Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ubyegon2 #54 üzenetére

    Nem szívesen veszem fel a kesztyűt mert Te és énköztem abból nem sül ki jó, próbálok erre az egy válaszra szorítkozni.

    "Csak halkan jegyezném meg, hogy ebből a cikkből is lehet sejteni, milyen stílusban ugrottál neki annak a kezdőket segítő fórumnak. Ja, hogy a rendszer leszarozása ellenére is legyenek kedvesek azok, akik szabadidejükben hobbiból segítenek azoknak, akik szeretnének segítséget?"

    Ezt Te látod így, és talán mások is, és igen, bizonyára van egy stíílusom ami nem mindig a megalázkodó amatőr szepillarebegtetéses istenítése a nálam esetleg tapasztaltabbakkal szemben.
    Miután innen elüldöztél- elüldöztetek, ennek kb. 2 éve, találtam egy fórumot ahol ha nem is mindig súrlódásmentes a viszonyom a tagokkal de 2 éve segítenek. Szabadidejükben, önzetlenül, nem felhánytorgatva hogy Tibi te egy arrogáns hülye vagy.
    linuxmint.hu a konkrét fórum, és bár a nevében benne a csapásirány, az Arch Manjarotól kezdve a Debianig mindenben segítettek.
    Menj fel oda és írd be a keresőbe hogy 444tibi, ott az a nickem.
    Több 100 témában megtalálsz.
    Ami topikokat én nyitottam ott, kb. 40-50-et, az mind egy számomra megoldhatatlan probléma volt. A stílusom nem hinném hogy más lenne ott mint itt volt, ennek ellenére a mai napig nem kaptam hasonló kioktatást.

    "érinthetted volna a laikusok miatt, mi is az a Linux, mi lenne valójában a lényege a desktop disztribúcióknak. Mert így sokan azt hihetik, hogy ez a Linux is csak egy oprendszer, mint a Winx vagy bármi más. "

    Ezt egyszer már megbeszéltük és akkor is és most is ezzel érveltem:
    Kezdd el kérdezgetni az átlagembereket. Érdeklődj, tudják-e mi az az Arch, a Debian, a Fedora, a Suse, Zorin. Majd miután bambán állnak, közlöd hogy ezek Linuxok, mindenki kapcsol és már érti miről is van szó.
    Mivel a köznyelvben a Linux az "A" Linux, erről kár világmegváltó eszmecseréket lefolytatnunk mert milliók köztudatába így terjedt el.

    "Remélem respektálod, hogy csak nagyon zanzásítva írtam le pár észrevételemet!"
    Igen respektálom, sőt köszönöm hogy leírtad az észrevételeidet, amik nagy részével viszont nem értek egyet, de ez az eszmecsere lényege. Nem öldöklésig vita, hanem kultúrált társalgás keretein belüli eszmecsere, ami esetleg közelebb hozhatja a két fél véleményét.

Új hozzászólás Aktív témák