaja, hogy finoman fogalmazzak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz IO.sys #301 üzenetére

    "Kezdetben tudós emberek dolgoztak rajta. "
    Most is. A komolyabb fizikai szimulációk nem winen futnak :D

    "hogy egy power user soft user kényelmet kíván egy power systemen. A linux nem erre való, nem erre találták ki. "
    De különben meg tök kényelmes is tud lenni, csak akkor nem Debiannak hívják. (Nem is értem, mi a desktop felületeken a kényelmetlen, és mi köze van LT-nak a desktophoz.)
    LT-t nem tudom, mikor mondott ilyeneket (nem követem), de gyakorlatilag annyival kényelmetlenebb egy Windowsnál, hogy máshol vannak a dolgok. Vannak userek, akiknek ez rettenetes, de értelmes ember meg tudja tanulni.

    "Értem, hogy ez az ember egy technokráciai megváltó, egy látnok, zseni meg minden. "
    Pedig tök nem :D Csak írt egy OS-t a 90-es évek elején. Az meg elterjedt.
    (Vö. Billyék meg kb. összelopták vagy vették mindenüket, amivel nagyobb sikert értek el. Kivéve talán az Excel, mert azt legalább az ő alkalmazottjuk fejlesztette :D .)

    " Azt válaszolni arra, hogy miért nem pörög a Linux a desktop vonalon, hogy azért, mert nincs előtelepítve, azért sarkos megközelítése a dolgoknak. "
    Ha a MS-nak nem lenne monopóliuma kb. 20 éve, akkor nem lenne előtelepítve Windows sem. Az emberek nem látnak, nem ismernek más OS-t. Hogyan terjedjen bármi más?

    @Rimuru : A keyring nálam sincs használva, de amikor frissítéskor kér egy jelszót, az nekem nem gáz. A win userek viszont rendszeresen panaszkodnak az UAC-ra.(Mondjuk azért lehet, mert egy művelethez akár többször is kérdez, és leüli a teljes képernyőt. Na ilyet egyik DE sem csinál.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák